آزمایشگاه Terraform به دنبال رد دعوای دسته جمعی است، با این استدلال که قوانین ایالات متحده اعمال نمی شود


آزمایشگاه Terraform استدلال می کند که قوانین فدرال اوراق بهادار فقط در ایالات متحده اعمال می شود، اما پروتکل ها در خارج از کشور توسعه یافته اند.

آزمایشگاه Terraform به دنبال شکایت دسته جمعی علیه این شرکت است، با این استدلال که قوانین اوراق بهادار ایالات متحده در مورد پروتکل های آن که در کشورهای خارجی توسعه یافته اعمال نمی شود.

در 3 می، Terraform Labs از یک قاضی فدرال کالیفرنیا درخواست کرد تا شکایت سرمایه‌گذاری‌شده توسط نیک پترسون را که ادعا می‌کرد این شرکت اوراق بهادار ثبت‌نشده می‌فروشد و سرمایه‌گذاران را گمراه می‌کند، رد کند.

دنتونز، وکلای این شرکت، استدلال کرد که قوانین فدرال اوراق بهادار اعمال نمی شود زیرا پروتکل ها در خارج از ایالات متحده توسعه یافته و استفاده می شوند.

گزیده ای از درخواست عزل، پرونده شماره. 3:22-cv-03600. منبع: Law360

اکوسیستم Terra/Luna در ماه مه 2022 سقوط کرد و میلیاردها نفر را از بازارهای رمزنگاری پاک کرد. این حادثه باعث ایجاد یک سری پرونده های قضایی علیه شرکت، سازمان های مرتبط مانند گارد بنیاد لونا و بنیانگذار شرکت دو کوون شد.

در ژوئن 2022، این دعوای دسته جمعی با ادعای اینکه توکن های Terra (UST و LUNA) در میان ادعاهای دیگر، اوراق بهادار هستند، تشکیل شد.

طبق قانون360، طرح استیضاح Terraform استدلال می‌کرد که قوانین فدرال اوراق بهادار و هزینه‌های پست و کلاهبرداری الکترونیکی در این پرونده فقط در داخل کشور اعمال می‌شود.

قوانین فدرال اوراق بهادار اعمال نمی شود زیرا SAC [Second Amended Complaint] ادعا نمی کند که هیچ یک از پروتکل های مورد بحث در داخل کشور توسعه یافته است.

به گفته Terraform، همین استدلال در مورد دعوای RICO (سازمان‌های تحت نفوذ و فاسد از مهاجمان) نیز صدق می‌کند، که ادعا می‌کند هدف این شرکت ایجاد سود به هزینه سرمایه‌گذاران خرد است.

نیک پترسون که از طرف سرمایه گذاران شکایت می کند، به اندازه کافی استدلال نمی کند که اتهامات پستی و کلاهبرداری الکترونیکی در داخل کشور رخ داده است.

این درخواست همچنین بیان می‌کند که طبق گفته Terraform، شاکی نتوانسته کیف پول‌های دیجیتالی حاوی توکن‌های Terra را پیدا کند، که این ادعای «آسیب خانگی» را باطل می‌کند.

مرتبط با: دادستان کره جنوبی: Do Kwon وجوه غیرقانونی از LUNA را به بیت کوین تبدیل کرد

Terraform و Do Kwon توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار در ماه فوریه شکایت کردند و رگولاتور ادعا می کند که آنها میلیاردها دلار کلاهبرداری در اوراق بهادار را ترتیب داده اند.

در ماه آوریل، یک دادگاه کره جنوبی حکم داد که LUNA بر اساس قانون بازار سرمایه این کشور یک امنیت نیست.

در 25 آوریل، هیون سونگ شین، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه های Terraform، و 9 نفر مرتبط با این شرکت در کره جنوبی متهم شدند.

گفته می شود که آنها به کلاهبرداری، خیانت در امانت و اختلاس متهم شدند و پس از نزدیک به یک سال تحقیقات به دادگاه ارجاع شدند.

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می زند؟


نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *