دستگیری دانیل شین یکی از بنیانگذاران Terra توسط دادگاه به دلیل خطر کم پرواز رد شد


شین در حال حاضر با اتهامات متعدد کلاهبرداری مواجه است، به ویژه در مورد پنهان کردن خطرات مرتبط با سرمایه گذاری در توکن های داخلی توسط آزمایشگاه های Terraform.

یک دادگاه محلی در کره جنوبی درخواست دادستانی را برای صدور حکم بازداشت برای شین هیون سونگ، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه Terraform Labs، که با نام دانیل شین نیز شناخته می شود، رد کرد. این دومین تلاش مقامات کره جنوبی برای سلطنت در شین بود، پس از دستگیری اخیر دیگر بنیانگذار Terra، دو کوون.

در 23 مارس، کوون در فرودگاه پودگوریتسا در مونته نگرو در حالی که سعی داشت از مدارک جعلی برای پرواز به خارج از کشور استفاده کند، دستگیر شد. دفتر دادستانی ناحیه جنوبی سئول از این موقعیت استفاده کرد و در 27 مارس درخواست حکم بازداشت برای شین را به اتهام دست داشتن وی در دریافت سود غیرقانونی از فروش Terra (LUNA) و TerraUSD (UST) درخواست کرد.

با این حال، به گفته رسانه محلی یونهاپ، دادگاه منطقه جنوبی سئول با استناد به ادعاهای تایید نشده و احتمال پایین فرار شین یا از بین بردن شواهد، این درخواست را رد کرد.

شین در حال حاضر با اتهامات کلاهبرداری متعددی مواجه است، به ویژه در مورد ادعای پنهان کردن خطرات مرتبط با سرمایه گذاری در توکن های داخلی توسط آزمایشگاه Terraform.

مرتبط با: کره جنوبی پس از شکایت کراکن، خدمات استیکینگ کریپتو را بررسی می کند

پس از دستگیری کوون در مونته نگرو، مقامات آمریکایی و کره جنوبی تلاش کردند تا این کارآفرین را مسترد کنند.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، مارکو کواچ وزیر دادگستری مونته نگرو گفت که ایالات متحده تلاش های دیپلماتیک برای درخواست استرداد کوون انجام داده است، در حالی که مقامات کره جنوبی درخواست استرداد کرده اند.

مجله: سازمان های مجری ایالات متحده جرایم مربوط به رمزنگاری را تشدید می کنند

زمانی که ما چندین درخواست استرداد دریافت می کنیم، می خواهم بگویم که تعیین اینکه کدام کشور استرداد کنیم به عوامل زیادی بستگی دارد، مانند شدت جرم ارتکابی، مکان و زمان جنایت. کواچ از طریق یک مترجم در مورد ترتیب دریافت درخواست استرداد و چندین عامل دیگر صحبت کرد.


نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید