تگزاس در مورد تأییدیه های FTX از تام برادی، استفن کری و دیگر افراد مشهور تحقیق می کند


هیئت اوراق بهادار ایالت تگزاس در حال بررسی پرداخت هایی است که افراد مشهور برای حمایت از FTX USA به عنوان بخشی از تحقیقات گسترده تر در مورد سقوط FTX دریافت کرده اند.

بر اساس گزارش‌ها، تام بردی، مدافع NFL و استفن کری، مدافع NBA، از جمله افراد مشهوری هستند که به دلیل ترویج صرافی ارز دیجیتال FTX که اکنون ورشکسته شده است، با تحقیقات تنظیم‌کننده مالی تگزاس مواجه هستند.

در گزارشی در 22 نوامبر از مدیر اجرایی هیئت اوراق بهادار ایالت تگزاس، جو روتوندا، به بلومبرگ گفت که هیئت اوراق بهادار ایالت تگزاس در حال بررسی پرداخت‌های دریافتی توسط افراد مشهور در حمایت از FTX USA، افشای اطلاعات و میزان دسترسی سرمایه‌گذاران به آنها است.

اما روتوندا خاطرنشان کرد که در حالی که سازمان دیده بان “آنها را زیر نظر دارد”، تایید افراد مشهور از FTX “یک اولویت فوری” نیست، بلکه بخشی از “تحقیقات گسترده تر تنظیم کننده در مورد سقوط FTX” خواهد بود.

هر دو برادی و کری به همراه سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX در شکایت دسته جمعی 15 نوامبر علیه FTX شرکت کردند.

این دادخواست ادعا می کند که آنها در FTX Trading LTD و West Realm Shires Services Inc “کنترل، ترویج، کمک و مشارکت فعالانه” دارند.

سایر افرادی که در این کلاس درس نام برده شده اند عبارتند از مدل Gisele Bundchen، تیم بسکتبال Golden State Warriors، Udonis Haslem بازیکن NBA و Larry David خالق Seinfeld.

Cointelegraph برای اظهار نظر با هیئت اوراق بهادار ایالت تگزاس تماس گرفت اما قبل از انتشار هیچ پاسخی دریافت نکرد.

مربوط: SEC باید Do Kwon را هدف قرار دهد، اما کیم کارداشیان حواس را پرت می کند

تحقیقات گذشته نشان داده است که تقریباً نیمی از سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی بدون چون و چرا از توصیه‌های دارایی دیجیتال از حساب‌های رسانه‌های اجتماعی افراد مشهور و اینفلوئنسرها پیروی می‌کنند، و این باعث شده است که تعداد کمی از افراد از نفوذ خود برای کلاهبرداری از محصولات و پروژه‌های رمزنگاری استفاده کنند.

در ماه اکتبر، کیم کارداشیان، ستاره تلویزیون های واقعیت، توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به دلیل “حنایی کردن در رسانه های اجتماعی” در مورد EMAX جریمه شد و فاش نکرد که برای ارسال پست در این مورد 250000 دلار به او پرداخت شده است.

کارداشیان اتهامات کمیسیون SEC را نه اعتراف کرد و نه رد کرد، اما این اتهامات را پذیرفت و موافقت کرد که تا سال 2025 هیچ دارایی ارز دیجیتال معرفی نکند.


نویسنده: Stephen Katte

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید