اخلاق پیچیده در Web3: PBW 2023


گروهی از کارشناسان Web3 در هفته بلاک چین در پاریس در سال 2023 روی صحنه رفتند تا در مورد اینکه چگونه نوآوری های فعلی آینده اخلاق در Web3 را شکل می دهد، بحث کنند.

رواج Web3 در صنایع اصلی شروع به ایجاد سؤالاتی در مورد اخلاق مورد نیاز برای فعالیت در این فضا کرده است. در دومین روز از هفته بلاک چین پاریس (PBW) 2023، گروهی از متخصصان اکوسیستم در مرحله Venus de Milo شرکت کردند تا درباره «اخلاق وب 3» بحث کنند.

این پنل با ناظم موجان عشقری، یکی از بنیانگذاران کلوپ سرمایه گذاری هزار چهره Web3 آغاز شد که گفت چارچوب اخلاقی یا استاندارد فناوری همیشه از معرفی فناوری عقب خواهد ماند.

“این بزرگترین چالش اخلاق است – چه سوالاتی درست است که امروز از خود بپرسیم تا مطمئن شویم که فناوری در آینده نزدیک یا دور به ما آسیبی نخواهد رساند؟”

اعضای هیئت به اتفاق آرا موافقت کردند که نوآوری معمولاً مقدم بر اجرای هر استاندارد اخلاقی است. Margaux Frisque، یکی از بنیانگذاران و مشاور حقوقی انجمن Women in Web3، به چارچوب آینده بازارهای دارایی رمزنگاری (MiCA) در اتحادیه اروپا اشاره کرد.

هفته بلاک چین پاریس 2023. منبع: کوین تلگراف

او “با الهام از بازخورد” با MiCA صحبت کرد. [past] عملیات» و به زودی کسب و کارها را وادار می کند وجوه مشتریان خود را از سایر حساب های بانکی جدا کنند.

این نمونه ای از رفتار خوب است که به قوانین سختگیرانه تبدیل شده و به زودی در سراسر اتحادیه اروپا اجرا خواهد شد. این نمونه خوبی از ترجمه اخلاق به قوانین ما برای محافظت از مردم و نوآوری است.»

PBW میزبان یک پانل کامل در مورد مقررات MiCA آتی بود، که در آن کارشناسان و رگولاتورهای صنعت در مورد پیامدهای توصیه های قانونگذاران اروپایی بحث کردند. تا کنون، این پیشنهاد با تاخیرهای متعددی مواجه شده است، اما رای نهایی در آوریل 2023 انجام خواهد شد.

مرتبط با: برای موفقیت Web3 “به ناراحتی عادت کنید”: PBW 2023

لویک بروتونز، مدیر عامل Galeon، این احساس رفتاری را که بر اخلاقیات تأثیر می‌گذارد تکرار کرد و گفت: «اختلاط نوآوری و اخلاق کمی پیچیده است».

“اغلب نوآوری اول است و گاهی اوقات چیزهای واقعا بد اتفاق می افتد. سپس اخلاق می آید زیرا ما به آنچه نوآوری انجام می دهد نگاه می کنیم.”

او به رسوایی FTX اشاره کرد که به گفته ساتوشی ناکاموتو نمونه ای از مخالف فلسفه «اعتماد نکن، تأیید کن» است.

او گفت: «این مشکل با FTX بود. هیچ کس نتوانسته است تأیید کند.»

او افزود که صرافی ها ده ها مدرک ذخیره را بمباران کردند تا مردم بتوانند پول را ردیابی کنند و اعتماد خود را تأیید کنند. او تمام کرد: «در حال تغییر است.

مجله: 4 مورد از 10 فروش NFT جعلی است: یاد بگیرید علائم تجارت شستشو را تشخیص دهید


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *