5 پیشرفت نظارتی برتر برای کریپتو در سال 2022


در حالی که اتحادیه اروپا چارچوب قانونی خود را دارد، رقابت فقط در ایالات متحده آغاز می شود.

سال 2022 مطمئناً به عنوان سال نارضایتی رمزارزها در خاطره خواهد ماند – سالی که قیمت بیت کوین سه بار کاهش یافت، بسیاری از شرکت های بزرگ ورشکست شدند و صنعت یک سری اخراج های قابل توجه را تجربه کرد. با این حال، سال بسیار مهمی برای مقررات جهانی ارزهای دیجیتال بود. در حالی که برخی از پیشرفت‌های نظارتی از نظر موضع سخت‌گیرانه‌تر آنها در مورد دارایی‌های دیجیتال نگران‌کننده هستند، تأثیر آنها می‌تواند به بلوغ صنعت در بلندمدت کمک کند.

نگاهی به رویدادهای نظارتی کلیدی سال 2022 می تواند خوش بینی فرد را نسبت به آینده افزایش دهد. سیاست بحث برانگیز برای محدود کردن استخراج اثبات کار (PoW) در نیویورک حمایت شد، اما سیاست مشابهی در اتحادیه اروپا شکست خورد. در برخی از حوزه های قضایی مانند برزیل و روسیه، کریپتو بدون شک در حال افزایش است.

البته نکات مهم تری وجود داشت که باید به خاطر بسپارید، اما کوین تلگراف سعی کرد مواردی را انتخاب کند که نشان دهنده روندهای منطقه ای بزرگتر باشد.

صورت حساب بازارهای دارایی های رمزنگاری شده

منصفانه است که ابتدا لایحه بازارهای اروپایی در دارایی های رمزنگاری شده را در نظر بگیریم زیرا تمام مراحل رای گیری در پارلمان اروپا را پشت سر گذاشته است و باید در سال 2024 به قانون تبدیل شود. چارچوب جامع رمزنگاری برای اولین بار توسط کمیسیون اروپا در سپتامبر 2020 پیشنهاد شد و از آن زمان تاکنون مراحل مختلفی از مذاکرات را پشت سر گذاشته است. برخی در این صنعت، مانند مدیر عامل Binance Changpeng Zhao، انتظار دارند که این استاندارد به یک استاندارد نظارتی تبدیل شود که در سراسر جهان کپی شده است.

این لایحه شامل یک رژیم مجوز شفاف است که در آن سازمان اوراق بهادار و بازارهای اروپا به عنوان نهاد مسئول تعیین شده است. این مقررات شامل قوانین سخت‌گیرانه‌تر برای اپراتورهای استیبل کوین و مسئولیت قانونی بالاتر برای اینفلوئنسرهای کریپتو می‌شود. به طور مثبت، یک اصلاحیه پیشنهادی برای لایحه که عملاً استخراج PoW و محدودیت غیرقابل درک 200 میلیون یورو (212 میلیون دلار) برای تراکنش های روزانه استیبل کوین را ممنوع می کند، به پیش نویس نهایی نرسید. این لایحه رویکردی معتدل را با تاکید قابل درک بر حمایت از سرمایه گذار نشان می دهد.

همچنین بخوانید: طرح بریتانیا برای تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال و پایان احتمالی یک رژیم مطلوب برای صدور مجوز کریپتو در فرانسه.

لومیس-گیلیبراند در مقابل وارن-مارشال

برخلاف اتحادیه اروپا، رقابت برای قانونگذاری جامع در ایالات متحده به تازگی آغاز شده است. خبر خوب این است که مدعیان زیادی وجود دارد.

پیش نویس مشترک سناتورهای سینتیا لومیس و کریستن گیلیبراند در ماه ژوئن این رقابت را افتتاح کرد. قانون نوآوری مالی مسئول بسیار مورد انتظار (RFIA) شامل تقسیم اختیارات بین آژانس های نظارتی فدرال است. بر اساس این لایحه، کمیسیون معاملات آتی کالا، قراردادهای سرمایه گذاری را که RFIA تحت عنوان جدید “دارایی های جانبی” توصیف می کند، تنظیم خواهد کرد. همچنین سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز را شناسایی می‌کند، مالیات بر استخراج و سهام رمزنگاری را روشن می‌کند، و گزارشی را درباره موضوع بسیار بحث برانگیز سرمایه‌گذاری بازنشستگی در دارایی‌های دیجیتال ارائه می‌کند.

سینتیا لومیس، سناتور وایومینگ به عنوان یک مدافع قدیمی ارزهای دیجیتال شناخته شده است. منبع: فلیکر

چندین صورت حساب به استیبل کوین اختصاص داده شده است. اولین مورد، که توسط جاش گاتهایمر، نماینده نیوجرسی حمایت می شود، شرکت بیمه سپرده فدرال را می بیند که استیبل کوین هایی مانند سپرده های فیات را پس می گیرد. دومی که در سپتامبر معرفی شد، با هدف ممنوعیت استیبل کوین های الگوریتمی به مدت دو سال است.

نقطه مقابل لایحه Lummis-Gillibrand قانون ضد پولشویی دارایی دیجیتال است که در دسامبر توسط سناتورهای الیزابت وارن و راجر مارشال معرفی شد. موسسات مالی را از استفاده از میکسرهای دارایی دیجیتال منع می کند و دستگاه های خودپرداز رمزنگاری را تنظیم می کند. کیف پول‌های غیر میزبان، استخراج‌کنندگان رمزارز و اعتبارسنجی‌ها باید تراکنش‌های بیش از 10000 دلار را گزارش کنند. سناتور وارن متعهد شده است که قوانین نظارتی جامع رمزنگاری را برای حمایت از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در نقش نظارتی خود بنویسد.

همچنین بخوانید: قانون حمایت از سرمایه گذاران مصرف کننده رمزنگاری و قانون افشای مبادلات رمزنگاری، که توسط نماینده ریچی تورس تهیه شده است.

روسیه به ارز دیجیتال روی می آورد

روسیه، یکی از بزرگترین بازارهای استخراج ارزهای دیجیتال، به دلایل اشتباه، امسال را به یاد ماندنی کرده است. این کشور با پیوستن به باشگاه کشورهایی که ارزهای دیجیتال را ابزاری برای کاهش محرومیت خود از سیستم مالی جهانی می‌دانند، به عنوان تحریم‌شده‌ترین دولت جهان دست یافته است. قبل از حمله به اوکراین در 24 فوریه، بحث مقررات ملی کریپتو با دیدگاه‌های مخالف بانک مرکزی و وزارت دارایی تعریف می‌شد. در حالی که بانک مرکزی قاطعانه با تلاش‌ها برای قانونی کردن ارزهای دیجیتال مخالفت کرده است، وزارت دارایی رویکرد معتدل‌تری اتخاذ کرده است.

روی “Collect” در زیر تصویر در بالای صفحه کلیک کنید، یا این لینک را دنبال کنید.

زمانی که بانک مرکزی اولین مجوز دارایی دیجیتال خود را صادر کرد، تعادل در بهار تغییر کرد. مقامات ارشد علناً گزینه استفاده از بیت کوین (BTC) را به عنوان ارز تجارت خارجی مورد تمسخر قرار دادند و معاون وزیر انرژی پیشنهاد کرد استخراج کریپتو قانونی شود. از آن زمان، دومای دولتی روسیه حداقل سه لایحه را بررسی کرده است. یک لایحه استخراج را تحت یک رژیم آزمایشی قانونی می کند و لایحه دوم رمزارز را در کد مالیاتی ملی گنجانده است. سوم، که دارایی های مالی دیجیتال را به عنوان پرداخت در داخل کشور ممنوع می کند، قبلاً امضای رئیس جمهور را دریافت کرده بود.

همچنین بخوانید: در اینجا چیزی است که ما در مورد استفاده ایران از رمزنگاری برای تجارت خارجی می دانیم.

مهلت قانونی استخراج کریپتو در ایالات متحده و کانادا

شاید نگران کننده ترین تحولات نظارتی در سال جاری در ایالت نیویورک ایالات متحده و ایالت مانیتوبا کانادا بوده است. هر دو منطقه که به دلیل شرایط طبیعی جذاب خود برای استخراج کریپتو معروف هستند، تصمیم گرفته اند تا عملیات استخراج کریپتو را تعلیق کنند. این گزینه از ابتدای بحث جهانی در مورد مضرات زیست محیطی استخراج رمزنگاری اثبات کار روی میز بوده است، با مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) با انرژی کمتری که به عنوان یک جایگزین پایدارتر تبلیغ می شود.

یک نیروگاه برق آبی در کبک، کانادا

به طور خاص، مهلت قانونی نیویورک اساساً استخراج PoW را ممنوع نمی کند، و حق کار را با شرط انحصاری استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر 100٪ باقی می گذارد. در حالی که ماینرها و حامیان کریپتو استدلال های خود را برای جلب نظر عموم آماده می کنند، او یک بار دیگر این بحث را به بحث پیرامون «انرژی پاک» مرتبط می کند. در حالی که تنها دو منطقه کوچک این تعلیق را آغاز کرده اند، نبرد بزرگ بین حامیان PoW و PoS هنوز حل نشده است.

همچنین بخوانید: ماینرهای بیت کوین در حال تجدید نظر در استراتژی های کسب و کار خود برای بقای درازمدت هستند و قزاقستان پس از ایالات متحده آمریکا و چین در میان سه مقصد برتر استخراج بیت کوین قرار دارد.

برزیل کریپتو را به عنوان یک روش پرداخت قانونی می کند

در پایان نوامبر، مجلس نمایندگان برزیل یک چارچوب قانونی را تصویب کرد که استفاده از ارزهای دیجیتال را به عنوان روش پرداخت در داخل کشور قانونی می‌کند. در حالی که این لایحه مانند آنچه در السالوادور انجام شد، کریپتو را قانونی نمی کند، اما همچنان اهمیت دارد، زیرا پایه و اساس یک رژیم نظارتی جامع را می گذارد.

در مقایسه با روایت‌های بزرگ مقررات در ایالات متحده یا اروپا، اخبار ممکن است کوچک به نظر برسد. با این حال، این نشان دهنده روند مداوم جنبش های رمزنگاری دوستانه در آمریکای لاتین است. در حالی که حوزه‌های قضایی آسیا در چند سال گذشته سیگنال‌های بازدارنده‌ای ارسال کرده‌اند، واشنگتن و بروکسل مشغول اتخاذ رویکرد محتاطانه خود در قبال دارایی‌های دیجیتال بوده‌اند، در حالی که کشورهای آمریکای لاتین گام‌های جسورانه‌ای به سوی پذیرش برداشته‌اند. هندوراس گردشگران را به دره بیت کوین جذب می کند، السالوادور همچنان به پیشبرد دستور کار بیت کوین ادامه می دهد، پاراگوئه راه را برای مقررات ارزهای دیجیتال هموار می کند و استان مندوزا آرژانتین پذیرش رمزارز برای مالیات و هزینه ها را آغاز می کند.

همچنین واقعی: قانون کنیا مالیات رمزنگاری را تعیین می کند، بانک مرکزی نیجریه ارز دیجیتال خود را صادر می کند و جمهوری آفریقای مرکزی بیت کوین را به عنوان ارز قانونی می پذیرد.


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید