تتر به ثبات مالی پس از سودهای قوی، پول خارج از بانک می بالد


Tether Holdings می خواهد مطمئن شود که جهان از تایید مثبت سه ماهه اول در مواجهه با شایعات و انتقادات آگاه است.

اپراتور تتر هولدینگ، اپراتور استیبل کوین، بیش از 4.5 میلیارد دلار را در سه ماهه اول سال 2023 از بانک ها برداشت که باعث “کاهش قابل توجه” ریسک طرف مقابل شد، این شرکت در پستی که تایید اخیر خود توسط BDO ایتالیا را اعلام کرد، گزارش داد.

ارزش بازار تتر در سه ماهه اول از 66 میلیارد دلار به بیش از 82 میلیارد دلار افزایش یافت، در حالی که تتر بیش از 90 درصد از سپرده های بانکی خود را از 5.3 میلیارد دلار به 481 میلیون دلار واگذار کرد. تتر گفت باقیمانده سپرده‌های بانکی‌اش بین چندین بانک پراکنده شده است و به رقبای خود اشاره کرد که پس از ورشکستگی‌های اخیر بانکی متحمل ضرر شده‌اند.

به طور همزمان، تتر اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده را به بیش از 53 میلیارد دلار یا 64 درصد از ذخایر خود افزایش داد. همراه با سایر دارایی‌ها، توکن USDT تتر اکنون با 85 درصد پول نقد، معادل‌های نقدی و سپرده‌های کوتاه‌مدت پشتیبانی می‌شود که می‌توان آنها را «به سرعت برای پردازش بازپرداخت فروخت». این شامل تسهیلات مخزن به ارزش بیش از 7.5 میلیارد دلار است. علاوه بر این:

“بازده بالای دهه باعث افزایش درآمد، افزایش ذخایر اضافی Tether و به طور موثر USDT بیش از حد وثیقه می شود.”

تتر گفت که دارایی‌های طلا و بیت‌کوین (BTC) خود را برای اولین بار در تأیید این سه ماهه به عنوان نشانی از تعهد خود به شفافیت فاش کرده است. بلک راک نتفلیکس، استارباکس، کش اپ و پی پال را به عنوان شرکت هایی معرفی کرد که از سود آن فراتر رفتند و موفقیت مالی آن را در مقایسه با سایر شرکت ها در سه ماهه نشان داد.

تتر ماه ها تلاش کرده است تا شاخص های مالی خود را بهبود بخشد و سخت تلاش می کند تا دستاوردهای خود را برجسته کند. در ماه ژوئن اعلام کرد که میزان اوراق تجاری موجود در ذخایر خود را از 20 میلیارد دلار به 8.4 میلیارد دلار در پایان آن ماه و به صفر در پایان سال کاهش خواهد داد. با موفقیت به این هدف دست یافت.

تتر، متعلق به iFinex مستقر در هنگ کنگ، با تردیدها و اتهامات منفی در مورد وضعیت مالی خود مبارزه کرده است. زمانی که گروه عظیم China Evergrande دچار بحران مالی شد، شایعاتی مبنی بر سرمایه گذاری بزرگ تتر در اوراق بهادار تجاری چین وجود داشت.

تتر در سال 2021 توسط دفتر دادستان کل نیویورک به دلیل ارائه نادرست از حمایت امانتداری از ذخایر خود 18.5 میلیون دلار جریمه شد. این تسویه همچنین نیازمند شفافیت مالی بیشتری از سوی ناشر استیبل کوین بود.

مرتبط: مدیر عامل Circle فشار ارزهای دیجیتال ایالات متحده را عامل سقوط ارزش بازار USDC می داند

در این ماه، جان رید استارک، رئیس سابق دفتر اجرای اینترنت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، تتر را به عنوان “خانه کاغذی ماموت” در یک “مبادله متمدنانه و عالی” با مدیر فنی تتر، پائولو آردوینو در توییتر توصیف کرد.

ساده مشخص شده است علی‌رغم وعده تتر مبنی بر راه‌اندازی حسابرسی کامل در «ماه‌ها، نه سال‌ها» در سال 2021، هنوز این اتفاق نیفتاده است. گواهینامه ای مانند آنچه که در این سه ماهه منتشر شد، عموماً متمرکزتر است و دیدی بیرونی از رفاه مالی شرکت ارائه نمی دهد.

مجله: کوین‌های ناپایدار: از بین رفتن نرخ ارز، عملیات بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید