مفسران می گویند «حذف جراحی» ارز دیجیتال تنها تسلط USD را تضعیف می کند


یک روز پس از دریافت اطلاعیه SEC Wells توسط Coinbase، مفسران صنعت در مورد معنای آخرین اقدامات نظارتی برای آینده ارزهای دیجیتال آمریکا بررسی کردند.

به دنبال آخرین بیانیه ولز Coinbase، کارشناسان صنعت گفتند که سرکوب ارزهای دیجیتال و شرکت‌ها از سوی ایالات متحده تنها به خفه کردن نوآوری مرتبط با رمزنگاری و «تضعیف» کشور کمک می‌کند.

در 22 مارس، صرافی رمزارز Coinbase جدیدترین شرکت رمزنگاری شد که یک “تهدید قانونی” را در قالب اعلان ولز دریافت کرد، تنها یک ماه پس از آن که صادرکننده استیبل کوین Paxos اطلاعیه خود را در فوریه دریافت کرد. برخی پیشنهاد می کنند که ممکن است موارد بیشتری در راه باشد.

ماتی گرینسپن، رئیس شرکت تحقیقاتی رمزارز کوانتوم اکونومیکس، گفت که معتقد است تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده «از همان ابتدا» نسبت به ارزهای دیجیتال خصمانه بوده‌اند.

سقوط اخیر بانک‌های رمزنگاری و دوستدار استارت‌آپ، از جمله Silvergate، Silicon Valley Bank (SVB) و Signature Bank، توسط برخی به عنوان بخشی از برنامه تنظیم‌کننده‌ها برای حذف تدریجی صنعت کریپتو از بانکداری تلقی شده است. ”

در همین حال، گزارش اقتصادی 20 مارس کاخ سفید به بررسی کوبنده‌ای از شایستگی‌های دارایی‌های رمزنگاری شده تبدیل شد و تقریباً یک فصل کامل به رد مزایای «پیشنهادی» ارزهای دیجیتال اختصاص یافت.

گرینسپن به کوین تلگراف گفت که ممکن است این شایعه وجود داشته باشد که این ارز دیجیتال به عنوان یک “تهدید” برای تسلط دلار آمریکا در تجارت جهانی تلقی می شود و یک مزیت بزرگ و طولانی مدت برای ایالات متحده است.

با این حال، او هشدار داد که سرکوب کریپتو در ایالات متحده در واقع می‌تواند تأثیر معکوس بر دلار داشته باشد، زیرا تعداد بیشتری از ارزهای دیجیتال شروع به استفاده از رمزارز برای حواله‌های بین‌مرزی در سطح جهان می‌کنند.

حذف جراحی رمزارزها از سیستم بانکی ایالات متحده تنها باعث انزوای بیشتر ایالات متحده و تضعیف موقعیت دلار به عنوان ارز ذخیره جهانی خواهد شد.

آدریان پرزلوزنی، مدیر عامل صرافی مستقل رزرو، به کوین تلگراف گفت که مشکلات اخیر در صنعت بانکداری به دلیل “هر گونه شکست در رمزارز” نیست، بلکه به دلیل مدیریت “غیر مسئولانه” بانک ها در مورد ریسک هایشان است.

وی افزود: بهتر است کاخ سفید رویه های صنعت بانکداری را بازبینی کند.

پرزلوزنی در مورد آخرین اقدام علیه کوین بیس گفت که “محیط خصمانه برای صنعت کریپتو” در ایالات متحده، “شغل، سرمایه گذاری و نوآوری های آینده” مربوطه را به خارج از کشور سوق خواهد داد.

پرزلوزنی گفت: «سنگاپور، هنگ کنگ و به طور بالقوه استرالیا» می توانند خانه بهتری برای صنعت باشند و این کشورها «منافع اقتصادی خواهند داشت».

مرتبط با: بانک ها و فدرال رزرو مشکلی دارند – کریپتو چطور؟

دلایل دقیق اینکه چرا تنظیم کننده Coinbase را هدف قرار می دهد هنوز مشخص نیست. SEC از اظهار نظر در مورد این موضوع خودداری کرد.

مایکل باسینا، وکیل و شریک پایپر آلدرمن، موافقت کرد که «مدل تنظیم‌شده توسط برنامه» «نوآوری دارایی‌های رمزنگاری‌شده را به خارج از کشور خواهد برد» و افزود:

با توجه به این که خساراتی که بسیاری در 12 ماه گذشته با آن مواجه شده اند به دلیل ریزش سازه های غیرقانونی فراساحلی است، اتخاذ این موضع عجیبی است.

باسینا گفت که این صنعت سال هاست که به دنبال شفافیت در مورد چگونگی سازگاری بوده است. او به اظهارات اخیر «راوی» ارائه شده توسط قاضی پرونده ورشکستگی Voyager Digital اشاره کرد که «مشاهده کرد که هیچ راهنمایی روشنی از سوی تنظیم‌کننده‌ها وجود ندارد».

وی افزود تا زمانی که دولت‌ها راه را برای انطباق هموار نکنند، حوزه‌های قضایی فراساحلی به شرکت‌های رمزنگاری که «هزینه‌ای برای مشاغل و افزایش ریسک برای مصرف‌کنندگان و سرمایه‌گذاران خواهند بود» ادامه خواهند داد.

مجله: سکه‌های ناپایدار: خطرات کاذب، بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند
نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *