یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه Terraform و نه نفر دیگر در کره جنوبی متهم شدند


کیفرخواست 10 نفر مرتبط با آزمایشگاه Terraform، از جمله یکی از بنیانگذاران هیون سونگ شین، پس از 11 ماه تحقیق در مورد سقوط Terra منتشر شد.

طبق گزارش ها، واحد جرایم مالی در دادستانی ناحیه جنوبی سئول، شین هیون سونگ، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه Terraform و نه نفر دیگر را به سقوط اکوسیستم استیبل کوین Terra متهم کرده است.

10 نفر به اتهام کلاهبرداری، خیانت در امانت و اختلاس متهم شدند و پس از 11 ماه رسیدگی به مراجع قضایی معرفی شدند. بر اساس اخبار KBS World، یک روزنامه کره ای، دادستانی مظنون است که دست اندرکاران این سقوط حدود 350 میلیون دلار (460 میلیارد وون) سود غیرقانونی داشته اند.

شین متهم به گمراه کردن سرمایه گذاران و ایجاد ضررهای قابل توجه با تبلیغات محصول است، علیرغم اینکه می دانست این پروژه قابل اجرا نیست. دادستان ها همچنین دارایی های افراد متهم را مصادره کردند و ارزش کل آنها را 180 میلیون دلار (246.8 میلیارد وون) تخمین زدند.

کیفرخواست دادستان چند روز پس از آن صادر شد که یک دادگاه منطقه ای در سئول اعلام کرد که نشانه لونا (LUNA) یک امنیت نیست و تحت قانون بازار سرمایه قرار نمی گیرد. دادگاه قبلاً ده درخواست دادستان برای متهم کردن شین را به دلیل نقض قانون امنیتی رد کرده بود.

مرتبط با: چرا Terra LUNA و UST سقوط کردند؟ | در گزارش بازار پیدا کنید

آخرین کیفرخواست علیه شین و 9 مدیر دیگر تنها یک ماه پس از دستگیری مدیرعامل سابق دو کوون در مونته نگرو صادر شد. دادستان های مونته نگرو کوون را به جعل سند متهم کردند. Kwon همچنین با اتهامات متعدد کلاهبرداری امنیتی توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مواجه است.

Terra یکی از اکوسیستم‌های رمزنگاری نوپا بود که مفهوم استیبل کوین الگوریتمی را رایج کرد. با این حال، در ماه مه 2022، استیبل کوین بومی TerraClassicUSD (USTC) کاهش یافت و اکوسیستم 40 میلیارد دلاری سقوط کرد.

مجله: چرا باید به انجمن بازی های بلاک چین بپیوندید؟ لذت ببرید، سود ببرید و بازی های بهتری بسازید


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید