عواقب LBRY: پیامدهای فرآیند نظارتی مداوم کریپتو

عواقب LBRY: پیامدهای فرآیند نظارتی مداوم کریپتو


وضعیت LBRY برای پروژه های توکن آینده در ایالات متحده چه معنایی می تواند داشته باشد؟

مثال LBRY موج تازه‌ای از فشارهای نظارتی را برجسته می‌کند که می‌تواند بر صادرکنندگان توکن بلاک چین و سرمایه‌گذاران آنها تأثیر بگذارد.

در ماه نوامبر، یک جنگ دادگاهی بیش از یک ساله بین کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و شرکت توسعه بلاک چین LBRY و توکن LBRY Credits (LBC) منجر به این شد که این شرکت تصمیم بگیرد که این توکن با وجود آن، یک اوراق بهادار ثبت نشده است. ادعاها. . به عنوان متا در پلتفرم استفاده کنید.

تصمیم دادگاه در این مورد سابقه ای ایجاد می کند که می تواند نه تنها بر درک نظارتی پلتفرم های مبتنی بر بلاک چین، بلکه بر ارزهای دیجیتال نیز تأثیر بگذارد.

هاوی پیر

استانداردهای قدیمی همیشه در مورد تنظیم فناوری های جدید اعمال نمی شوند.

پرونده LBRY بیشتر بر روی تست Howey متمرکز بود، چارچوبی که در نتیجه یک پرونده دادگاه عالی ایالات متحده در سال 1946 برای تعیین اینکه آیا یک معامله واجد شرایط به عنوان یک امنیت است یا خیر. در حالی که دارایی هایی مانند بیت کوین (BTC) و اکثر استیبل کوین ها در این آزمون اوراق بهادار در نظر گرفته نمی شوند، تصمیم گیری به ویژگی های نوسان یک توکن بستگی دارد.

SEC ادعا کرد که LBRY از “استفاده احتمالی” از وام های LBRY به عنوان یک سرمایه گذاری آگاه بوده است و این به طور کامل توسط دادگاه در ارزیابی خود پذیرفته شد.

حکم صادر شده توسط قاضی دادگاه ناحیه نیوهمپشایر، پل باربادورو، مشخص کرد که LBRY صراحتاً افزایش ارزش توکن‌های خود را فرض کرده است که منجر به این انتظار می‌شود که توکن‌ها به عنوان یک “سرمایه گذاری احتمالی” عمل کنند.

به گفته باربادورو، این واقعیت که LBRY توکن‌ها را برای خود نگه می‌داشت و همچنین آنها را به عنوان «مشوق‌های جبران خسارت» به کارمندانش می‌داد، به این معنی بود که قصد داشت به سرمایه‌گذاران نشان دهد که شرکت قصد دارد ارزش بلاک چین را افزایش دهد. به عبارت دیگر، نتیجه این بود که LBRY برای دارندگان توکن خود، سهم شرکت از اعتبارات LBRY را به عنوان نوعی قدردانی درک خواهد کرد.

همانطور که پاتریک آروگرتی، رئیس دارایی‌های دیجیتال در Foley & Lardner LLP، به قانون بلومبرگ اظهار نظر می‌کند، تصمیم قاضی در قلمرو قانونی ناشناخته قرار می‌گیرد، زیرا بر این فرض استوار است که سهامداران سهام‌داری را نوعی افزایش ارزش یا وعده می‌دانند. از آنها – در رابطه با توکن های صادر شده توسط شرکت.

داگرتی گفت: «دادگاه هیچ سابقه قانونی برای این دیدگاه نشان نداد، شاید به این دلیل که وجود نداشت.

در همان مقاله، جیمز گاتو، که تیم بلاک چین و فین‌تک را در Sheppard Mullin Richter & Hampton LLP رهبری می‌کند، گفت بسیاری از مسائل حقوقی یافت شده در پرونده LBRY می‌تواند در پروژه‌های دیگر نیز تکرار شود و به شرکت‌های رمزنگاری توصیه کرد که «تصویب کنند». رویکردی متفاوت برای جلوگیری از تکرار روش‌های قانونی رایج مورد استفاده در پروژه‌های رمزی». او گفت: “بسیاری از مردم این کار را انجام نمی دهند، آنها فقط کارهایی را که دیگران انجام می دهند دنبال می کنند.”

نتایج نظارتی

جرمی کافمن، بنیانگذار و مدیر عامل LBRY، در گفتگو با کوین تلگراف، پیامدهای حکم دادگاه در مورد این پرونده را توضیح داد.

نتیجه محاکمه تأثیر مالی قابل توجهی برای شرکت داشت که توسط مدیر عامل آن “تقریباً مطمئناً مرده” اعلام شد.

آخرین: اعتماد کلید پایداری مبادلات رمزنگاری است – مدیر عامل CoinDCX

برای شروع، کافمن هزینه‌های فوق‌العاده بالای محاکمه را برجسته کرد و خاطرنشان کرد که شرکت مجبور شد میلیون‌ها هزینه حقوقی بپردازد و ده‌ها میلیون دلار پول سرمایه‌گذاری را از دست داد.

کافمن می‌گوید که فراتر از هزینه‌های مالی دادرسی، بزرگترین پیامد این تصمیم، پذیرش کند توکن‌های LBC است.

کافمن در مصاحبه با رویترز منبع: رویترز/برایان اسنایدر

“شاید بدتر، [we’ve] او گفت: “این شرکت با چالش های قابل توجهی در پذیرش از طرف اشخاص ثالث، مانند صرافی هایی که از SEC می ترسند، مواجه شده است.”

با این حال، به عنوان یک شرکت، LBRY، Inc. با وجود تأثیر فوری بر پلتفرم، پروتکل بلاک چین پلتفرم از این رویارویی با SEC جان سالم به در خواهد برد.

کافمن گفت: «LBRY یک پروتکل غیرمتمرکز است که توسط ده‌ها میلیون نفر برای اشتراک‌گذاری محتوا بدون اختلال، علی‌رغم چالش‌های قانونی، استفاده می‌شود. LBRY به عنوان یک شرکت تقریباً مطمئناً مرده است. اما Odysee، محبوب‌ترین راه برای استفاده از LBRY، و خود پروتکل آینده روشنی دارند.»

کافمن ناامیدی خود را از نتیجه شکایت SEC پنهان نکرد و سرنوشت نهایی شرکت را عامل عدم شفافیت دولت دانست.

“یک چیزی که من قطعا آموخته ام این است که به دولت اعتماد نکنم و شفاف نباشم. “اگر مخفیانه تر و کمتر صادق بودیم، در موقعیت بسیار بهتری قرار داشتیم.”

با تحریم‌های غیرقانونی و نامطمئن بر دارایی‌های دیجیتال، هدف خدمات بلاک چین پیش‌بینی سناریوهای احتمالی است که می‌تواند به عنوان یک حرکت غیرقانونی تلقی شود – یادگیری در حال انجام – و رسیدگی به مسائل بالقوه قبل از تشدید آنها.

بعدش چی؟

تصمیم دادگاه در مورد LBRY همچنین ممکن است بر یک پرونده معلق موجود تأثیر بگذارد. دعوای دو ساله‌ای که SEC علیه آزمایشگاه‌های ریپل تنظیم کرده است، عناصر مشابهی دارد، زیرا استدلال‌های شرکت به مواردی مربوط می‌شود که توسط تیم کافمن استفاده می‌شود – مانند عدم دریافت اطلاعیه منصفانه مبنی بر اینکه توکن‌های آن مشمول قوانین اوراق بهادار هستند.

داگرتی به کوین تلگراف گفت که مهم است که این استدلال را در زمینه درست قرار دهیم، زیرا شکایت LBRY از سال 2016 فعال بوده است.

«شش سال پیش، اطلاعات بسیار کمی در مورد چارچوب زمانی مربوطه، قانونی و غیر قانونی بودن آن وجود داشت. او گفت: «باید بر اساس آنچه در آن زمان می دانستید، قضاوت می کردید، نه زمانی که دادگاه علیه آنها رای داد.

تصمیم در مورد پرونده ریپل به احتمال زیاد تا مارس 2023 گرفته خواهد شد.

یکی از مقامات وزارت خزانه داری ایالات متحده در گفتگو با کوین تلگراف به شرط ناشناس ماندن گفت که رگولاتورها در حال حاضر در مراحل اولیه درک ارزهای دیجیتال هستند و به شدت بر حفاظت از کاربران تمرکز می کنند.

آنها گفتند: “در حال حاضر تمرکز بر کاهش تقلب و حمایت از مصرف کننده است. اما به غیر از آن، می توانم بگویم که ما در مراحل اولیه درک و تعریف صنعت هستیم.”

داگرتی گفت توصیه او به شرکت ها و پروژه های صنعت بلاک چین این است که LBRY را به عنوان یک مثال برای استراتژی قانونی خود در نظر بگیرند.

او گفت: «تیم‌های تهیه‌کننده پروتکل‌ها و پروژه‌های توکن باید تصمیم LBRY را در نظر بگیرند و با وکلایی کار کنند که این تصمیم را درک می‌کنند و چه چیزی بر آن حاکم نیست.»

اخیراً: کنگره ممکن است “غیرقابل مدیریت” باشد، اما ایالات متحده می تواند قانون کریپتو را در سال 2023 ببیند

داگرتی همچنین توصیه کرد که پروژه های صدور توکن باید دو اقدام پیشگیرانه اصلی را برای جلوگیری از اشتباهات LBRY انجام دهند:

یک راه توزیع توکن قبل از فروش آن در ایالات متحده است و راه دیگر جلوگیری از ترویج بازار ثانویه برای توکن است. این ممکن است به تنهایی کافی نباشد، اما وکلای متخصص می توانند تصویر را کامل کنند.»

وقتی از کافمن پرسیده شد که تنظیم‌کننده‌ها برای درک بلاک چین و ارزهای دیجیتال باید روی چه چیزی تمرکز کنند، کافمن گفت که آنها باید از مسیر خود خارج شوند.

«قانون‌گذاران فقط باید بر روی توقف کلاهبرداری و فعالیت‌های مجرمانه تمرکز کنند. اگر بلاک چین از مسیر خارج شود و به کارآفرینان اجازه دهد آن را بسازند، می‌تواند بخش بزرگی از آینده آمریکا باشد.»


نویسنده: Diana Aguilar

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉