تگزاس تقریباً 30٪ از کل هش بیت کوین را در خود جای داده است – Foundry


بر اساس مخزن Foundry، تگزاس 28.5 درصد از کل هش بیت کوین در ایالات متحده را تشکیل می دهد.

بر اساس آخرین نقشه هاشرات توسط Foundry USA، ایالت تگزاس بیش از 28 درصد از کل هش بیت کوین (BTC) در ایالات متحده را به خود اختصاص داده است.

نقشه جدید به روز شده نشان می دهد که تگزاس 28.5٪ از کل هش بیت کوین در این کشور را دارد. پس از آن ایالت های جورجیا با نرخ هش 9.64 درصد، نیویورک با 8.75 درصد و نیوهمپشایر با 5.33 درصد قرار دارند. نرخ هش بیت کوین نشان می دهد که یک ماشین ماینینگ در هنگام تلاش برای محاسبه هش بلاک معتبر با چه سرعتی کار می کند.

یک عکس فوری در دسامبر 2021 از مخزن Foundry یک تصویر متفاوت را نشان می دهد. در آن زمان، تگزاس 8.43 درصد از هش ریت کشور را در اختیار داشت، در حالی که جورجیا 34.17 درصد را در اختیار داشت. در همین حال، کنتاکی 12.40 درصد از هش ریت ایالات متحده را در اختیار داشت و نیویورک 9.53 درصد. در مقایسه با سال 2021، ایالت های ایالات متحده در سال جاری بیت کوین بیشتری استخراج می کنند.

Foundry گفت که به طور کلی، تا جولای 2023، نرخ هش جهانی بیت کوین به 400 EH/s رسیده است که تقریباً دو برابر بیشتر از پایان سال 2021 است که 174 EH / ثانیه بود.

نقشه هاشرت برای ژوئیه 2023. منبع: Foundry USA

داده ها بین 21 تا 27 ژوئیه 2023، زمانی که تگزاس با قطع برق مواجه بود، گرفته شده است. بر اساس این گزارش، داده‌های به‌دست‌آمده در طول خاموشی به این معنی است که نرخ هش تگزاس ممکن است “بیشتر از آنچه در نقشه گزارش شده است” باشد.

در طول قطع برق، ماینرهای بیت کوین تولید خود را کاهش می دهند تا عرضه و تقاضای انرژی در شبکه را متعادل کنند. در اصل، این راهی برای جبران مصرف انرژی در زمان اوج مصرف است. برنامه‌ای در تگزاس به مصرف‌کنندگان بزرگ انرژی، مانند استخراج‌کنندگان بیت‌کوین، انگیزه‌هایی می‌دهد تا در مصرف انرژی خود انعطاف‌پذیر باشند.

یکی از ماینرهای بیت کوین که در برنامه محدودیت تگزاس شرکت می کند، Riot Platforms است. در ماه اوت، این شرکت بیت کوین کمتری نسبت به ماه جولای استخراج کرد، اما بیش از 31 میلیون دلار وام انرژی از دولت دریافت کرد.

تگزاس به لطف انرژی ارزان‌تر و چارچوب نظارتی استقبال‌کننده، به‌عنوان مرکزی برای استخراج رمزارز در حال توسعه است. بر اساس داده های اداره اطلاعات انرژی، قیمت برق این ایالت کمتر از میانگین ایالات متحده است.

از ژانویه 2023، متوسط ​​نرخ برق مسکونی تگزاس 0.14 دلار در هر کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) بود. این 8.3 درصد تخفیف در مقایسه با میانگین ملی 0.15 دلار در هر کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) بود. برای مصرف کنندگان بزرگ مانند ماینرهای رمزنگاری، هزینه ها حتی کمتر است.

این استان پس از سرکوب استخراج کریپتو توسط چین در سال 2021 به مرکز عملیات استخراج عمده تبدیل شده است.

مجله: آیا باید به کودکان «قرص نارنجی» داد؟ وضعیت کتاب های کودکان بیت کوین


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید