تتر وام های تضمین شده را در سال 2023 در بحبوحه جنگ با FUD به صفر خواهد رساند


این اقدام در پاسخ به موجی از حملات رسانه‌ای جریان اصلی و FUD، عمدتاً از سوی وال استریت ژورنال انجام شد.

تتر، بزرگترین ناشر استیبل کوین جهان، قول داده است که در نهایت وام دهی از ذخایر خود را متوقف کند و گفت که بازگرداندن ایمان به بازار ارزهای دیجیتال بسیار مهم است.

در پستی در 13 دسامبر، ناشر استیبل کوین به آخرین FUD رسانه اصلی (ترس، عدم قطعیت و شک) در رابطه با وام های تضمین شده خود، همراه با سایر FUD هایی که به “ساختار شایعات” ضربه زدند، پرداخت.

تتر بار دیگر تاکید کرد که وام های تضمین شده آن بیش از حد وثیقه و تحت پوشش “دارایی های بسیار نقدشونده” هستند، و افزود که شرکت این وام ها را در طول سال 2023 حذف خواهد کرد:

تتر اعلام کرده است که از این پس تا سال 2023، وام های تضمین شده در ذخایر تتر را به صفر خواهد رساند.

این شرکت توضیح داد که وام‌های تضمین شده تتر مشابه بانک‌های خصوصی است که با استفاده از وثیقه تضمین شده به مشتریان وام می‌دهند. با این حال، برخلاف بانک‌هایی که با ذخایر کسری کار می‌کنند، تتر ادعا کرد که وام‌هایش به طور کامل بیش از 100 درصد پشتیبانی می‌شوند.

این اقدام احتمالاً در پاسخ به گزارش WSJ منتشر شده در اوایل این ماه بود که ادعا می‌کرد این وام‌ها خطرناک هستند. او ادعا کرد که “شرکت ممکن است دارایی های نقدی کافی برای پرداخت بازخرید در شرایط بحرانی نداشته باشد.”

این اولین باری نیست که WSJ تتر را هدف قرار می دهد. در ماه آگوست، این رسانه اعلام کرد اگر تتر فقط 0.3 درصد کاهش یابد، می‌توان آن را «از لحاظ فنی ورشکسته» در نظر گرفت. ناشر استیبل کوین در آن زمان این اتهامات را رد کرد و اظهار داشت که با استخدام 5 شرکت حسابداری برتر، مشروعیت و شفافیت گواهینامه های خود را افزایش داده است.

بر اساس این گواهی ها، 82 درصد از ذخایر تتر در دارایی های “بسیار نقد” نگهداری می شود.

در ماه اکتبر، تتر با حذف بیشتر اوراق تجاری خود از ذخایر خود و جایگزینی سرمایه گذاری با اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، به FUD بیشتر رسانه ای پاسخ داد.

مربوط: Crypto Biz: شما نمی توانید Tether FUD را متوقف کنید

این شرکت در آخرین بیانیه خود اعلام کرد که به تجارت وام دهی خود بدون ضرر پایان می دهد و به ماموریت خود در اولویت دادن به شفافیت و پاسخگویی ادامه می دهد.

صرف نظر از عناوین اصلی طعمه کلیک رسانه‌ها که به طور مداوم در مورد Tether برای نزدیک به یک دهه اشتباه بوده است، و داستان‌های جعلی و اطلاعات نادرست ساخته شده توسط Tether Truths، ما همچنان به نشان دادن انعطاف‌پذیری Tether در نامشخص‌ترین زمان‌ها ادامه خواهیم داد.

به گفته CoinGecko، تتر در حال حاضر صادرکننده استیبل کوین با 65.8 میلیارد USDT در گردش است که 46.6 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است.
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید