T. Rowe Price، WisdomTree برای تست فارکس به زیرشبکه Avalanche می پیوندد


در صورت موفقیت آمیز بودن آزمایش های اولیه، شرکت ها عملیات خود را به وام های رمزی و سهام گسترش خواهند داد.

طبق اعلام تیم Avalanche، شرکت‌های بازار مالی T. Rowe Price Associates، WisdomTree، Wellington Management و Cumberland به زیرشبکه Avalanche (AVAX) پیوسته‌اند تا ایده ارز مبتنی بر بلاک چین را آزمایش کنند. زیرشبکه جدید “Spruce” نام دارد و بخشی از اکوسیستم زیرشبکه همیشه سبز Avalanche است.

بر اساس این اطلاعیه، موسسات در ابتدا از “توکن های بی ارزش” در Spruce استفاده خواهند کرد تا بتوانند بدون از دست دادن سرمایه، مبادلات ارزی یا فارکس را انجام دهند. سوآپ های نرخ بهره نیز زودتر مورد آزمایش قرار خواهند گرفت. در درازمدت، آزمایش موفقیت آمیز به این شرکت ها اجازه می دهد تا در تسویه حساب بلاک چین، از جمله “کشف سهام توکن شده و وام، تجارت و مدیریت صندوق” سرمایه گذاری کنند.

در این اطلاعیه آمده است که Spruce ویژگی های انطباق را برای کمک به حفظ سازمان ها در چارچوب پارامترهای قانون ارائه می دهد. شرکت‌هایی که می‌خواهند از آن استفاده کنند، ابتدا باید تأییدیه‌های «مشتری را بشناس» (KYC) را انجام دهند و پس از تکمیل این فرآیند، توکن‌های غیرقابل انتقال یا NTTهایی را دریافت می‌کنند که آنها را در شبکه شناسایی می‌کند. آدرس‌های کیف پول نیز پس از تأیید در «سطح زنجیره‌ای» در لیست سفید قرار می‌گیرند.

ویل پک، رئیس دارایی‌های دیجیتال WisdomTree، گفت که Spruce معتقد است که این گام مهمی در آوردن کارایی بیشتر به تراکنش‌های مالی سنتی خواهد بود:

ما معتقدیم که توکن سازی و بلاک چین نقش مهمی در خدمات مالی آینده خواهند داشت. Avalanche Spruce فرصتی را برای بررسی بیشتر کارایی ها و مزایای بالقوه تجارت زنجیره ای و تسویه حساب با سایر موسسات مالی فراهم می کند. ما مشتاقانه منتظر آزمایش با این محیط آزمایشی مبتنی بر EVM هستیم.

در 6 آوریل، Avalanche راه اندازی پروتکل زیرشبکه “Evergreen” را اعلام کرد که به شرکت ها اجازه می دهد تا بلاک چین های سفارشی شده با ویژگی های انطباق ایجاد کنند. در آن زمان، یکی از نمایندگان آزمایشگاه آوا گفت که این زیرشبکه ها ضروری هستند زیرا راه حل های قبلی مانند Corda و Hyperledger به اندازه کافی برای نیازهای شرکت های بزرگ قابل همکاری نیستند.

مرتبط با: Deutsche Boerse اوراق بهادار را با Swisscom Corda و Hyperledger تنظیم می کند

Spruce یکی از دو زیرشبکه Avalanche Evergreen است که از زمان انتشار و فهرست شدن این پروتکل در وب سایت Avalanche راه اندازی شده است. Intain، یک زیرشبکه Evergreen که بر امور مالی ساختاریافته تمرکز دارد، یکی دیگر از این موارد است.

مطالعه مشترک Uniswap و Circle در ژانویه نشان داد که با قرار دادن تراکنش‌ها در شبکه بلاک چین، هزینه فارکس می‌تواند تا 80 درصد کاهش یابد. کارشناسانی مانند رالف کوبلی از بنیاد کاسپر استدلال کرده‌اند که توکن‌سازی می‌تواند به جلوگیری از بحران مالی آینده کمک کند.
نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *