مدیرعامل SushiSwap توکن‌های جدیدی را برای نقدینگی و تمرکززدایی پیشنهاد می‌کند

مدیرعامل SushiSwap توکن‌های جدیدی را برای نقدینگی و تمرکززدایی پیشنهاد می‌کند


هدف توکن های جدید افزایش نقدینگی و تمرکززدایی در پلتفرم و امکان SushiSwap برای ادامه عملیات است.

جارد گری، مدیرعامل صرافی غیرمتمرکز Sushiswap، بر اساس پیشنهاد ارائه شده در انجمن سوشی در دسامبر، قصد دارد ساختار توکنومیک توکن SUSHI را دوباره طراحی کند.

به عنوان بخشی از مدل پیشنهادی جدید توکن، یک مکانیسم سوزاندن توکن و یک قفل نقدینگی برای حمایت از قیمت، و همچنین لایه‌های قفل زمانی برای پاداش‌های مبتنی بر انتشار معرفی می‌شوند. هدف توکنومیک جدید، Gray تقویت «ذخایر خزانه‌داری برای اطمینان از ادامه عملیات و توسعه» و همچنین افزایش نقدینگی و تمرکززدایی در پلتفرم است.

در مدل پیشنهادی، ارائه‌دهندگان نقدینگی (LPs) 0.05 درصد از درآمد کارمزد تسویه را دریافت خواهند کرد و استخرهای حجم بالاتر بیشترین سهم را به خود اختصاص می‌دهند. LP ها همچنین می توانند نقدینگی خود را برای کسب پاداش های افزایش یافته و مبتنی بر انتشار قفل کنند. جوایز در صورت برداشتن قبل از موعد مقرر ضبط و سوزانده می شوند.

همچنین، هیچ سهمی از درآمد کارمزد SUSHI (xSUSHI) را دریافت نخواهد کرد، اما پاداش‌های مبتنی بر انتشار را دریافت می‌کند که در توکن‌های SUSHI پرداخت می‌شود. از ردیف‌های قفل زمانی برای تعیین پاداش‌های مبتنی بر انتشار استفاده می‌شود و قفل‌های طولانی‌تر پاداش‌های بزرگ‌تری را به همراه خواهند داشت. برداشت ها قبل از سررسید زمان قفل مجاز است، اما جوایز ضبط و سوزانده می شوند.

صرافی غیرمتمرکز از درصد شناور 0.05 درصد کارمزد سوآپ برای بازخرید و سوزاندن توکن SUSHI استفاده خواهد کرد. درصد بر اساس کل سطوح قفل زمانی انتخاب شده متفاوت خواهد بود. در این پیشنهاد اشاره شده است:

این یک اثر کاهش‌دهنده نسبتاً زیادی بر عرضه دارد، زیرا قفل‌های زمانی در سررسید پرداخت می‌شوند، اما سوزاندن در «زمان واقعی» زمانی رخ می‌دهد که مقادیر زیادی وثیقه قبل از سررسید برداشت شود.»

طراحی مجدد توکنومیک پس از آن صورت گرفت که SushiSwap اعلام کرد که کمتر از 1.5 سال از باند فرودگاه خود باقی مانده است، به این معنی که کسری قابل توجهی دوام عملیاتی بورس را تهدید می کند. همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، Sushiswap 30 میلیون دلار در مشوق های LP در 12 ماه گذشته به دلیل استراتژی انتشار مبتنی بر توکن خود از دست داده است، که باعث شد این شرکت مدل جدید توکنومیک خود را معرفی کند.
نویسنده: Ana Paula Pereira

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉