Tether آدرس اعتبارسنجی را که ربات‌های MEV را به قیمت 25 میلیون دلار مصرف کرده است در لیست سیاه قرار می‌دهد


یکی از بنیانگذاران Polygon و بسیاری دیگر از حامیان تمرکززدایی، مسدود کردن آدرس را یک سابقه بد نامیدند.

تتر، ناشر اصلی استیبل کوین USDT، هفته گذشته آدرسی را در لیست سیاه قرار داد که از ربات‌های حداکثر قابل استخراج (MEV) به قیمت ۲۵ میلیون دلار استفاده می‌کرد.

آدرس مورد بحث از یک باگ در MEV-boost-relay برای از بین بردن ربات‌های MEV که تلاش می‌کردند یک معامله ساندویچی انجام دهند، استفاده کرد. ساندویچ زمانی اتفاق می افتد که یک سفارش درست قبل از معامله و دیگری درست بعد از آن انجام شود. در اصل، معامله‌گر همزمان از جلو و عقب کار می‌کند و تراکنش معلق اصلی را در بین آن مسدود می‌کند.

در این مورد، آدرس اعتبارسنجی rouge وارد عمل شد تا تراکنش MEV را بازگرداند که منجر به ضرر تقریباً 25 میلیون دلاری در دارایی‌های دیجیتال مختلف شد که آن را به بزرگترین سوء استفاده MEV تا به امروز تبدیل کرد. Etherscan قبلاً آدرس را با اخطار نشان می دهد که در سوء استفاده قرار دارد.

آدرس احراز هویت Rouge. منبع: Etherscan

آدرس USDT در زمان قرار گرفتن در لیست سیاه حدود 3 میلیون دلار USDT و در مجموع 21 میلیون دلار در سایر توکن های ERC-20 نگهداری می کرد.

دارایی‌های دیجیتال در آدرس تأییدکننده در لیست سیاه نگهداری می‌شوند. منبع: Etherscan

قرار دادن آدرس اعتبارسنجی Rouge در لیست سیاه به دلیل رویکرد سانسوری، با واکنش شدید جامعه روبرو شده است. آرتور، مهندس در صرافی کریکن، این لیست سیاه را “مزخرف” خواند و یادآور شد که ربات‌های MEV نیز از معامله‌گران سوء استفاده می‌کنند و تجارت ساندویچی که آن‌ها سعی در اجرای آن دارند به اندازه تخلیه وجوه آنها شرورانه است.

“ربات های MEV از mfers سوء استفاده می کنند و همه چیز خوب است، اما کسی این کار را با آنها انجام می دهد و آنها در لیست سیاه قرار می گیرند؟!”

یکی دیگر از کارآگاهان زنجیره ای که نام توییترش ZachXBT است فوق الذکر قرار گرفتن در لیست سیاه توسط Tether می تواند نتیجه یک حکم دادگاه باشد. کوین تلگراف برای تایید همین موضوع با تتر تماس گرفت اما در زمان انتشار پاسخی دریافت نکرد.

Jaynti Kanani، یکی از بنیانگذاران Polygon به نام شما اقدام Tether یک “سابقه بد” ایجاد کرد، در حالی که جردن هاگان، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه های Fastlane آن را “نگران کننده ترین توسعه DeFi در سال 2023” خواند. او اضافه کرد که مسئله اصلی در اینجا تمایل تتر به مسدود کردن یا رفع انسداد «مقدار زیاد بر اساس فعالیت در لایه اجماع (زنجیره‌ای از چراغ‌ها) است.

ربات‌های MEV با استفاده از اطلاعات مربوط به تراکنش‌هایی که در شرف اجرا هستند، درآمد بیشتری کسب می‌کنند. اغلب برای این کار از آربیتراژ استفاده می شود. (استفاده از اختلاف قیمت بین صرافی ها).

هنگامی که یک ربات MEV متوجه می شود که شخص دیگری قصد خرید رمزارز را دارد، خود را در موقعیتی قرار می دهد که از افزایش قیمت اندکی که احتمالاً ارائه می دهد استفاده کند. با اجرای معامله از قبل، ربات از صف می گذرد و ارز را کمی ارزان تر می خرد. سپس ربات معامله By را دور می زند و ارز دیجیتال را کمی ارزان تر می خرد.

مرتبط با: اعتبار سنج اتریوم 689 ETH را از رله MEV-Boost نقد می کند

کاربردهای ربات MEV اغلب نوعی مالیات نامرئی در نظر گرفته می شود. اخیراً در مجموع 27 پروژه مبتنی بر اتریوم دست به دست هم داده اند تا MEV Blocker را راه اندازی کنند. هدف مسدود کننده MEV به حداقل رساندن مقدار ارزش به دست آمده از معامله گران است.

مجله: چک‌های رمزنگاری و پاداش‌های باگ شکسته شده‌اند: در اینجا نحوه رفع آنها آورده شده است
نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید