ارزش بازار تتر پس از به دست آوردن 65 درصد تسلط استیبل کوین به رکورد رسید


ارزش بازار تتر تقریباً یک میلیارد دلار تا رسیدن به یک قله جدید در طول زندگی فاصله دارد زیرا استیبل کوین‌های رقیب در حال مبارزه هستند.

تتر (USDT) در میان بحران جاری بانکی و فشار ارزهای دیجیتال در ایالات متحده به عنوان یک برنده آشکار ظاهر شده است.

در 17 آوریل، استیبل کوین متصل به دلار به ارزش بازار در گردش تقریباً 81 میلیارد دلار رسید که تنها 1.5 درصد کمتر از سطح رکورد 82.29 میلیارد دلار در سال گذشته بود. از ابتدای سال (YTD) حدود 20 درصد رشد داشته است و اکنون به بالاترین سطح خود نگاه می کند.

نمودار ماهانه ارزش بازار USDT. منبع: TradingView

رقبای تتر به پایین ترین سطح سال جدید رسیدند

رشد USDT زمانی رخ داد که رقبای استیبل کوین تتر، USD Coin (USDC) و Binance USD (BUSD) سهم بازار را مصرف کردند. این به دلیل اعتقاد معامله گران رمزارز است که عملیات تتر در معرض خطر سرایت بالقوه بحران بانکی نیست.

به عنوان مثال، ارزش بازار در گردش USD Coin، دومین استیبل کوین بزرگ، بیش از 25 درصد کاهش یافت و به 31.82 میلیارد دلار رسید که بدترین سطح آن از اکتبر 2021، عمدتاً به دلیل قرار گرفتن در معرض بانک سیلیکون ولی شکست خورده است.

نمودار ماهانه ارزش بازار USDC. منبع: TradingView

از سوی دیگر، ارزش بازار BUSD در سال 2023 با 60 درصد کاهش به 6.68 میلیارد دلار رسید که پایین‌ترین رقم از آوریل 2021 بود، زیرا وزارت خدمات مالی نیویورک (NYDFS) به Paxos، یک شرکت رمزنگاری منطقه‌ای دستور توقف فعالیت داد. نعناع و صادرات.

همچنین، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ادعا می کند که BUSD یک “اوراق بهادار” است. در مقابل، کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) ادعا می کند که استیبل کوین یک “کالا” است.

طبق داده‌های Glassnode، این تغییر سرمایه به تتر کمک کرد تا برای اولین بار از ماه می سال ۲۰۲۱ تسلط خود را در صنعت استیبل‌کوین جهانی تا بیش از ۶۵ درصد افزایش دهد.

تسلط بر عرضه استیبل کوین منبع: Glassnode

در 16 آوریل، کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا نسخه پیش نویس لایحه بالقوه استیبل کوین را برای ایجاد تعاریف برای صادرکنندگان منتشر کرد. او می‌گوید اگر شرکت‌های غیرآمریکایی مانند تتر به آمریکایی‌ها خدمات می‌دهند، باید ثبت نام کنند، اما بدون اشاره به آژانس خاصی که استیبل کوین‌ها را صادر می‌کند.

عرضه استیبل کوین صرافی به پایین ترین سطح از ژوئن 2021 رسیده است

علیرغم رشد ارزش بازار تتر، عرضه آن در صرافی های رمزنگاری در سال 2023 رو به کاهش است.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین به زیر 30000 دلار می رسد؟ 5 نکته ای که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

تا 16 آوریل، صرافی‌های ارز دیجیتال 12.94 میلیارد دلار ذخایر دارند، در مقایسه با 17.89 میلیارد USDT در ابتدای سال. به طور کلی، عرضه استیبل کوین در صرافی ها در مقایسه با YTD با 42 درصد کاهش به 21.53 میلیارد دلار رسید.

عرضه استیبل کوین در صرافی ها. منبع: Glassnode

این پویایی همزمان با افزایش 21 درصدی YTD در ارزش گذاری بازار کریپتو از 1 تریلیون دلار به 1.21 تریلیون دلار در ژانویه است که نشان دهنده تغییر روند از استیبل کوین های «ایمن» به ارزهای دیجیتال پرخطر در سه ماهه اول است.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *