تمرین‌کنندگان تگزاس می‌خواهند سم بنکمن-فرید در جلسه فوریه شرکت کند: قانون حل‌شده


هیئت اوراق بهادار ایالت تگزاس (SSB) از مدیرعامل سابق دعوت کرده است تا در جلسه استماع فروش ادعایی اوراق بهادار ثبت نشده در فوریه شرکت کند.

به Law Decoded خوش آمدید، خلاصه هفتگی همه پیشرفت‌های اصلی در ویرایش.

هفته گذشته خبرهای خوب مهمی برای کریپتو وجود داشت، اما داستان غالب هنوز ظهور FTX است. در حالی که استرداد سم بنکمن-فرید، بنیانگذار بازار سهام شکست خورده، از ابتدای داستان کاملاً منطقی به نظر می رسید، هفته گذشته این مرد 30 ساله اولین تماس تلفنی رسمی را دریافت کرد: هیئت اوراق بهادار ایالت تگزاس (SSB) از مدیرعامل سابق دعوت کرد تا مسئولیت را بر عهده بگیرد. در جلسه رسیدگی به اتهام فروش اوراق بهادار ثبت نشده در فوریه شرکت کنید. جو روتوندا، مدیر اجرایی SSB، امیدوار است که در طول دادگاه حکم تعلیق و معافیت از قاضی را دریافت کند.

اما خود مرد عجله ای برای بازگشت به آمریکا ندارد، حتی برای دعوت به کنگره. بنکمن-فرید نشان داده است که تمایلی به شهادت دادن در برابر کنگره ایالات متحده “تا زمانی که ما یادگیری و بررسی آنچه اتفاق افتاده را به پایان نرسانیم.”

در همین حال، عشق FTX همچنان در سراسر جهان موج می زند. در سنگاپور، نخست وزیر لی هسین لونگ و معاون نخست وزیر لارنس ونگ در مورد شکست خود در حمایت از سرمایه گذاران خرد با سؤالات سختی روبرو خواهند شد. از آنجایی که تماسک، سرمایه‌گذار دولتی سنگاپور، یکی از 69 سرمایه‌گذاری است که در دور سرمایه‌گذاری 420 میلیون دلاری صرافی ارز دیجیتال FTX در اکتبر 2021 سرمایه‌گذاری می‌کند، قانون‌گذاران مخالف کمیته‌ای دو حزبی را پیشنهاد کرده‌اند تا تماسک را در مورد استراتژی سرمایه‌گذاری خود زیر سوال ببرند.

در اروپا، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، شکست FTX را با بیان ضرورت بسته دوم مقررات ارزهای دیجیتال پس از تصویب بازارهای دارایی رمزنگاری (MiCa) برجسته کرد. همکاران کمیته خدمات مالی ایالات متحده نیز در یک جلسه استماع ویژه که برای 13 دسامبر برنامه ریزی شده است، پرونده FTX را با دقت بیشتری بررسی خواهند کرد. او این سوال را مطرح می کند که رئیس جمهور روستین بهنام، به طور قابل پیش بینی، خواهان اختیارات بیشتری از کمیسیون است.

برزیل قانونی برای قانونی کردن ارزهای دیجیتال به عنوان یک روش پرداخت به تصویب رساند

و حالا برای خبرهای خوب! مجلس نمایندگان برزیل، یک قانونگذار فدرال، چارچوب قانونی را تصویب کرده است که استفاده از ارزهای دیجیتال را به عنوان روش پرداخت در داخل کشور قانونی می کند. اگرچه این سند مانند السالوادور، بیت کوین (BTC) را به یک ابزار پرداخت قانونی تبدیل نمی کند، اما همچنان ارزهای دیجیتال و برنامه های فاصله پروازی را در تعریف روش های پرداخت تحت کنترل بانک مرکزی این کشور شامل می شود.

علاوه بر تعیین رمزارز به عنوان یک روش پرداخت، قانون اجازه ایجاد مجوز برای پلتفرم های مبادلات رمزنگاری و ذخیره و مدیریت کریپتو توسط اشخاص ثالث را می دهد. علاوه بر این، قانون صرافی‌ها را ملزم می‌کند تا برای جلوگیری از رویداد دیگری مانند سقوط FTX، تمایز واضحی بین سرمایه‌های شرکت و کاربر قائل شوند.

به خواندن ادامه دهید

ایتالیا 26 درصد مالیات بر عایدی سرمایه بر سود ارزهای دیجیتال اعمال می کند

ایتالیا قصد دارد با گسترش قوانین مالیاتی خود به منظور در نظر گرفتن تجارت ارزهای دیجیتال در سال 2023، مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال را تشدید کند. بودجه سال 2023 شامل طرح هایی برای اعمال مالیات 26 درصدی بر سود بیش از 2000 یورو (2062 دلار) از معاملات ارزهای دیجیتال است. از نظر تاریخی، ارزهای دیجیتال نرخ مالیات پایین تری داشته اند، زیرا آنها را “ارز” می دانستند. اگر لایحه پیشنهادی به قانون تبدیل شود، مالیات دهندگان این اختیار را خواهند داشت که ارزش دارایی های دیجیتال خود را اعلام کرده و 14 درصد مالیات را از اول ژانویه بپردازند. هدف از این کار تشویق ایتالیایی‌ها به اعلام دارایی‌های دیجیتالی خود در اظهارنامه مالیاتی است.

به خواندن ادامه دهید

قاضی کره جنوبی حکم بازداشت همکاران سابق دو کوون را رد کرد

گزارش شده است که یک قاضی از دادگاه منطقه جنوبی سئول حکم بازداشت سه سرمایه گذار و چهار توسعه دهنده Terra را به همراه شین هیون سونگ، بنیانگذار Terra لغو کرده است. قاضی هونگ جین پیو گفت خطر کمی برای از بین بردن شواهد مربوط به شکایت شرکای Shin یا Terra علیه این شرکت رمزنگاری وجود دارد. به گفته رسانه های محلی، دو کوون، که در کره جنوبی نیز به دلیل نقشش در ورشکستگی شرکت با پیگرد قانونی مواجه است، بعید است به کشور بازگردد.

به خواندن ادامه دهید


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید