گزارش: حزب سیاسی تایلندی که با رقابت نخست وزیری مواجه است، وعده 300 دلار ارز دیجیتال را در زمان پیروزی می دهد


انتخابات سراسری بعدی در این کشور در 14 می برگزار می شود، زمانی که تمام 500 کرسی مجلس نمایندگان تایلند در آن تاریخ تصاحب خواهند شد.

حزب Pheu Thai، یک حزب سیاسی مخالف نخست‌وزیر فعلی تایلند، طبق گزارش‌ها پیشنهاد داده است که در صورت پیروزی در انتخابات آینده، تقریباً به هر شهروند این کشور نزدیک به 300 دلار ارز دیجیتال بدهد.

طبق گزارش بانکوک پست در تاریخ 7 آوریل، حزب Pheu Thai در یک رویداد کمپین در 5 آوریل اعلام کرد که قصد دارد 10000 بات (تقریباً 292 دلار در زمان انتشار) به همه ساکنان تایلند 16 سال و بالاتر بپردازد. یکی از نامزدهای نخست وزیری این حزب، سرتا تاویسین، طبق گزارشات، این ابتکار را به عنوان یک پروژه محرک با هدف کمک به اقتصاد محلی با استفاده از فناوری بلاک چین توصیف کرده است.

انتخابات سراسری بعدی تایلند در 14 ماه مه برگزار می شود، زمانی که تمام 500 کرسی مجلس نمایندگان این کشور تا آن تاریخ تصاحب خواهند شد. نخست وزیر کنونی، پرایوت چان اوچا، عضو حزب ملت متحد تایلند، در صورت انتخاب شدن، پس از تصمیم دادگاه قانون اساسی تایلند در مورد محدودیت دوره، تا سال 2025 در سمت خود باقی خواهد ماند.

در حالی که مبادلات و تجارت کریپتو به طور کلی در تایلند مجاز است، کمیسیون بورس و اوراق بهادار این کشور در حال بررسی ممنوعیت خدمات سهامداری و وام دهی است و قوانین سخت گیرانه تری را برای متولیان کریپتو وضع می کند. در سال 2021، بانک مرکزی این کشور همچنین به سرمایه گذاران رمزارز در مورد استیبل کوین های متصل به بات تایلند هشدار داد.

با جمعیت بیش از 70 میلیون نفری تایلند و تقریباً 50 تا 60 میلیون نفر بالای 16 سال، پروژه کریپتو ممکن است از 14 تا 18 میلیارد دلار برای دولت هزینه داشته باشد.

مرتبط با: تایلند معافیت های مالیاتی برای صادرکنندگان توکن سرمایه گذاری ارائه می کند

طرح تاویسین برای توزیع مساوی وجوه بین ساکنان منعکس کننده برنامه اندرو یانگ، نامزد ریاست جمهوری ایالات متحده برای انتخابات 2020 است. یانگ پیشنهاد کرد که همه افراد واجد شرایط در ایالات متحده به عنوان بخشی از طرح درآمد پایه جهانی هر ماه 1000 دلار دریافت کنند.

مجله: جزایر کریپتو تایلند: کار در بهشت، قسمت 1
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید