Everledger با حمایت Tencent به دلیل کمبود بودجه سقوط می کند: گزارش


Everledger بی سر و صدا پس از ناکامی در تأمین بودجه برنامه ریزی شده خود از یک سرمایه گذار ناشناس، به ورشکستگی فرو رفت.

طبق گزارش ها، شرکت استرالیایی بلاک چین Everledger پس از ناکامی در تامین بودجه جدید از یک سرمایه گذار ناشناس ورشکست شده است.

AFR در 8 می گزارش داد که Everledger، یک شرکت متمرکز بر ردیابی منشاء الماس و سایر محصولات از طریق بلاک چین، نتوانسته آخرین دور بودجه خود را تامین کند.

Everledger سپس بی سر و صدا تحت مدیریت داوطلبانه قرار گرفت زیرا شرکت قادر به پرداخت بدهی های خود نبود. به همه کارکنان Everledger در 31 مارس اخطار اخراج داده شد و حسابداران رسمی Vincents در 24 آوریل به عنوان مدیران منصوب شدند. اولین جلسه طلبکاران قرار بود در 8 مه برگزار شود.

به گفته Leanne Kemp، بنیانگذار Everledger، مدیریت مجبور شد این تصمیم را برای محافظت از منافع سهامداران اتخاذ کند.

کمپ گفت: “بخش دوم به دلیل Everledger محقق نشد و بعداً متوجه شدیم که دلایل و فشارهای خارجی بر روی این سرمایه گذار وجود داشته است که به این معنی است که Everledger در موقعیت دشوار و غیرمنتظره ای قرار دارد.”

موسس افزود: یکی از تصمیمات حیاتی اخراج فوری کارکنان و نگه داشتن شرکت تحت کنترل مدیران تا پایان کار آنهاست.

Leanne Kemp، بنیانگذار Everledger. منبع: AFR

کمپ ادامه داد و گفت که Everledger در واقع آخرین سرمایه گذاری خود را به عنوان آخرین دور سرمایه گذاری خارجی مورد نیاز قبل از سودآوری برنامه ریزی می کند. او افزود: «من اورلجر را به عنوان یک استارت‌آپ «پول‌سوز» پیشنهاد نمی‌کنم.

«مطمئناً، استفاده ما از سرمایه و ردپای عملیاتی کاملاً با دستورالعمل هیئت مدیره تحت یک برنامه رشد کنترل‌شده همسو بود. این شرکتی نیست که به این سرعت مقیاس کند یا سرمایه خطرپذیر بگیرد و آن را در 18 ماه بسوزاند.

Everledger بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

پرونده ورشکستگی این شرکت با وجود حمایت Everledger توسط سرمایه گذاران بزرگ از جمله دولت فدرال و غول اینترنتی چینی Tencent صورت گرفت.

در سال 2019، تنسنت با سرمایه گذاری 20 میلیون دلاری دور سری A Everledger را رهبری کرد. به گزارش AFR، Everledger همچنین در سال 2021 3.5 میلیون دلار از صندوق آینده دولت بریتانیا تضمین کرد. طی هشت سال گذشته، Everledger 51.7 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی را جمع آوری کرده است.

مرتبط با: طبق گزارش ها، Tencent Cloud ابزار ایجاد ساختگی عمیق را با قیمت 145 دلار ارائه خواهد کرد

Everledger که در سال 2015 تأسیس شد، یکی از بزرگترین شرکت‌های جهان است که پیشگام پلتفرم‌های مبتنی بر بلاک چین برای ردیابی زنجیره‌های تامین است. برخی از این شرکت ها، از جمله شرکت لجستیک دانمارکی Maersk و شرکت فناوری ایالات متحده IBM، محصولات ردیابی زنجیره تامین بلاک چین خود را به دلیل عدم وجود “همکاری در صنعت جهانی” متوقف کرده اند.

علیرغم تعطیلی‌های بزرگ صنعت، مفهوم پلتفرم‌های زنجیره تامین مبتنی بر بلاک چین هنوز در برخی از نقاط جهان در حال تکامل است. بنابراین، شبکه تجارت جهانی کشتیرانی مستقر در هنگ کنگ به ایجاد محصولات زنجیره تامین مبتنی بر بلاک چین ادامه می دهد و در دراز مدت در بلاک چین به عنوان یک ابزار لجستیکی حیاتی در حال افزایش است.

مجله: جو لوبین – حقیقت در مورد تقسیم بنیانگذاران ETH و “Crypto Google”


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید