قانونگذاران تگزاس یک ارز دیجیتال دولتی با پشتوانه طلا را پیشنهاد می کنند


جفت اسکناس نشان می‌دهد که متولی باید طلای کافی برای تمام واحدهای ارز دیجیتالی که صادر شده و هنوز در گردش هستند، در اختیار داشته باشد.

دو قانونگذار تگزاس با وجود مخالفت چندین قانونگذار ایالات متحده علیه معرفی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) یک جفت لایحه برای ایجاد یک ارز دیجیتال دولتی مبتنی بر پشتوانه طلا تصویب کردند.

سناتور برایان هیوز لایحه 2334 سنا را در 10 مارس معرفی کرد و نماینده ایالت، مارک دورازیو، لایحه 4903 مجلس نمایندگان را در همان روز معرفی کرد و بیان کرد که ارز دیجیتال با مقدار مساوی طلای فیزیکی پشتیبانی می شود.

در اسکناس ها نوشته شده بود: «هر واحد ارز دیجیتال صادر شده نشان دهنده کسری مشخص از اونس طلا است که در امانت نگهداری می شود».

منبع: capitol.texas.gov

توضیح داده شد که وقتی شخصی مقدار مشخصی ارز دیجیتال می‌خرد، حسابرس از آن پول برای خرید معادل طلا استفاده می‌کند.

سپس خریدار ارز دیجیتالی معادل مقدار طلایی که ممتحن با پولی که از خریدار دریافت کرده است، دریافت می کند.

تاکید شد که ارزش یک واحد ارز دیجیتال باید برابر با ارزش کسری مناسب اونس طلا در زمان معامله باشد.

موارد مرتبط: CBDCها به کنترل مطلق دولت منجر خواهند شد

در این لایحه همچنین آمده است: «متولی طلای کافی را در اختیار خواهد داشت تا اطمینان حاصل کند که تمام واحدهای ارز دیجیتالی که صادر شده و هنوز برای پول یا طلا بازخرید نشده‌اند، به طلا بازخرید می‌شوند.»

اضافه شده است که ممکن است برای پوشش هزینه های مدیریت این بخش، هزینه ای به “هر نرخی که لازم باشد” تعیین شود.

در حالی که هیچ یک از لایحه ها تصویب یا به رأی گذاشته نشده است، هر دو اعلام کرده اند که این قانون «از اول سپتامبر 2023 لازم الاجرا خواهد شد».

چندین قانونگذار آمریکایی با معرفی اخیر CBDC توسط ایالات متحده مخالف بودند.

ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا در یک کنفرانس مطبوعاتی در 20 مارس گفت که CBDCها “قدرت بیشتری” به دولت می دهند و افزود که به دولت “دید مستقیمی در مورد تمام فعالیت های مصرف کننده” می دهد.

در همین حال، در 21 مارس، سناتور جمهوری خواه تد کروز لایحه ای را برای جلوگیری از راه اندازی CBDC “مستقیم به مصرف کننده” توسط فدرال رزرو ارائه کرد و بیان کرد که “مهم تر از همیشه” است که سیاست ایالات متحده در مورد ارزهای دیجیتال تضمین کند که “حریم خصوصی مالی”. “حفاظت شده است. . تسلط دلار، نوآوری را تغذیه می کند.»

مجله: سازمان های مجری ایالات متحده جرایم مربوط به رمزنگاری را تشدید می کنند


نویسنده: Ciaran Lyons

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *