توضیح دلیل شگفت‌انگیز ارتباط قیمت Stellar (XLM) و XRP


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

XRP، ششمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، ارتباط قابل توجهی با ارز رمزنگاری بومی بلاک چین استلار، XLM، از نظر تغییرات قیمت نشان داده است که سرمایه گذاران و تحلیلگران را به طور یکسان گیج می کند.

با این حال، توضیح خاص برای این همبستگی هنوز ناشناخته است و در معرض گمانه‌زنی‌ها و بحث‌های زیادی است.

در آخرین توییت‌های خود، دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری Ripple، دیدگاهی شگفت‌انگیز و نسبتاً ناشناخته را در مورد این سؤال متداول ارائه می‌کند که چرا دو ارز دیجیتال چنین همبستگی قوی در تغییرات قیمت دارند.

در چند روز گذشته بحث داغی در مورد قیمت XRP در رسانه های اجتماعی وجود داشته است. بعداً در بحث، یکی از کاربران X پیشنهاد کرد که ریپل مقداری از عرضه خود را بسوزاند تا بر قیمت XRP تأثیر بگذارد.

ریپل CTO دیوید شوارتز او این ایده را کنار گذاشت و اضافه کرد که دلیلی نمی بیند که انتظار داشته باشد سوختگی تاثیر مثبتی بر قیمت XRP داشته باشد. او اظهار داشت که سوختگی استلار هیچ تاثیر معناداری نداشته و یکی از دلایل همبستگی قیمت بین XRP و XLM است.

شوارتز ادامه داد: “سوختگی استلار هیچ تاثیر واقعی نداشت و قیمت XRP به دنبال سوختن XLM شد.”

سایر علل احتمالی

شوارتز هنگامی که یک کاربر X از او پرسید که چرا XRP و XLM یکدیگر را آینه می کنند، او در پاسخ گفت که نمی تواند هیچ توضیحی را تأیید کند. او معتقد است که محرک های اساسی قیمت XRP خارج از اکوسیستم XRP هستند و برای XRP و XLM مشترک هستند.

شوارتز دو توضیح جایگزین ارائه می دهد که به اعتقاد او ممکن است درست نباشد. اول، XRP بزرگتر از XLM است و بازار فکر می کند که آنها قابل مقایسه هستند. بنابراین XRP XLM را “کشیدن” می کند. دوم، کسی یا گروهی از افراد قیمت XRP و/یا XLM را دستکاری می‌کنند تا آنها را مجبور به دنبال کردن یکدیگر کنند.

با این حال، همبستگی بین XRP و XLM یک پدیده پیچیده و ظریف است که توسط عوامل متعددی مانند تاریخچه مشترک، پویایی‌های مشابه بازار و درک شرکت‌کنندگان بازار هدایت می‌شود و تا به امروز توضیح داده نشده است.
نویسنده: Tomiwabold Olajide

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید