بهترین ماینر های ارز دیجیتال را بشناسید!

امروزه افزایش مقبولیت ارز های دیجیتال سبب شده که مردم به فکر استخراج این ارز ها باشند به همین دلیل همگی به دنبال بهترین ماینر های ارز دیجیتال هستند و شما هم شاید تمایل داشته باشید که بهترین ماینر های ارز دیجیتال را بشناسید؛ امروزه صنعت استخراج ارز دیجیتال بزرگ تر شده و همانند گذشته دیگر نمی‌توان به وسیله کامپیوتر های خانگی و معمولی اقدام به استخراج ارز دیجیتال کرد. باید برای استخراج ارز دیجیتال از دستگاه های مناسب این کار استفاده کرد که به ماینر ارز دیجیتال معروف هستند. این ماینر ها یا همان دستگاه های استخراج ارز دیجیتال ASIC نام می‌گیرند. امروزه ماینر ها وارد فاز های رقابتی شده اند و هر ساله دستگاه های جدیدی معرفی می‌شوند که مصرف کمتر و بازدهی بیشتری دارند که دستگاه های قدیمی را از رده خارج می‌کنند؛ در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا به سادگی بهترین ماینر های ارز دیجیتال را بشناسید و بتوانید به راحتی دستگاه های ماینر مناسب محیط و شرایط خود را پیدا کنید.

بهترین ماینر های ارز دیجیتال

ماینر های ارز دیجیتال را می‌توانیم بر اساس شرایط و محیطی که مورد استفاده قرار می‌گیرند ارزیابی کنیم و با توجه به شرایط و مورد استفاده از آن ها لقب بدترین یا بهترین را بدهیم.

برای انتخاب درست یک دستگاه ماینر ارز دیجیتال باید دقت داشته باشید دستگاهی را که انتخاب می‌کنید باید در طول مدت استفاده قادر باشد که هزینه خود و هزینه های مصرفی خود را پرداخت کند در این صورت گفته می‌شود که دستگاه ماینر ارز دیجیتال ارزش خرید دارد.

عواملی که برسود آوری ماینر تاثیر می‌گذارد

  • قدرت دستگاه: قدرت دستگاه های ماینر ارز دیجیتال بر اساس هش ریت یا نرخ هش بیان می‌شود و هرچه این عدد بزرگ تر باشد نشان دهنده ی قدرت دستگاه در استخراج ارز دیجیتال است.
  • قیمت دستگاه: قیمت دستگاه یک امر بسیار مهم در انتخاب دستگاه است، شما قیمتی را که برای خرید دستگاه پرداخت می‌کنید به عنوان سرمایه اولیه شما محسوب می‌شود این موضوع همانند ایجاد کردن یک کسب و کار است و دستگاه ماینر باید مدت زمانی را کار کند تا فقط هزینه ی اولیه یا همان سرمایه اولیه شما را برگرداند؛ هرچه قیمت دستگاه بالاتر باشد زمان بازگشت سرمایه اولیه افزایش پیدا می‌کند.
  • مصرف انرژی دستگاه: مصرف انرژی توسط دستگاه ماینر یک امر بسیار مهم است زیرا هزینه های جانبی دستگاه را شامل می‌شود هرچه مصرف انرژی توسط دستگاه بالاتر باشد از مقدار سود دهی می‌کاهد، همچنین میزان تعرفه های انرژی روی میزان سود دهی تاثیر گذار است هر چه این تعرفه بیشتر باشد زمان بازگشت سرمایه اولیه را افزایش می‌دهد.

برترین دستگاه های ماینر ارز دیجیتال

همانطور که گفته شد دستگاه های ارز دیجیتال مشخصه های زیادی دارند که همگی در انتخاب آن ها موثر اند به عنوان مثال قیمت، اندازه، وزن، میزان مصرف انرژی، میزان تولید صدا و عمر مفید دستگاه همگی در انتخاب دستگاه موثر اند. توجه داشته باشید که این موارد همگی بستگی به شرایط استفاده از دستگاه را دارد؛ گاهی ممکن است وزن دستگاه در یک مزرعه استخراج امری مهم محسوب می‌شود ولی در مزرعه ی دیگر توجهی به آن نشود یا میزان تولید صدا در مزارعی که نزدیک به مناطق مسکونی هستند امری مهم محسوب می‌شود زیرا امکان ایجاد آلودگی صوتی برای اهالی آن مناطق وجود خواهد داشت. با توجه به این موارد شما باید ابتدا محیط خود را به طور دقیق بود بررسی کنید و با توجه به محیط و توانایی ها و امکانات خود اقدام به انتخاب ماینر ارز دیجیتال کنید.

استخراج ارز دیجیتال با Bitmain antminer s19 pro

  • بت مین انت ماینر اس 19 پرو (Bitmain antminer s19 pro)
سازندهبیت مین
مدل و قدرتبت مین ماینر اس 19 پرو 110 تراهش
تاریخ عرضهمی 2020
اندازه370*290*195 میلی متر
وزن15 کیلوگرم
صدا81 دیسیبل
تعداد فن4
مصرف برق3250 وات
ولتاژ12 ولت
اتصالشبکه اترنت
دما5-50
بازده انرژی5/29

دستگاه بت مین انت ماینر اس 19 پرو (Bitmain antminer s19 pro) پرچم دار شرکت بیت مین است این دستگاه با توجه مشخصات فنی اش تقریبا قوی ترین دستگاه بازار است که می‌تواند بیشترین ارز دیجیتال را در مدت کوتاه تری استخراج می‌کند اس 19 پرو با قدرت 110 تراهش بر ثانیه و مصرف برق 3250 وات از مدل های قبلی خود قوی تر و از رقبای خود یک سر و گردن بالاتر است. این دستگاه در مقیاس صنعتی 81 دسیبل صدا تولید می‌کند که این حجم صدا برای یک دستگاه صنعتی مناسب است. وزن این دستگاه 15 کیلوگرم است که نمی‌توان از آن انتقاد کرد زیرا دستگاه دائم در حال حرکت نیست و فقط یک بار جا به جا خواهد شد.

مایکرو بی تی واتس ماینر ام 30 پلاس

  • مایکرو بی تی واتس ماینر ام 30 پلاس
سازندهمایکرو بی تی
مدل و قدرتواتس ماینر ام 30 اس پلاس 112 تراهش
تاریخ عرضهاکتبر 2020
اندازه425*225*125 میلی متر
وزن12.8 کیلوگرم
صدا83 دسیبل
تعداد فن2
مصرف برق3472 وات
ولتاژ12 ولت
اتصالشبکه اترنت
دما5-60
بازده انرژی31

در اکتبر 2020 شرکت مایکرو بی تی از 3 مدل دستگاه استخراج خود رونمایی کرد که به ترتیب مدل ام 30 اس، ام 30 اس پلاس، ام 30 اس پلاس پلاس هستند که مدل اس پلاس پلاس قوی ترین مدل این شرکت بود؛ قدر این دستگاه 112 تراهش هست و مصرف برق آن برابر با 3472 وات است با توجه به مصرف برق این دستگاه، افرادی که از این مدل استفاده می‌کنند بیشتر در مناطقی هستند که قیمت برق ارزان تر است زیرا در این مناطق این دستگاه به شدت سود آور است و برای این مناطق انتخاب بهینه و عالی خواهد بود.

استخراج بیت کوین با کنان اوالون ماینر 1246

  • کنان اوالون ماینر 1246 (canaan Avalon miner 1246)
سازندهکنان
مدل و قدرتاوالون ماینر 1246 90 تراهش
تاریخ عرضهژانویه 2021
اندازه292*195*331 میلی متر
وزن12.8 کیلوگرم
صدا75 دسیبل
تعداد فن4
مصرف برق3420 وات
ولتاژ12 ولت
اتصالشبکه اترنت
دما5-60
بازده انرژی38

 

شرکت کنان در ژانویه سال 2021 دستگاه جدید خود را یعنی آوالون ماینر 1246 را معرفی کرد این دستگاه با هش ریت 90 تراهش بر ثانیه کار می‌کند، این دستگاه قدرتمند ترین دستگاه شرکت کنان محسوب می‌شود؛ بازده انرژی این دستگاه 38 ژول بر هر تراهش است که در نوع خود بسیار عالی به شمار می‌آید هرچند در برابر برخی از مدل ها مثل بت مین انت ماینر اس 19 پرو حرف چندانی برای گفتن ندارد اما با توجه به قیمت و دیگر مشخصات فنی و ابعاد آوالون ماینر 1246 می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. ابعاد این دستگاه مناسب مزارع استخراج ارز دیجیتال است زیرا می‌توانید این دستگاه را به صورت افقی و عمودی استفاده کنید با این ویژگی می‌توانید حداکثر استفاده را از مکان در دسترس خود داشته باشید؛ این دستگاه از فعالیت ویروس ماینر و هک جلوگیری می‌کند که این ویژگی در نوع خود بسیار جذاب و مهم است زیرا در کمترین دستگاه ماینری این ویژگی ها وجود دارد.

دستگاه هایی معرفی شدند در نوع خود عالی و بی نظیر هستند هستند و شما می‌توانید مطابق با ویژگی ها و امکانات در دسترس خود دستگاه ماینر خود را خریداری و استفاده کنید.

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید