غول فناوری علی بابا هوش مصنوعی رقیب ChatGPT را عرضه می کند


چت ربات هوش مصنوعی این شرکت، Tongyi Qianwen، در آینده نزدیک در دسترس خواهد بود و با اکوسیستم فناوری علی بابا ادغام خواهد شد.

غول تجارت الکترونیک چینی با نسخه اختصاصی دستیار ربات چت، رقابت جهانی هوش مصنوعی (AI) را در نظر گرفته است. علی بابا اعلام کرده است که محصول مشابه ChatGPT در «آینده ای نزدیک» عرضه خواهد شد.

بر اساس گزارش بی بی سی در 11 آوریل، محصول جدید Tongyi Qianwen نامیده می شود که در انگلیسی به معنای “پرسیدن هزار سوال برای پاسخ” است. برنامه پیام رسانی DingTalk و دستیار صوتی بلندگوی هوشمند Tmall Genie.

در حالی که ربات چت در ابتدا می تواند به زبان انگلیسی و ماندارین ارتباط برقرار کند، دامنه وظایف آن شامل ترجمه مکالمات به یادداشت های کتبی، نوشتن ایمیل و تهیه پیش نویس پیشنهادهای شغلی خواهد بود. اما سوال اصلی این است که آیا Tongyi Qianwen می‌تواند روی کارهای خلاقانه‌تری کار کند، همانطور که همتای آمریکایی‌اش در حال حاضر انجام می‌دهد.

ChatGPT توسط مایکروسافت در نوامبر 2022 منتشر شد و بعداً در مرورگر اینترنتی این شرکت، Bing ادغام شد. هوش مصنوعی مولد به دلیل توانایی‌اش در ارائه پاسخ‌های اطلاعاتی پیشرفته به شیوه‌ای محاوره‌ای تصادفی، تقلید از سبک‌های مختلف نوشتاری و در نهایت کمک به کاربران برای ایجاد هر نوع متن، از تحقیقات دانشگاهی گرفته تا فیلمنامه‌های فیلم، سرفصل‌های جهانی شد.

مرتبط با: چگونه از ChatGPT برای یادگیری زبان استفاده کنیم؟

پیش از این، شرکت مادر گوگل آلفابت و غول فناوری چینی بایدو اعلام کردند که در حال توسعه نسخه‌هایی از هوش مصنوعی هستند و به ترتیب چت‌بات‌هایی به نام‌های Bard و ErnieBot راه‌اندازی کردند.

در همین حال، اداره فضای سایبری چین از توسعه دهندگان چت بات می خواهد تا اطمینان حاصل کنند که محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی «صحیح» است و «امنیت را به خطر نمی اندازد». جالبتر اینکه، طبق ماده 4 دستورالعمل CAC، که در 11 آوریل برای بازخورد عمومی باز شد، چنین محتوایی باید “منعکس کننده ارزش های اصلی سوسیالیسم باشد و شامل براندازی قدرت دولتی نباشد”.

مجله: هوش مصنوعی و بلاک چین می توانند دادگاه را متحول کنند


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید