مایکل لوئیس نویسنده Big Short تقریباً آماده انتشار کتابی در SBF است


نویسنده نمی‌خواست به جزئیات بیش از حد درباره کتاب بپردازد، اما خاطرنشان کرد که هنگام توصیف سقوط FTX “قصد داشت آن را مانند یک داستان داستانی بخواند”.

مایکل لوئیس، نویسنده پرفروش کوتاه بزرگ و توپ پولSam Bankman-Fried (SBF) اعلام کرده است که نوشتن کتاب خود را در مورد فروپاشی صرافی FTX تقریباً به پایان رسانده است.

نام کتاب آینده برای همیشه: ظهور و سقوط یک تاجر جدید، لوئیس اولین بار در اواخر سال 2021 با موضوع Bankman-Fried مواجه شد، پس از اینکه یکی از دوستانش از او خواست تا با موسس FTX ملاقات کند و درباره آن مطالعه کند.

لوئیس در سخنرانی در کنفرانس بیت کوین 2023 در میامی در 19 می، تاریخ انتشار خاصی را ارائه نکرد، اما اظهار داشت که می‌خواهد این کتاب کنار گذاشته شود زیرا پرونده جنایی علیه SBF در ماه اکتبر آغاز شد.

اما یک جستجوی سریع در آمازون نشان می دهد که این کتاب در تاریخ 3 اکتبر منتشر خواهد شد.

Forever: The Rise and Fall of a New Tycoon. منبع: آمازون

همچنین گزارش شده است که لوئیس درست قبل از انفجار بدنام FTX در نوامبر 2022، به پایان رساندن کتاب نزدیک بود و به دنبال آن شکایت جنایی علیه SBF صورت گرفت و دیدگاهی کاملاً جدید به داستان پادشاه میلیاردر سابق ارزهای دیجیتال اضافه کرد.

داستان های SBF و FTX

لوئیس هنگام سخنرانی در کنفرانس بیت کوین، فرآیند نوشتن را توصیف کرد و گفت که درام FTX در نهایت کتاب را نجات داد.

او گفت: «فکر می‌کردم کتاب ندارم» و افزود:

“من این گفتگو را با کسی که به عنوان تابلوی صدا استفاده می کردم، داشتم… و او گفت: “مشکل شما قسمت سوم نیست. شما دو قسمت اول را دارید اما سومی را ندارید. عمل کنید.” و من گفتم: «این کاملاً درست است. گفتم: «نمی‌دانم چگونه می‌خواهم آن را تمام کنم.» یک هفته بعد، FTX منفجر شد. من خیلی سپاسگزار بودم.

البته نویسنده نمی‌خواست جزئیات زیادی را درباره کتاب خلاصه کند، اما توجه داشت که می‌تواند سقوط FTX را همان طور که از نزدیک اتفاق افتاده است ببیند.

او گفت: «هدف آن این است که مانند یک داستان داستانی بخواند، اگر چیزی در مورد رمزنگاری نمی‌دانستید. حتی نمی‌دانستید سام بنکمن-فرید کیست.

لوئیس همچنین فاش کرد که او دارای مقدار کمی بیت کوین (BTC) در بیت کوین میامی است که همگی در ورشکستگی FTX قفل شده اند.

با توجه به اینکه لوئیس توانست لحظه‌ها و بازیگران کلیدی پیرامون بحران حباب مسکن در سال 2008 را در The Big Short ارائه کند، کتاب بعدی او در مورد SBF مطمئناً بینش‌های جالبی خواهد داشت.

مرتبط با: مدیرعامل eToro ایالات متحده آمریکا می گوید مشارکت توییتر “زندگی مشترک” ایجاد می کند | بیت کوین میامی 2023

لوئیس در حین شرکت در کنفرانس فاش کرد که با همه افراد از حلقه داخلی و کارکنان SBF گرفته تا مقامات دولتی در باهاما و ایالات متحده مصاحبه کرده است.

او همچنین به مدت دو سال به SBF دسترسی دارد و همچنان در حبس خانگی در پائولو آلتو به موسس FTX دسترسی نامحدود دارد.

مجله: Ordinals بیت کوین را به نسخه بدتر اتریوم تبدیل کردند – آیا می توانیم آن را برطرف کنیم؟
نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید