عرضه تتر برای اولین بار از می 2022 به 80 میلیارد دلار رسید – رقبای استیبل کوین دچار لغزش شدند


با این حال، عرضه تتر در مبادلات ارزهای دیجیتال در سال 2023 28 درصد کاهش یافته است، اما این نشان دهنده کاهش کلی تقاضا برای استیبل کوین ها است.

تتر (USDT) همچنان از آشفتگی های مداوم در صنعت استیبل کوین با پشتوانه دلار ایالات متحده سود می برد، که ارزش بازار آن در سه ماهه اول سال 2023 به ضرر سایر استیبل کوین ها به میزان قابل توجهی افزایش یافت.

ارزش بازار تتر به 80 میلیارد دلار می رسد

در 6 آوریل، ارزش بازار USDT در گردش برای اولین بار از مه 2022 از 80 میلیارد دلار گذشت، با افزایش 15 میلیارد دلاری تا کنون در سال 2023.

عملکرد 12 ماهه سقف بازار گردشی USDT. منبع: مساری

از سوی دیگر، ارزش بازار رقبای اصلی USD Coin (USDC) و Binance USD (BUSD) به ترتیب حدود 12 میلیارد دلار و 9.4 میلیارد دلار کاهش یافت.

عملکرد ارزش بازار در گردش USDC و BUSD از سال تا به امروز. منبع: مساری

تتر از وضعیت غیر آمریکایی برخوردار است

معامله گران کریپتو تتر را به دلیل نگرانی های فزاینده در مورد USD Coin و Binance USD انتخاب کردند.

ارزش بازار USDC به دلیل قرار گرفتن 3.3 میلیارد دلار در معرض بانک های سیلیکون ولی و سیلورگیت که اکنون سقوط کرده اند، کاهش یافت. BUSD پس از آن که تنظیم‌کننده‌های نیویورک به Paxos دستور دادند صدور استیبل‌کن‌ها را متوقف کند، آسیب دید.

USDC پس از اینکه شرکت بیمه سپرده فدرال تضمین داد که سپرده گذاران را در بانک های ورشکسته ایجاد خواهد کرد، از بحران جان سالم به در برد. در نتیجه، استیبل کوین پس از از دست دادن در اوج بحران بانکی در اواسط ماه مارس، دوباره به ارزش دلار خود بازگشت.

عملکرد قیمت USDC YTD. منبع: مساری

با این حال، افزایش فشار کریپتو در ایالات متحده، سرمایه گذاران را وادار کرده است که از شرکت های منطقه ای خودداری کنند. به عنوان مثال، Paxos تأیید کرده است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) BUSD را یک اوراق بهادار ثبت نشده می داند.

از سوی دیگر، تتر یک شرکت غیر آمریکایی است و بارها اطمینان داده است که در معرض بانک های ورشکسته ایالات متحده نیست. با این حال، اگرچه چنین موضوعاتی در میان معامله گران کمتر مورد توجه قرار می گیرد، اما همچنان با نظارت مداوم و سال ها عدم نظارت صحیح بر دارایی های ذخیره مواجه هستند.

عرضه USDT در صرافی ها کاهش می یابد

جالب اینجاست که رشد عرضه در گردش USDT با کاهش عرضه آن در صرافی ها همزمان شد.

مرتبط: CTO می گوید تتر ناشر USDT تا 1.7 میلیارد دلار ذخایر مازاد دارد

بر اساس گزارش Glassnode، موجودی تتر در صرافی ها 28 درصد در مقایسه با YTD کاهش یافت و به 12.88 میلیارد USDT رسید. در مقایسه، کل موجودی استیبل کوین در صرافی ها با 41 درصد کاهش به 22.31 میلیارد دلار رسید.

موجودی USDT و استیبل کوین رقیب در مبادلات ارزهای دیجیتال. منبع: Glassnode

کاهش ذخایر استیبل کوین همزمان با افزایش قیمت ارزهای دیجیتال است که نشان می دهد معامله گران در حال تبدیل ارزهای دیجیتال خود به خرید بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) هستند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید