وکیل مالیاتی MicroStrategy فروش بیت کوین را شکست

وکیل مالیاتی MicroStrategy فروش بیت کوین را شکست


فروش اخیر MicroStrategy از برخی از دارایی های بیت کوین خزانه خود، موضوع برداشت از دست دادن مالیات بر ارزهای دیجیتال را مطرح می کند.

شرکت هوش تجاری MicroStrategy پس از آن که فروش برخی از دارایی های بیت کوین (BTC) خود توجه کارشناسان و منتقدان صنعت را به خود جلب کرد، در شب سال نو میلادی خبرساز شد.

بایگانی نظارتی در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در 28 دسامبر نشان داد که این اولین باری است که این شرکت بخشی از بیت کوین خود را از زمان پذیرش پرمخاطب ارز دیجیتال پیشرو به عنوان دارایی خزانه اصلی خود فروخته است.

MicroStrategy هنگامی که در سال 2021 شروع به انباشت دارایی های قابل توجه BTC کرد، موجی در صنعت ایجاد کرد و مایکل سیلر، بنیانگذار این دارایی، این دارایی را به عنوان یک ذخیره ارزش برتر در مقابل ارز فیات به عنوان دلیل اصلی این حرکت معرفی کرد.

با توجه به نقش سایلر به عنوان یک مدافع سرسخت بیت کوین در دو سال گذشته، تصمیم MicroStrategy برای فروش برخی از BTC خود توجه صنعت را به خود جلب کرده است. با این حال، پرونده SEC این شرکت به وضوح قصد آن را برای به دست آوردن مزایای مالیاتی نشان می دهد.

شرکت تابعه MicroStrategy، MacroStrategy، 2395 بیت کوین را به قیمت تقریبی 42.8 میلیون دلار با میانگین قیمت 17871 دلار به ازای هر بیت کوین بین 1 نوامبر تا 21 دسامبر خریداری کرد. او سپس بر قصد خود برای کاهش صورت‌حساب مالیاتی با فروش 704 بیت‌کوین به قیمت 11.8 میلیون دلار تأکید کرد که از میانگین 16776 دلار به ازای هر بیت‌کوین در 22 دسامبر پایین‌تر است:

“MicroStrategy قصد دارد زیان های سرمایه حاصل از این تراکنش را در برابر سودهای سرمایه قبلی تا حدی که تحت قوانین مالیات بر درآمد فعلی فدرال قابل اجرا است که ممکن است مزایای مالیاتی را ارائه دهد، بازگرداند.”

کوین تلگراف با وکیل مالیاتی بین المللی و سلوا اوزلی CPA تماس گرفت تا فروش بیت کوین MicroStrategy و منطق پشت آن را توضیح دهد. همانطور که او توضیح می دهد، فروش ارزهای دیجیتال در آمریکا برای سود مستلزم پرداخت مالیات بر عایدی سرمایه است:

برخی از سرمایه گذاران تصمیم می گیرند با فروش بخشی از دارایی های دیجیتال خود در یک سال مالیاتی معین، سود سرمایه خود را کاهش دهند. به این می گویند برداشت زیان مالیاتی.»

Special گفت که این رویه برای افراد در فضای رمزنگاری رایج است، با توجه به اینکه دارایی هایی مانند BTC توسط سرویس درآمد داخلی (IRS) به عنوان دارایی تلقی می شوند و مشمول قوانین سود و زیان سرمایه هستند.

همچنین قانون فروش شستشو که فروش اوراق بهادار با زیان و بازخرید آنها را ظرف 30 روز ممنوع می‌کند، اعمال نمی‌شود. از آنجایی که کریپتو یک امنیت نیست، قانون فروش شستشوی رمزنگاری خاص وجود ندارد.

MicroStrategy با خرید مجدد 810 بیت کوین به قیمت 13.6 میلیون دلار وجه نقد، تنها دو روز پس از مشاهده ضرر در فروش برخی از دارایی های خود، از این استثنا استفاده کرد.

اوزلی نوسانات قیمت‌های بازار ارزهای دیجیتال را به‌عنوان فرصتی برای سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی و نهادی برای درک و جمع‌آوری زیان‌های سرمایه برجسته کرد. چالش در شناسایی دارایی هایی است که بیشترین فرصت را برای پس انداز مالیاتی ارائه می دهند:

بخش سخت سرمایه گذاران این است که تعیین کنند کدام یک از دارایی های دیجیتال در سبد آنها دارای بالاترین مبنای هزینه (قیمت خرید اصلی) در مقایسه با قیمت فعلی بازار است.

توکن های غیرقابل تغییر نیز راه دیگری برای کاهش بدهی های مالیاتی ارائه می دهند. دی جی معروف استیو آئوکی در حال فروش NFT های مختلف در OpenSea است که به صورت عمومی در نمایه تأیید شده خود قابل مشاهده است.

گزارش ها حاکی از آن است که Aoki ممکن است بخواهد زیان های مالیاتی را برداشت کند. کوین تلگراف با ناشر دی جی تماس گرفت تا دلیل فروش صدها NFT از مجموعه گسترده او را بیابد.


نویسنده: Gareth Jenkinson

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉