جشنواره فیلم ساندنس از ابتکارات فیلم های بلاک چین و کریپتو استقبال می کند

جشنواره فیلم ساندنس از ابتکارات فیلم های بلاک چین و کریپتو استقبال می کند


با ادامه ادغام فناوری‌های Web3 با صنعت سرگرمی، جشنواره‌های فیلم شاهد افزایش پروژه‌ها و استارت‌آپ‌های سینمایی مبتنی بر بلاک چین و رمزارز بوده‌اند.

فناوری‌های Web3 همچنان در صنایع مختلف جریان اصلی نفوذ می‌کنند تا نوآوری را به سیستم‌های قدیمی بیاورند. این شامل زمینه های خلاق سابق مانند صنعت موسیقی و اخیراً صنعت فیلم می شود.

جشنواره فیلم Slamdance، جشنواره فیلم مورد تایید اسکار برای فیلمسازان مستقل، امسال فیلم جدید «Fuzzy Head» را که از طریق پلتفرم سرمایه‌گذاری جمعی با پشتوانه بلاک چین Untold.io تامین می‌شود، نمایش می‌دهد.

علی آکسو، مدیر عامل Untold.io، به کوین تلگراف گفت که فیلمسازان می توانند از فناوری بلاک چین برای دموکراتیزه کردن فرآیندهای تامین مالی خود استفاده کنند و فرصت های سرمایه گذاری را برای سرمایه گذاران معتبر و غیرمعتبر باز کنند، مانند مورد Fuzzy Head.

مهمترین جنبه ادغام کریپتو/بلاک چین در صنعت سینما، گشودن طبقه جدیدی از دارایی ها به روی سرمایه گذاران از انواع مختلف از طریق افزایش تعامل طرفداران از طریق توکن های امنیتی و NFT های سازگار خواهد بود.

اخیرا، Untold با Dapper Labs برای تسریع این فناوری و فراهم کردن دسترسی گسترده‌تر به برنامه‌های خود شریک شد. این پلتفرم همچنین از فیلم‌های برجسته دیگری از جمله The Comeback Trail با حضور رابر دنیرو و مورگان فریمن پشتیبانی کرده است.

مربوط: پروژه Bluechip NFT Moonbirds با آژانس های استعدادیابی هالیوود UTA قرارداد امضا می کند

این اولین باری نیست که یک جشنواره فیلم، اجزای رمزنگاری و بلاک چین را در فیلم‌های اکران می‌بیند. در سال 2019، پلتفرم بلاک چین Filmio به جشنواره فیلم ساندنس سابق پیوست تا پروژه‌هایی را برای پلتفرم سرگرمی مبتنی بر بلاک چین تحقیق کند.

سال گذشته، Liquid Media Group اولین استریم فیلم بلاک چین را با یک سری نمایش پانل دیجیتال در طول جشنواره ساندنس اعلام کرد. این شرکت همچنین تاثیر توکن های تغییرناپذیر (NFT) را بر فیلمسازان و جوامع آنها ارائه کرد.

در سال 2022، «Prizefighter» ساخته راسل کرو از NFT برای تأمین مالی بخشی از تولید خود استفاده کرد و به چیزی تبدیل شد که کارگردان آن را «فیلم متمرکز بر مخاطب» می‌نامد.

آکسو گفت که استفاده از ابزارهای مبتنی بر بلاک چین توسط کارگردانان سابق و جشنواره های بزرگ باعث دیده شدن این ابزارها برای فیلمسازان مستقل می شود که از این ابزارها بهره زیادی خواهند برد.

این ها همچنین فرصت های خوبی برای ایجاد یک جامعه واقعی در پشت جنبش های انقلابی مانند بلاک چین هستند.

سال گذشته، آنتونی هاپکینز، کارگردان فیلم، مجموعه‌ای از NFT‌ها را بر اساس شخصیت‌های فیلم‌هایی که قبلا منتشر کرده بود، فروخت.

کوئنتین تارانتینو همچنین NFT ها را بر اساس فیلم یونی “Pulp Fiction” ساخته است. با این حال، او بعداً در یک دعوی بزرگ با شرکت تولید فیلم به دلیل نقض حق چاپ درگیر شد.


نویسنده: Savannah Fortis

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉