در سال 2023، زمانی که بیت کوین از معکوس شدن قیمت پیشی گرفت، تسلا وضعیت بیت کوین را معکوس کرد

در سال 2023، زمانی که بیت کوین از معکوس شدن قیمت پیشی گرفت، تسلا وضعیت بیت کوین را معکوس کرد


این ماه یک بازی موش و گربه برای قیمت بیت کوین و سهام TSLA است، اما تاکنون تسلا بهبودی قوی تری نشان داده است.

بیت کوین (BTC) ممکن است تا کنون در سال 2023 16 درصد افزایش یافته باشد، اما سهامی که در سال گذشته عملکرد بهتری داشته است، اکنون انتقام خود را می گیرد.

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که بیت‌کوین با وجود تمام قدرت تازه‌ای که دارد، همچنان در حال پیشرفت است.

تسلا تقریباً 25 درصد نسبت به پایین‌ترین قیمت ژانویه افزایش یافت

تسلا در سرتاسر سال 2022 سرفصل خبرها را به خود اختصاص داده است، زیرا رشد سریع آن – و افزایش قیمت سهام – به طور پیوسته در حال فروپاشی بوده است.

علیرغم اینکه ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت، با از دست دادن ثروت شخصی تاریخ ساز شد، TSLA از ژانویه تاکنون تقریباً 25 درصد رشد کرده است.

نمودار کندل استیک 1 ساعته TSLA/USD (NASDAQ). منبع: TradingView

در میان جو کاهش تورم در ایالات متحده و افزایش قیمت طلای امن، احتمالاً زمینه برای بهبود دارایی های پرخطر گسترده تر فراهم می شود.

پس از مشاهده ضررهای وحشتناک حدود 65 درصدی سال به سال، خود بیت کوین به شدت پتانسیل رشد خود را مشاهده می کند و سال 2023 را با افت زیر 16500 دلار آغاز می کند.

بالاترین قیمت های محلی 19,112 دلار در Bitstamp در 12 ژانویه به بازدهی 16.8 درصدی از سال تا به امروز اشاره کرد – یک تغییر تازه کننده برای هدلرها، اما همچنان از تسلا در پایین به بالای ژانویه عقب مانده است.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp). منبع: TradingView

با این حال، تجزیه و تحلیل همچنان بر همبستگی گسترده تر این دو دارایی متمرکز است.

حساب کاربری محبوب توییتر Bluntz نوشت: “Crypto در بسیاری از سال‌های گذشته با فناوری مرتبط بوده است، اما نمودار btc که روی tsla قرار گرفته است در واقع دیوانه‌کننده است.” نظر داد در نمودار ترکیبی در اوایل ماه.

BTC/USD – نمودار کندل استیک 1 هفته ای TSLA/USD. منبع: TradingView

تسلا هنوز برای AR “خرید” می کند

در کوتاه مدت، برای همه مهم نیست که کدام اسب در مسابقه برنده شود.

مطالب مرتبط: 13 درصد از عرضه بیت کوین به سود باز می گردد زیرا بیت کوین شاهد انباشت “انبوه” است

غول مدیریت دارایی ARK Invest که به دلیل موضع صعودی خود در مورد بیت کوین مشهور است، TSLA را در این ماه به دارایی های خود اضافه کرد.

در 11 ژانویه، ARK بیش از 22000 سهم را خریداری کرد که آخرین مورد اضافه شده به سبد سهام آن است.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، ARK در ماه های اخیر به دلیل افزایش قرار گرفتن در معرض ابزار سرمایه گذاری نهادی بیت کوین Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) که با تخفیف شدید نسبت به قیمت بیت کوین معامله می شود، توجه زیادی را به خود جلب کرده است.

نمودار BTC/USD با حق بیمه و دارایی GBTC. منبع: شیشه سکه

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉