تماسک غرامت مدیرانی که مسئول سرمایه گذاری 275 میلیون دلاری FTX هستند را کاهش می دهد


در حالی که بررسی داخلی Temasek “بدون سوء استفاده” را مشخص کرد، کارکنانی که در سرمایه گذاری FTX دخیل هستند، در بسته حقوقی خود دچار مشکل خواهند شد.

شرکت سرمایه گذاری سنگاپوری Temasek Holdings غرامت به مدیران مسئول سرمایه گذاری این شرکت در صرافی ارز دیجیتال FTX را کاهش داده است.

طبق گزارش فوربس، تمسک زمانی دومین سرمایه گذار خارجی بزرگ FTX با ۷ میلیون سهم بود. اما پس از سقوط بازار سهام، شرکت مجبور شد به بازی سرمایه گذاری پاسخ دهد.

بر اساس گزارش 29 مه بلومبرگ، تمسک بررسی داخلی خود را از 275 میلیون دلار ضرر سرمایه گذاری از FTX، که مدت کوتاهی پس از سقوط بازار سهام در نوامبر 2022 آغاز کرد، تکمیل کرده است.

در حالی که یافته‌ها نشان داد که هیچ «سوءاستفاده» در شرکت وجود ندارد، گزارش شد که تیم سرمایه‌گذاری و مدیریت ارشد «مسئولیت جمعی» را به عهده گرفتند و غرامت آنها کاهش یافت.

گفته می شود که سرمایه گذاری 275 میلیون دلاری FTX که در حال حاضر از بین رفته است 0.09٪ از ارزش پرتفوی Temasek است که در زمان سقوط بیش از 293 میلیارد دلار بود.

تمسک بر ادعای خود مبنی بر اینکه قبل از سرمایه گذاری یک فرآیند بررسی دقیق در FTX انجام داده است، ایستاد.

رئیس شرکت تمسک، لیم بون هنگ، در بیانیه‌ای جداگانه در بلومبرگ در 29 مه گفت که «اقدامات متقلبانه‌ای وجود دارد که عمداً از سرمایه‌گذاران، از جمله تمسک پنهان می‌شوند،» که نشان می‌دهد این امر تأثیر زیادی بر شرکت داشته است:

ما از نتیجه سرمایه گذاری و تأثیر منفی بر شهرت خود ناامید هستیم.»

لارنس وونگ، معاون نخست وزیر سنگاپور، قبلاً کلمات مشابهی را در یک نشست پارلمانی در نوامبر 2022، تنها چند روز پس از سقوط FTX تکرار کرده بود.

وونگ گفت: «بنابراین، آنچه در FTX اتفاق افتاد نه تنها باعث زیان مالی، بلکه زیان اعتباری برای Temasek شد.

مرتبط با: سام بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX، از دادگاه می‌خواهد اتهامات خود را لغو کند

تمسک اظهار داشت که در حین انجام بررسی‌های لازم، صورت‌های مالی FTX را بررسی کرده، ریسک‌های نظارتی را با ارائه‌دهندگان خدمات مالی بازار کریپتو ارزیابی کرده و به مدت 9 ماه از فوریه تا اکتبر 2021 به دنبال مشاوره حقوقی بوده است.

این شرکت همچنین با افرادی که دانش دست اول FTX دارند، از جمله کارمندان، سایر سرمایه گذاران و شرکت کنندگان در صنعت، روابط برقرار کرده است.

در گزارش اخیر، تمسک شایعات مبنی بر سرمایه گذاری 10 میلیون دلاری خود در Array، توسعه دهنده قراردادهای هوشمند و یک سیستم ارز الگوریتمی مبتنی بر هوش مصنوعی را رد کرد.

این شرکت در بیانیه ای کوتاه در تاریخ 2 می، اخبار و توییت های منتشر شده در مورد سرمایه گذاری تماسک را رد کرد و گفت: “این خبر صحت ندارد”.

مجله: FTX 2.0 در راه است، Multichain FUD و Worldcoin 115 میلیون دلار جمع آوری می کنند: Hodler’s Digest، 21-27 می
نویسنده: Ciaran Lyons

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید