پروژه ارز دیجیتال مبتنی بر طلا در تگزاس: قانون رمزگشایی، 3 تا 10 آوریل


تد کروز و ران دیسانتیس به ایده یک CBDC آمریکایی حمله می کنند، در حالی که قانونگذاران تگزاس پیشنهاد ایجاد یک CBDC در سراسر ایالت را دارند.

موضوع ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در میان سیاستمداران آمریکایی قرار دارد و چهره هایی مانند ران دیسانتیس و تد کروز سعی در جلوگیری از وجود آنها دارند. در مورد ارز دیجیتال سراسری چطور؟ اولین پروژه ارز دیجیتال دولتی مبتنی بر پشتوانه طلا در نوع خود در تگزاس پدیدار شد.

در همان روز، دو قانونگذار تگزاس لوایح مشابهی را برای ایجاد یک ارز دیجیتال مبتنی بر ایالت با پشتوانه طلا تصویب کردند. با توجه به اوراق قرضه، هر واحد ارز دیجیتال نشان دهنده کسری معینی از اونس طلا است که در امانت نگهداری می شود. زمانی که فردی مقدار مشخصی ارز دیجیتال می خرد، کنترل کننده از آن پول برای خرید معادل آن طلا استفاده می کند. در حالی که هیچ یک از لایحه ها تصویب یا به رأی گذاشته نشده است، هر دو بیان می کنند که این قانون از اول سپتامبر 2023 اجرایی می شود.

در همین حال، لایحه دیگری توسط کمیته سنا در تگزاس تصویب شد. این لایحه تا حد زیادی مشوق های معدنچیانی را که تحت محیط نظارتی ایالت کار می کنند حذف می کند. طبق این لایحه، شرکت‌های رمزارز شرکت‌کننده در برنامه‌ای با هدف جبران کاهش بار در شبکه برق تگزاس، با تقاضای مورد انتظار «کمتر از 10 درصد از کل بار مورد نیاز برای همه بارهای برنامه» محدود خواهند شد. برخی از شرکت‌های ماینینگ کریپتو نیز از سپتامبر 2023 نمی‌توانند مالیات دولتی را برای شرکت در برنامه دریافت کنند.

رگولاتورها قرارداد 10 میلیون دلاری را با رابینهود برای “سرمایه گذاران شکست خورده” اعلام کردند.

دپارتمان حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا اعلام کرد که شرکت پشتیبان پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال و سهام رابینهود احتمالاً بیش از 10 میلیون دلار جریمه برای «شکست‌های عملیاتی و فنی که به سرمایه‌گذاران بزرگ آسیب می‌زند» پرداخت خواهد کرد. تسویه حساب نتیجه تحقیقاتی بود که توسط انجمن مدیران اوراق بهادار آمریکای شمالی در ارتباط با تنظیم‌کننده‌های اوراق بهادار از آلاباما، کلرادو، کالیفرنیا، دلاور، نیوجرسی، داکوتای جنوبی و تگزاس انجام شد. این پلتفرم در مارس 2020 یک سری از قطع شدن سیستم را تجربه کرد که باعث شد کاربران تراکنش ها را از دست بدهند در حالی که بیشتر خدمات آن در دسترس نبودند.

به خواندن ادامه دهید

Coinbase از اقدام دادگاه جدید برای لغو ممنوعیت تورنادو Cash پشتیبانی می کند

وزارت خزانه داری ایالات متحده با یک چالش حقوقی جدید با هدف لغو تصمیم خود برای اعمال تحریم ها علیه میکسر رمزنگاری Tornado Cash مواجه است. این چالش توسط شش نفر با حمایت صرافی ارزهای دیجیتال Coinbase آغاز شد. دادخواستی برای قضاوت خلاصه جزئی در یک دادگاه منطقه ای تگزاس در 5 آوریل ثبت شد، زیرا شاکیان تحت حمایت کوین بیس به دفتر کنترل دارایی های خارجی ایالات متحده (OFAC) نقل مکان کردند تا دو مورد اول از شکایت اولیه خود را که در سپتامبر 2022 ثبت شده بود، حل و فصل کنند. • سرشماری ها ادعا کردند که OFAC از اختیارات قانونی خود بر اساس قانون اختیارات اقتصادی اضطراری بین المللی فراتر رفته و بند آزادی بیان اولین متمم قانون اساسی ایالات متحده را نقض کرده است.

به خواندن ادامه دهید

لایحه حفاظت از حقوق استخراج بیت کوین در آرکانزاس تصویب شد

به خواندن ادامه دهید

لایحه ای برای تنظیم استخراج بیت کوین (BTC) در آرکانزاس در کنگره ایالتی تصویب شد. اکنون برای تصویب به استانداری منتقل می شود. طبق این قانون، ماینرهای کریپتو از حقوقی مشابه مراکز داده برخوردار خواهند بود. در این لایحه آمده است که دولت آرکانزاس نباید “الزامات متفاوتی را برای کسب و کار استخراج دارایی های دیجیتال که برای هر یک از الزامات مرکز داده اعمال می شود، اعمال کند.” حرکت آرکانزاس به دنبال ابتکار مشابهی در ایالت مونتانا انجام شد، جایی که سنا لایحه ای را برای محافظت از استخراج کنندگان کریپتو در اواخر مارس تصویب کرد.


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید