صندوق VC تایلند صرافی مشکل دار Zipmex را به قیمت 100 میلیون دلار می خرد: گزارش


طبق گزارش‌ها، Zipmex قصد دارد تا آوریل 2023 از دارایی‌های رمزنگاری به‌دست‌آمده از خرید برای باز کردن حساب‌های مسدود شده مشتریان در این پلتفرم استفاده کند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که صندوق سرمایه‌گذاری V Ventures پس از هفته‌ها مذاکره بر سر خرید احتمالی Zipmex، به توافقی برای خرید صرافی ارزهای دیجیتال درگیر دست یافته است.

بلومبرگ در دسامبر گزارش داد، V Ventures، یک شرکت تابعه از یک شرکت دولتی Thoresen Thai Agencies (TTA)، به دنبال خرید 90 درصد از سهام صرافی رمزنگاری Zipmex است.

صندوق VC در آستانه خرید Zipmex به مبلغ 100 میلیون دلار دارایی دیجیتال و پول نقد است که گفته می شود منابع ناشناس با این موضوع آشنا هستند. این گزارش با استناد به جلسه دادگاهی در سنگاپور در روز جمعه می‌گوید که 30 میلیون دلار نقدی به Zipmex و بقیه به صورت رمزنگاری پیشنهاد شده است.

طبق جلسه دادگاه، Zipmex قصد دارد تا آوریل 2023 از دارایی های ارز دیجیتال به دست آمده از این تراکنش برای باز کردن قفل حساب های مسدود شده مشتریان در صرافی استفاده کند.

گزارش خرید چند هفته پس از آن منتشر شد که رسانه های محلی گزارش دادند که V Ventures و Zipmex در راه امضای قرارداد خرید اکثریت هستند.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، Zipmex به طور ناگهانی برداشت از پلتفرم خود را در ژوئیه 2022 متوقف کرد و به دلیل “ترکیبی از شرایط” خارج از کنترل خود است. این صرافی که در تایلند، سنگاپور، اندونزی و استرالیا فعالیت می کند، پس از دریافت سه ماه حمایت طلبکار از سوی دادگاه عالی سنگاپور، روند بازسازی را آغاز کرده است.

همچنین در Zipmex ثبت شد درخواست های تمدید تعلیق تا آوریل 2023 برای حمایت از تلاش های بازسازی در انتظار بررسی توسط دادگاه سنگاپور است.

علیرغم مواجهه با مشکلات بزرگ، به نظر می رسد که Zipmex پس از از سرگیری بخشی از برداشت ها، به ارائه برخی از خدمات خود ادامه داده است. طبق وب سایت Zipmex، صرافی در دو ماه گذشته برخی از کارمزدهای برداشت و لیست را تغییر داده است.

Zipmex و TTA بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

مربوط: بایننس صرافی رمزنگاری تنظیم شده را در ژاپن خریداری می کند

این خبر اندکی پس از آن منتشر شد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند (SEC) صرافی ارز دیجیتال Zipmex و یکی از بنیانگذاران آن Akalarp Yimwilai را به نقض قوانین محلی متهم کرد. این مقام به طور خاص استدلال کرد که Zipmex اطلاعاتی در مورد کیف پول های دیجیتال و تراکنش های رمزنگاری مطابق با قانون دارایی های دیجیتال کشور ارائه نکرده است.
نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید