پادکست دستور کار بررسی می کند که چگونه DAO ها می توانند حقوق کارگران را تقویت کنند


TheCaféDAO و TheLaborDAO با The Agenda بحث می کنند که چگونه سازمان های خودمختار غیرمتمرکز می توانند مبارزه برای حقوق کارگران را متحول کنند.

کنش جمعی، مبارزات کارگری و اعتراض دست به دست هم می دهند و بر کسی پوشیده نیست که تشکیل اتحادیه و سازماندهی برای مبارزه برای حقوق کارگران کاری خسته کننده است. اما آیا راهی برای ساده سازی و افزایش کارایی فرآیند وجود دارد؟

قسمت این هفته از پادکست تازه راه اندازی شده دستور جلسهجاناتان دی یانگ، سردبیر ارشد کپی در Cointelegraph، و ری سالموند، رئیس بازارها، و لری ویلیامز جونیور، یکی از بنیانگذاران TheLaborDAO. و با دانیل کاریاس و داستین تانگ، بنیانگذاران کافه دائو، برای بحث در مورد وضعیت حقوق کارگران ملاقات کرد. چگونه ایالات متحده و بلاک چین می توانند جنبش های کارگری را تقویت کنند

این سه نفر همچنین به این موضوع پرداختند که آیا یک سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) می تواند یک کسب و کار را با موفقیت و عادلانه اداره کند یا خیر.

کارکنان باید ذینفع باشند و به حقوق صاحبان سهام دسترسی داشته باشند

برای Carias، ایده اولیه CaféDAO، که هدفش ایجاد یک کافی شاپ فیزیکی بود که توسط یک DAO اداره می‌شد، در اوج همه‌گیری COVID-19 شکل گرفت، زمانی که اکثر همکاران در کافه‌ای که او در آن کار می‌کرد، بیکار شدند. ترک کرد و به عنوان بخشی از یک تیم اسکلتی از آزادی های جدیدی برخوردار شد.

رئیس او به کارگران اجازه داد تا کنترل عملیات کافی شاپ را در دست بگیرند و آن را هر طور که می خواهند اداره کنند. او به اشتراک گذاشت: «خیلی سپاسگزار بودم. “بقیه مردم، ما آنقدر خوشحال بودیم که با هم کار می کردیم که تقریباً بی عیب و نقص بود.”

«در آن زمان بود که برای اولین بار ایده CafeDAO را مفهوم‌سازی کردم. چگونه می توانیم یک سازمان غیرمتمرکز را بدون رهبر مرکزی مدیریت کنیم؟ یک نوع مدیر عامل وجود ندارد، وجود دارد؟ […] مشتریان ما بسیار خوشحال بودند. ما خیلی خوشحال بودیم. راستش را بخواهم، مثل شادترین دوران زندگی من بود. و من فکر کردم، آیا راهی برای انجام این کار در دنیای واقعی وجود دارد، جایی که من یک صدا، یک رأی دارم؟

هنگامی که از او پرسیده شد که در نهایت چه چیزی باعث شد که او TheCaféDAO را تأسیس کند، کاریاس گفت:

«حداقل برای من، این عمدتاً از ناامیدی ناشی از ناتوانی در کنترل سرنوشت شما به وجود آمد. منظورم این است که ما به معنای واقعی کلمه در این مشاغل پنج روز یا بیشتر در هفته کار می کنیم. ما بیشتر وقت خود را در این مکان های کاری می گذرانیم، اما در مورد روند کار چیز زیادی برای گفتن نداریم. یک DAO به طور بالقوه می تواند به کارگران در مورد سرنوشت خود نظر بدهند.

در مورد اینکه چرا مدل DAO را به تعاونی کارگری انتخاب کرد، «شما تعاونی های خواربار فروشی دارید. تعاونی های کشاورزی دارید. اینها از قبل وجود دارند. اما چگونه می‌توانیم از این فناوری بلاک چین برای افزایش آن استفاده کنیم؟»

استفاده از بلاک چین برای تقویت حرکات کارگری

TheCaféDAO به بررسی این موضوع می پردازد که چگونه یک DAO می تواند به باریستاها در فرآیندهای روزمره یک کسب و کار کافه اقتدار بیشتری بدهد – در حالی که به آنها اجازه می دهد مهارت های منحصر به فرد خود در قهوه سازی را توسعه دهند و از آنها استفاده کنند – TheLaborDAO بررسی کرده است که چگونه کارمندان می توانند به روش های مختلف عمل کنند. .

ویلیامز معتقد است که فناوری بلاک چین، همراه با ساختار DAO، می تواند برای تامین مالی کارگران اعتصابی، بهبود ارتباطات و اطمینان از همسویی اهداف گروه های مختلف اتحادیه استفاده شود. او به اشتراک گذاشت:

«سازمان‌دهندگان در برخی از مهم‌ترین مهارت‌ها، مانند گوش دادن، مستندسازی آنچه که کارگران می‌گویند، و گرد هم آوردن آن‌ها برای حل مشکلات گذشته، پیروزی و تقویت قدرت، عالی هستند. با این حال، زمانی که حریف شما تمام فناوری و اساساً همه کارت ها را در اختیار دارد، انجام این کار بسیار دشوار است. بنابراین فناوری زمین بازی را برابر می‌کند.»

ویلیامز توضیح داد که در حالی که اتحادیه‌های بزرگ و سنتی معمولاً بسیار بزرگ هستند و دارای گنجینه‌های عمیقی هستند، اتحادیه‌های مستقل منابع به‌طور قابل‌توجهی کوچک‌تر دارند – جایی که ساختار بلاک چین و DAO وارد عمل می‌شود.

مربوط: وقتی مبارزات کارگری مطرح می شود، آیا DAO ها می توانند کار را دموکراتیک کنند؟

تانگ از TheCaféDAO یک دیدگاه جایگزین داشت و پیشنهاد کرد که اگر DAO یک شرکت را اداره می کند، ممکن است اتحادیه ها ضروری نباشند. من فکر می‌کنم یک اتحادیه به این دلیل تشکیل شده است که بین شرکت و کارمندان آن ناهماهنگی وجود دارد. امیدواریم این نوع ناهماهنگی در یک DAO اتفاق نیفتد.”

DAO، Web3، قهوه، سازمان مستقل غیرمتمرکز
TheCaféDAO قهوه تازه دم شده را در NFT Seattle سرو می کند. منبع: TheCafeDAO

تانگ توضیح داد که او DAO ها را راهی بالقوه برای کمک به ایجاد ساختارهای قدرت عادلانه تر و ایجاد روابط پایدارتر بین ابتکارات شرکتی و کارمندانی می داند که باید کار را انجام دهند.

ما می خواهیم این کار را انجام دهیم تا یک مدل کسب و کار جدید را پیشگام کنیم که بد نیست. ما معتقدیم که یک ساختار DAO می تواند نه تنها اهداف تجاری بلکه حقوق کارمندان را نیز هماهنگ کند.

وقتی در مورد آینده جنبش کارگری و نقشی که DAO های مبتنی بر بلاک چین می توانند ایفا کنند، پرسیده شد، هر سه مهمان با اشتیاق موافق بودند که آینده روشن است و تعداد فزاینده ای از مردم علاقه مند به مشارکت در اتحادیه ها و DAO هستند.

به گفته ویلیامز، “زیبایی یک DAO این است که می تواند به عنوان یک مشارکت کننده پاره وقت باشد. شما می توانید تمام وقت باشید، می توانید در چندین DAO کار کنید، می دانید؟ شما می توانید یک شغل تمام وقت کار کنید و به یک شغل بپیوندید. اتحادیه، درست مثل دن.

تانگ احساس گروه را اینگونه خلاصه کرد:

“من فکر می کنم DAO ها پاسخی به نحوه ادغام ما در آینده هستند. اما من فکر می کنم فلسفه ها و فناوری های بلاک چین، اگر DAO ها نباشند، تنها از طریق افزایش شفافیت به این امر دست خواهند یافت. من فکر می‌کنم که این زمین بازی را در کل سطح بازی یکسان می‌کند، زیرا هر کسی در سطح سازمانی می‌تواند تمام تصمیم‌های گرفته شده را در هر سطحی ببیند. بنابراین، DAO یا نه، من فکر می کنم آینده بهتر خواهد بود زیرا چگونه بلاک چین ها شفافیت را در مقیاس ممکن می کنند.

قسمت کامل را تماشا کنید تا درباره نحوه استفاده TheCaféDAO و TheLaborDAO از زنجیره بلوکی و ساختار سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز برای برجسته کردن جنبش‌های سازمان‌یافته کارگر بیشتر بدانید. دستور جلسه در صفحه پادکست جدید Cointelegraph یا در Spotify، Apple Podcasts، Google Podcasts یا TuneIn.

دستور جلسه پادکست جدیدی از کوین تلگراف که وعده رمزگذاری، بلاک چین و وب 3 و چگونگی ارتقا و بهبود زندگی مردم عادی با فناوری را بررسی می کند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان شده در این پادکست به تنهایی متعلق به مشارکت‌کنندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Ray Salmond

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید