صفحه یافت نشد | 404 | کوین تلگراف


پلتفرم پیام رسان در حال ساخت تعدادی ابزار غیرمتمرکز از جمله کیف پول های غیرمتمرکز و صرافی های غیرمتمرکز است.

به گفته موسس آن پاول دوروف از طریق کانال تلگرام در 30 نوامبر، تلگرام در حال آماده سازی برای ایجاد تعدادی ابزار غیرمتمرکز از جمله کیف پول های غیرقانونی و صرافی های غیرمتمرکز است.

دوروف گفت که این استارت‌آپ پاسخی به سقوط اخیر FTX بود زیرا صنعت «در دست عده‌ای برای سوءاستفاده از قدرتشان متمرکز شده بود». بزرگترین بازار سهام ورشکست شد.»

این اعلامیه هفته‌ها پس از راه‌اندازی Fragment، یک پلت‌فرم حراج غیرمتمرکز برای نام‌های کاربری منحصربه‌فرد مبتنی بر شبکه باز یا TON، یک بلاک چین لایه‌ای منتشر می‌شود. به گفته دوروف، Fragment در کمتر از یک ماه 50 میلیون دلار نام کاربری فروخت.

دوروف علاوه بر ساخت تلگرام و فرگمنت، پشت اولین نسخه رسمی بلاک چین TON بود. وی درباره ابزارهای غیرمتمرکز جدید در حال توسعه گفت:

“راه حل واضح است: پروژه های مبتنی بر بلاک چین باید به ریشه های خود بازگردند، غیرمتمرکز شدن. کاربران ارزهای دیجیتال باید به سمت تراکنش های غیرقابل اعتماد و کیف پول های خود میزبانی شوند که به هیچ شخص ثالثی اعتماد ندارند.”

دوروف همچنین درباره ناکارآمدی پلتفرم‌های قدیمی صحبت کرد، به‌ویژه به اتریوم اشاره کرد که «متاسفانه حتی پس از تعدیل‌های اخیرش قدیمی و گران باقی مانده است». ادامه:

زمان‌هایی که ناکارآمدی پلتفرم‌های قدیمی متمرکزسازی را توجیه می‌کرد، مدت‌هاست گذشته است. با رسیدن فناوری‌هایی مانند TON، صنعت بلاک چین باید در نهایت بتواند ماموریت اصلی خود را انجام دهد – بازگرداندن قدرت به مردم.

مطالب مرتبط: بازار حراج نام کاربری تلگرام “تقریبا” آماده راه اندازی است

به گفته دوروف، Fragment، آخرین ابزار منتشر شده توسط تیم تلگرام، در مدت پنج هفته با پنج نفر در حال کار بر روی راه حل ایجاد شد. این ایده برای اولین بار در اواخر ماه آگوست، زمانی که تیم قصد داشت از «قراردادهای هوشمند NFT-مانند» برای حراج نام‌های کاربری بسیار پرطرفدار استفاده کند، مطرح شد. این قطعه که اندکی پس از راه‌اندازی TON DNS توسط بنیاد TON راه‌اندازی شد، به کاربران اجازه می‌دهد تا نام‌های قابل خواندن برای انسان را به کیف پول‌های رمزنگاری، قراردادهای هوشمند و وب‌سایت‌ها اختصاص دهند.


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید