تلگرام در حال تبدیل شدن به یک برنامه همه چیز مبتنی بر رمزنگاری است، چه اتفاقی برای TON خواهد افتاد؟


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

پس از ماه‌ها تمسخر ایلان ماسک در مورد تبدیل X به یک “اپلیکیشن همه چیز” و معرفی با پرداخت های همتا به همتای رمزنگاری در سال 2024، تلگرام به عنوان اولین پلتفرم بزرگی که اکوسیستم Web3 را پذیرفته است، موج می زند.

در مصاحبه اخیر با تاکر کارلسون، بنیانگذار تلگرام مورد ستایش قرار گرفت ماسک را به خاطر طرز فکر نوآورانه‌اش و تلاش‌هایش برای ساختن پلتفرم SocialFi، که هدف آن توانمندسازی تولیدکنندگان محتوا با بازدهی منصفانه از تبلیغات است، قدردانی می‌کنیم.

SocialFi ترکیبی از رسانه های اجتماعی و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) را نشان می دهد و به کاربران امکان کنترل محتوای خود را بدون تکیه بر قدرت مرکزی می دهد. برخلاف پلتفرم‌های Web2، سازندگان مالکیت محتوا و داده‌های خود را حفظ می‌کنند. کاربران می توانند بدون هیچ محدودیتی از تعاملات و فالوورهای خود کسب درآمد کنند و راه را به روی فرصت های مالی جدید باز کنند.

با پذیرش اخیر تلگرام از TON، Tether و سایر ویژگی‌ها، این پلتفرم بیش از همیشه توجه جامعه رمزنگاری را به خود جلب کرده است.

آیا TON متعلق به تلگرام است؟

شبکه باز (TON) ابتدا توسط تلگرام توسعه داده شد، اما در نبرد حقوقی بعدی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، این برنامه پیام‌رسان تلاش‌های توسعه خود را در می 2020 کنار گذاشت.

بلاک چین در ابتدا برای ادغام با تلگرام طراحی شد، اما اولین تلاش آن توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مسدود شد. تلگرام پس از راه اندازی مجدد شبکه توسط توسعه دهندگان مستقل توانست با TON متحد شود و آن را به تنها پلتفرم پیام رسانی مهمی تبدیل کرد که شامل Web3 می شود.

مدیرعامل تلگرام در پستی با عنوان «Ton What Was and Why It Ended» گفت که آنها این تصمیم را در پاسخ به دادگاهی در ایالات متحده اتخاذ کردند که تلگرام را از توزیع توکن های گرام در هر نقطه از جهان منع کرده بود. دوروف نوشت:

دادگاه ایالات متحده اعلام کرد که Gram را نمی توان نه تنها در ایالات متحده بلکه در سراسر جهان توزیع کرد. از جایی که؟ زیرا او گفت که یک شهروند آمریکایی می تواند راهی برای دسترسی به پلت فرم TON پس از راه اندازی پیدا کند.

دوروف تصمیم گرفت راه خود را با TON که به یک جامعه اعتبارسنجی مستقل تبدیل شده بود، جدا کند و بلاک چین TON را مستقل از تلگرام در 7 می راه اندازی کرد.

با این حال، تلگرام در سپتامبر سال گذشته از TON پشتیبانی کرد و گفت که بلاک چین و توکن مربوطه به «زیرساخت رسمی Web3» تبدیل خواهند شد.

برای محدود کردن سهم TON تلگرام به ≈10% عرضه، مازاد دارایی‌های TON خود را به سرمایه‌گذاران بلندمدت می‌فروشیم – تحت یک برنامه 1 تا 4 ساله قفل و واگذاری، اما با تخفیف به بازار به این ترتیب، TON شناور آزاد قفل خواهد شد، اکوسیستم تثبیت خواهد شد و “نوسانات کاهش خواهد یافت.”

زیرساخت جدید Web3

در سپتامبر 2023، تلگرام کیف پول رمزنگاری مورد انتظار خود را که بر روی بلاک چین TON ساخته شده بود، معرفی کرد.

بنیاد TON اعلام کرد که پروژه‌هایی که بر روی بلاک چین TON اجرا می‌شوند به پلتفرم تبلیغاتی تلگرام، تبلیغات تلگرام، در اولویت دسترسی خواهند داشت. در حالی که ویژگی کیف پول در حال حاضر در تنظیمات برای کاربران موجود در دسترس است، یک عرضه جهانی برای ماه نوامبر برنامه ریزی شده است، به استثنای ایالات متحده و سایر کشورهای منتخب.

در فوریه 2024، تلگرام طرحی را برای به اشتراک گذاشتن درآمد تبلیغاتی با صاحبان کانال و پرداخت پاداش با استفاده از توکن Toncoin (TON) اعلام کرد. تلگرام اخیراً این طرح را اجرا کرده و به کاربران امکان می دهد تبلیغات درون پلتفرمی را با TON خریداری کنند.

در 31 مارس، تلگرام یک سیستم پاداش را معرفی کرد که به صاحبان کانال با تعداد قابل توجهی مشترک اجازه می دهد تا 50٪ از درآمد را از تبلیغات نمایش داده شده در کانال های خود در Toncoin (TON)، ارز دیجیتال بومی پروژه، کسب کنند.

دوروف گفت: 50 درصد درآمد تلگرام از تبلیغات و کانال های پخش با صاحبان کانال ها و تولیدکنندگان محتوا با استفاده از شبکه TON تقسیم می شود.

برای گسترش بیشتر زیرساخت Web3، تلگرام قصد دارد استیکرها و ایموجی های خود را با تبدیل آنها به NFT در بلاک چین TON توکن کند. این اعلامیه در رویداد Token2049 در دبی اعلام شد، جایی که دوروف پتانسیل NFTهای معنادار اجتماعی ادغام شده با فرهنگ و ارتباطات انسانی را برجسته کرد.

تتر به تلگرام می پیوندد

در یک حرکت بزرگ با پیامدهای بالقوه تغییر بازی، تتر اخیراً توکن USDT و Tether Gold (XAUT) خود را در TON راه‌اندازی کرد که نشانگر گسترش قابل توجهی به 15 بلاک چین است. انتظار می‌رود که ادغام با تلگرام که بیش از 900 میلیون کاربر دارد، پرداخت‌های همتا به همتا (P2P) را در سراسر پایگاه کاربران تلگرام امکان‌پذیر کند.

هدف تتر با معرفی USDT و XAUT در TON، بهبود انتقال ارزش بین کاربران در اکوسیستم TON و دیگر شبکه‌های بلاک چین با افزایش سرعت و کاهش هزینه است.

انتظار می‌رود افزودن USD₮ و XAU₮ به TON باعث افزایش نقدینگی و فعالیت شود و در عین حال تجربه‌ای مالی قابل مقایسه با سیستم‌های سنتی و پیشبرد مأموریت Tether در زیرساخت‌های مالی باز در فناوری بلاک چین را برای کاربران فراهم کند.

شبکه باز مدعی است که با اجازه دادن به کاربران تلگرام برای ارسال فوری پول بدون نیاز به آدرس بلاک چین یا دانلود اپلیکیشن جدید، پرداخت‌های همتا به همتای جهانی را «انقلابی» خواهد کرد.

به طور خاص، USDT در TON با رمپ‌های کاملاً یکپارچه‌ای که از اکثر ارزهای فیات در سراسر جهان پشتیبانی می‌کنند، تکمیل می‌شود. علاوه بر این، onramps جهانی یکپارچه، برداشت ارزهای فیات پشتیبانی شده را مستقیماً به حساب های بانکی یا کارت خود برای کاربران آسان تر می کند.

بنیاد TON 11 میلیون توکن TON را به عنوان انگیزه برای تشویق پذیرش اختصاص داد. پنج میلیون تن برای افزایش پاداش در استخرهای نقدینگی USDT/TON در صرافی های غیرمتمرکز TON (DEX) مانند StonFi و Dedust استفاده می شود.

5 میلیون تن اضافی بین کاربرانی که USDT را به کمپین Win کیف پول تلگرام واریز می کنند، توزیع می شود. علاوه بر این، برداشت TON از صرافی های پشتیبانی مانند OKEx، Bybit و KuCoin تا پایان ژوئن 2024 برای همه کاربران رایگان خواهد بود.

رهبر جامعه TON از دیگر ارزهای رمزنگاری شده خواست تا به آن بپیوندند:

سرمایه گذاری جدید

پس از انتشار اخباری مبنی بر قرار گرفتن تتر در تلگرام، شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر و سرمایه گذاری خطرپذیر چند میلیارد دلاری Pantera Capital اعلام کرد که در این پلتفرم سرمایه گذاری خواهد کرد.

Pantera TON را به عنوان یک پلتفرم برای گسترش پذیرش ارزهای دیجیتال می بیند و انتظار دارد که TON در بین کاربران تلگرام به رشد خود ادامه دهد و بر مقیاس پذیری و مقرون به صرفه بودن آن تأکید کند.

“ما بر این باوریم که TON ظرفیت معرفی رمزنگاری به توده‌ها را دارد زیرا به طور گسترده در شبکه تلگرام استفاده می‌شود. تلگرام بیش از 900 میلیون کاربر فعال ماهانه در پلتفرم پیام‌رسانی مطمئن، سریع و ایمن دارد که برای شرکت‌های شخصی و گروهی استفاده می‌شود. او گفت: “این شامل ایجاد جامعه در مقیاس بزرگ، به اشتراک گذاری محتوا و موارد دیگر است.”

قیمت تن کوین

Toncoin یک سری ابتکارات را در ماه فوریه راه اندازی کرد که حرکت مثبت خود را ادامه داد. آخرین ابتکار شامل توزیع 30 میلیون تن برای مشارکت کاربران در پروژه های اکوسیستم بود.

در اواخر مارس 2024، Toncoin (TON) 31.83 درصد افزایش یافت و به 3.68 دلار رسید و به بالاترین حد در دو سال گذشته رسید که ناشی از انتظارات برای عرضه اولیه عمومی اولیه تلگرام آتی بود. حجم معاملات TON با افزایش 301.96 درصدی به 269 میلیون دلار رسید.

منبع: CoinMarketCap

ادغام کیف پول TON در تلگرام منجر به افزایش حدود ۷ درصدی قیمت Toncoin پس از اعلام این خبر شد. پس از اعلام همکاری با تتر، قیمت Toncoin به 8.02 دلار رسید.
نویسنده: Dan Burgin

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید