Tether CTO denies borrowing from bankrupt lender Celsius

Tether CTO وام گرفتن از وام دهنده ورشکسته سلسیوس را رد می کند


مدیر ارشد فناوری تتر اظهار داشت که شوبا پیلای، حسابرس منصوب شده از سوی دادگاه، در گزارش ورشکستگی درجه سانتیگراد یا اشتباه تایپی یا «شناسایی نادرست» داشته است.

به گفته مدیر ارشد فناوری، تتر (USDT)، بزرگترین استیبل کوین جهان از نظر ارزش بازار، هرگز از وام دهنده ورشکسته ارزهای دیجیتال سلسیوس وام نگرفته است.

پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری صرافی تتر و بیتفینکس، در ماه ژانویه در توییتر گفت. اعلام آن تتر “هرگز از سلسیوس وام نگرفت”.

این توییت در پاسخ به گزارش بازپرس ورشکستگی درجه سانتیگراد منتشر شد که ادعا می‌کرد تتر سهواً به طور ضمنی در بین شرکت‌هایی مانند Three Arrows Capital که ۷۵ میلیون دلار از سلسیوس وام گرفته‌اند و همچنین وام‌گیرندگان از سلسیوس است.

گزارش بررسی که در 31 ژانویه منتشر شد، در صفحه 183 بیان کرد که “وام های سلسیوس به Tether دو برابر حد اعتبار است.”

در این گزارش آمده است که «قرار گرفتن در معرض تتر در نهایت به بیش از 2 میلیارد دلار رسیده است، که در اواخر سپتامبر 2021 به موضوع تبدیل شد، زیرا به کمیته ریسک به عنوان ارائه یک «خطر وجودی» برای درجه سانتی گراد توصیف شد.

آردوینو، که هرگونه مواجهه با درجه سانتیگراد مشکل ساز را انکار می کرد، پیشنهاد کرد که حسابرس شوبا پیلای حروف اضافه در گزارش حسابرس را اشتباه گرفته است، که در واقع به معنای «اعتبارات سانتیگراد از Tether» به جای «اعتبارات سانتیگراد به Tether» است.

Tether CTO در یک تاپیک توییتری که توسط کاظم شابر، گزارشگر فایننشال تایمز آغاز شد، نوشت: “این یا اشتباه تایپی است یا شناسایی اشتباه.”

شابر نیز فوق الذکر گزارش بررسی با برخی سوء تفاهم همراه است و بیان می کند که:

گزارش بررسی بالا توضیح می‌دهد که سلسیوس «قرض‌هایی» به تتر دارد، اما من فکر می‌کنم این خطر ناشی از صدور وثیقه‌های سلسیوس بیشتر از وثیقه‌هایی است که از تتر وام گرفته است.»

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، سلسیوس ظاهراً یک میلیارد دلار بیت کوین (BTC) از تتر در سال 2021 وام گرفته است و الکس ماشینسکی بنیانگذار آن اظهار داشت که سلسیوس نرخ بهره ای بین 5 تا 6 درصد می پردازد. در ژوئن 2022، تتر گفت که در حال انحلال وام 900 دلاری است که حدود یک ماه پس از توقف برداشت سلسیوس ارائه شده بود.

مربوط: سلسیوس فهرستی از کاربرانی که واجد شرایط برداشت اکثر دارایی ها هستند را منتشر کرده است

بر اساس آخرین گزارش بررسی، مبلغ این وام بسیار بیشتر از یک میلیارد دلار بوده است. حسابرس شابر نوشت: «سلسیوس 1823 میلیارد دلار استیبل کوین USDT از تتر وام گرفته و 2612 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت را به عنوان وثیقه تعهد کرده است.

تتر به عنوان یک سرمایه گذار اولیه در شرکت ورشکسته و همچنین ارائه وام های کلان به سلسیوس شناخته می شود. در سال 2020، سلسیوس 10 میلیون دلار سهام از تتر جذب کرد و مدیرعامل Mashinsky حمایت قابل توجهی از شرکت را برجسته کرد.
نویسنده: Helen Partz

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉