Swyftx این هفته با استناد به مقررات مبهم، «Win» را قطع خواهد کرد

Swyftx این هفته با استناد به مقررات مبهم، «Win» را قطع خواهد کرد


صرافی کریپتو استرالیا Swyftx تصمیم گرفته است برنامه درآمد خود را به دلیل عدم شفافیت در مقررات مربوط به محصولات کریپتو ببندد.

صرافی کریپتو استرالیا Swyftx محصول مورد علاقه ارز رمزنگاری خود را در این هفته تعطیل خواهد کرد و دلیل آن «چشم انداز نظارتی در حال تغییر» برای محصولات کریپتو در این کشور است.

از 10 ژانویه به وقت محلی، تمام موجودی درآمد کاربران به کیف پول معاملاتی آنها بازگردانده می شود، در حالی که صرافی رمزارز اجرای برنامه “Earn” را متوقف می کند.

Swyftx گفت که این تصمیم ممکن است برای کاربران “ناامیدکننده” بوده باشد، اما آنها “مصمم هستند در آینده نزدیک بهترین را برای برنامه انجام دهند”.

در حالی که ما به ارزش و پتانسیل ارز دیجیتال اعتقاد داریم، چیزی که در حال حاضر به آن نیاز داریم، شفافیت بیشتر در مورد مقررات پیشنهادات رمزنگاری مانند Gain است.

این اطلاعیه توسط Swyftx در 27 دسامبر ارسال شد، اما با توجه به زمان بندی پست و نزدیکی به تعطیلات، تا حد زیادی مورد توجه قرار نگرفت.

این تنها چند هفته پس از آن صورت می‌گیرد که رگولاتورها علیه شرکت فین‌تک Block Earner و محصولات بازگرداندن رمزنگاری Finder.com شکایت کردند و ادعا کردند که آنها بدون مجوز لازم ارائه شده‌اند.

با این حال، Swyftx برای همیشه درهای برنامه درآمد را نبسته است و صرافی نشان داده است که پس از شفاف‌تر شدن قوانین، بازگشایی برنامه را در نظر خواهند گرفت.

ما متعهد به همکاری با تنظیم‌کننده‌ها و دولت برای ایجاد یک محیط نظارتی شفاف و باثبات برای ارزهای دیجیتال در استرالیا هستیم و امیدواریم بتوانیم پس از ایجاد این قوانین، برنامه Win را دوباره باز کنیم.»

Cointelegraph برای نظر بیشتر با Swyftx تماس گرفت اما قبل از انتشار هیچ پاسخی دریافت نکرد.

برنامه برنده Swyftx برای اولین بار در ماه مه راه اندازی شد. 2022 و به کاربران این امکان را داد که با وام دادن رمزهای رمزنگاری خاص به Swyftx سود روزانه کسب کنند.

مربوط: ابرقهرمان با استناد به بررسی نظارتی با Swyftx ادغام شد

کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) در ماه های اخیر به طور فعال بر ارائه دهندگان محصولات کریپتو استرالیا نظارت داشته است.

علاوه بر شکایت هایی که علیه Block Earner و Finder.com در ماه های نوامبر و دسامبر ارائه شد، شکایت هایی نیز علیه سازندگان توکن Qoin در ماه اکتبر مطرح شد. برای نمایش “گمراه کننده” سکه در سال گذشته.

دولت فدرال استرالیا نیز تلاش‌ها را برای تنظیم صنعت کریپتو افزایش داده است.

در دسامبر، دولت کار استرالیا اعلام کرد که در اوایل سال 2023 یک سند مشاوره را به عنوان بخشی از طرح نقشه برداری نشانگر خود صادر خواهد کرد.

جیم چالمرز، وزیر خزانه داری استرالیا گفت که این سند مشاوره شامل مجوزهای شرکت، حفظ دارایی ها و چارچوب های حمایت از مصرف کننده و همچنین نحوه تنظیم دارایی های رمزنگاری خاص می شود.


نویسنده: Stephen Katte

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉