طبق گزارش ها، Tencent Cloud ابزار ایجاد ساختگی عمیق را با قیمت 145 دلار ارائه خواهد کرد


سرویس ایجاد دیپ فیک Tencent Cloud می تواند خود را از طریق ویدیوهای سه دقیقه ای و 100 کلیپ صوتی تجزیه و تحلیل و آموزش دهد تا در عرض 24 ساعت یک ویدیوی دیپ فیک باورپذیر ایجاد کند.

Tencent Cloud، بازوی ارائه‌دهنده خدمات ابری غول فناوری چینی Tencent، پلتفرم جدیدی را برای نسل انسان راه‌اندازی کرده است که به کاربران امکان می‌دهد بر اساس یک کلیپ ویدیویی سه دقیقه‌ای و مواد صوتی 100 جمله‌ای، تقلبی عمیق از هر فردی ایجاد کنند.

ژنراتور جعلی عمیق Tencent Cloud از قابلیت‌های هوش مصنوعی داخلی Tencent برای بازآفرینی ویدیوهای جعلی از یک فرد استفاده می‌کند. کلاهبرداران به طور گسترده ای ویدیوهای جعلی عمیق را برای گمراه کردن سرمایه گذاران با جعل هویت چهره های برجسته اتخاذ می کنند. در سال 2022، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، نسبت به افزایش تعداد کلاهبردارانی که جعل هویت او را برای ترویج کلاهبرداری‌های ارزهای دیجیتالی جعل می‌کنند، هشدار داد.

همانطور که توسط رسانه محلی Jiemian گزارش شده است، سرویس Tencent Cloud می تواند خود را بر روی ویدیوهای سه دقیقه ای و 100 کلیپ صوتی آموزش داده و تجزیه و تحلیل کند تا در عرض 24 ساعت یک ویدیوی عمیق دروغین باورپذیر ایجاد کند. هزینه سرویس ایجاد دیپ فیک تقریباً 1000 یوان یا 145 دلار است.

نسخه Deepfake (سمت چپ) توسط سرویس هوش مصنوعی Tencent Cloud ایجاد شده است. منبع: تنسنت (از طریق جمیان)

گزارش رسانه خبری The Register توسعه را با Tencent تایید کرد و اشاره کرد که این سرویس می تواند تقلبی عمیق را به زبان های چینی و انگلیسی ایجاد کند. خلق افراد دیجیتال در پنج سبک ارائه شده است: سه بعدی واقع گرایانه، سه بعدی نیمه واقعی، کارتونی سه بعدی، شخص واقعی دو بعدی و کارتونی دو بعدی.

Tencent قصد دارد از این سرویس برای میزبانی از تبلیغات اطلاعات سرگرمی پخش مستقیم برای جمعیت چینی استفاده کند. گزارش جیمیان نشان می‌دهد که سایر روش‌های کلاهبرداری عمیق ممکن است شامل وکالت «پزشکان، وکلا و سایر متخصصان» باشد.

مرتبط با: در اینجا نحوه شناسایی سریع کلاهبرداری های رمزنگاری جعلی عمیق – مدیران امنیت سایبری آورده شده است

همزمان، دیگر غول‌های فناوری چینی، از جمله هواوی و بایدو، شروع به توسعه نسخه‌های خود از ابزارهای هوش مصنوعی برای رقابت با رهبر بازار ChatGPT کردند.

همانطور که کوین تلگراف اشاره کرد، مدل‌های زبان اصلی مبتنی بر چت می‌توانند کاربردهای مهمی مانند ممیزی کدهای قراردادهای هوشمند در بلاک چین یا پیشنهاد ترفندهای معاملات ارز دیجیتال برای حداکثر سود داشته باشند.
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *