Swyftx 40٪ از کارکنان خود را در حالی که برای “بدترین سناریو” آماده می شود، اخراج می کند.


صرافی کریپتو استرالیا گفت که اگرچه در معرض FTX قرار نگرفته است، اما در برابر پیامدهای آن “ایمن نیست”.

صرافی کریپتو مستقر در استرالیا Swyftx در مجموع 90 کارمند خود را اخراج کرده است که می گوید در حال آماده شدن برای “بدترین سناریو” ناشی از پیامدهای FTX و کاهش احتمالی حجم معاملات جهانی در سال آینده است.

این خبر توسط الکس هارپر، یکی از اعضای Swyftx در بیانیه ای در 5 دسامبر به اشتراک گذاشته شد، و اشاره کرد که علیرغم اینکه این شرکت هیچ گونه قرار گرفتن در معرض FTX ندارد، از پیامدهای بازار سهام ورشکسته مصون نیست و افزود:

در نتیجه، ما باید از قبل برای بدترین سناریو برای کاهش قابل توجه بیشتر در حجم تجارت جهانی و پتانسیل رویدادهای بیشتر گونه‌های قو سیاه در نیمه اول سال آینده آماده شویم.»

یکی از سخنگویان Swyftx به کوین تلگراف گفت که انتظار می رود کاهش 40 درصدی کارکنان با وجود افزایش این ارقام در ماه نوامبر در حجم معاملات کاهش یابد.

سخنگو گفت: «ما کارکنان خود را به دلیل پیش بینی کاهش شدید حجم تجارت جهانی در نیمه اول سال 2023 و پس لرزه های بعدی از سقوط FTX اخراج کرده ایم.

هارپر در بیانیه ای گفت که تصمیم سخت برای عبور از زمستان طولانی ارزهای دیجیتال ضروری است:

«کسب و کار ما برای رویدادهای آب و هوایی مانند FTX موقعیت منحصر به فردی دارد. […] با این حال، ما هر چقدر هم که بخواهیم جدا از بازار نیستیم، بنابراین به سرعت و زود اقدام می کنیم و به طور قابل توجهی اندازه تیم خود را کاهش می دهیم.

سخنگوی Swyftx مجدداً تأکید کرد که ترازنامه شرکت علیرغم اینکه به طور غیرمستقیم تحت تأثیر سقوط FTX قرار گرفته دست نخورده باقی مانده است و افزود:

فقط برای وضوح، باید بگویم که ما در معرض FTX نبودیم. ما وجوه مشتری را 1:1 نگه می داریم و دارایی های مشتری را به اشخاص ثالث وام نمی دهیم.

هارپر همچنین اعلام کرد که شرکت او از ریسک بیشتر در تصمیمات تجاری خود جلوگیری می کند و کاهش کارکنان باعث کاهش هزینه های عملیاتی در ترازنامه می شود.

سخنگوی Swyftx با اشاره به اینکه حوزه‌های اولویت‌دار مانند امنیت، انطباق و خدمات پشتیبانی مشتری در دسترس نخواهد بود، گفت: “Swyftx درآمد بالایی دارد، اما ما پس از FTX حاضر نیستیم ریسک کنیم و در مورد هزینه‌ها در سال آینده بسیار محتاط هستیم.” تحت تاثیر قرار گرفتن

یکی از سخنگویان Swyftx در صحبت با Cointelegraph در مورد اینکه چه کسی اخراج شده است، گفت که تیم تحقیق و توسعه این شرکت بیشترین تأثیر را از کاهش کارکنان داشته است.

مربوط: مشتریان AAX به دفتر صرافی در لاگوس پس از توقف عملیات یورش بردند

اخیراً اخراج کارکنان به دنبال موج دیگری از اخراج‌ها می‌آید که در آن 74 کارمند در آگوست 2022 شرکت را ترک کردند که در آن زمان 21 درصد از کارکنان آن را تشکیل می‌داد.

در ماه اوت، هارپر گفت که شرکت در اوج بازار 2021 “بسیار سریع رشد می کند”، اما “ما بسیار بزرگتر از آن چیزی هستیم که برای کار و رشد نیاز داریم.”

Digital Surge برداشت ها را متوقف کرده است

در همین حال، Digital Surge، یکی دیگر از پلتفرم های تجاری مستقر در استرالیا که برداشت ها را در 16 نوامبر متوقف کرد، شرکت دیگری در استرالیا بود که تحت تأثیر آلودگی FTX قرار گرفت.

صرافی کریپتو در 16 نوامبر تایید کرد که سپرده‌ها را به حالت تعلیق درآورده و برداشت‌ها را متوقف می‌کند و قول داده است که طی دو هفته جزئیات بیشتری را به مشتریان ارائه کند.

با این حال، همانطور که در زمان نگارش این مقاله، این شرکت هنوز اطلاعات بیشتری را در اختیار عموم قرار نداده است.

Cointelegraph برای اظهار نظر با Digital Surge تماس گرفت اما پاسخ فوری دریافت نکرد.


نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید