قیمت SUI نسبت به اولین اوج خود در بازار به دلیل نگرانی های عرضه بیش از حد 70 درصد کاهش یافته است


عرضه در گردش توکن های SUI تا پایان سال 2023 حدود 15 درصد افزایش می یابد.

قیمت Sui (SUI) پس از راه اندازی آن در صرافی های پیشرو ارزهای دیجیتال به شدت کاهش یافت.

در 5 می، قیمت SUI 1.26 دلار به ازای هر توکن بود که تقریباً 70 درصد از رکورد بالای 4 دلاری که دو روز پیش در بایننس ثبت شد، کاهش داشت.

جالب اینجاست که در صرافی‌های دیگر مانند Kraken، ارزش بازار توکن 1.60 دلار یا کمتر بود که نشان می‌دهد پس از عرضه در حالت «کشف قیمت» قرار دارد.

نمودار قیمت روزانه SUI/USD. منبع: TradingView

با این حال، SUI با افزایش تقریباً 1200 درصدی از زمان عرضه، دستاوردهای کلی بازار را حفظ کرده است.

اصول اولیه قیمت SUI

اولین روند صعودی SUI انجام شد حمایت از معامله گران کسانی که Sui را می بینند – ورودی جدیدی به لیست طولانی پروژه های بلاک چین سطح یک – به طور بالقوه مقیاس پذیرتر از رقبای خود هستند.

مشارکت‌کننده اصلی Sui، Mysten Labs، ادعا می‌کند که اولین پلتفرم بلاک چین قابل برنامه‌ریزی در مقیاس اینترنت است، با ادعای پردازش حدود 300000 تراکنش در ثانیه. در مقایسه، سولانا (SOL) تا 10000 عملیات در ثانیه را پردازش می کند.

سرمایه گذاران خطرپذیر به رهبری a16z و FTX Ventures از طریق دو دور سرمایه گذاری در سال های 2021 و 2022، 336 میلیون دلار در پروژه Sui سرمایه گذاری کرده اند. Mysten Labs تایید کرده است که راندها به سرمایه گذاران امکان دسترسی به سهام شرکت خود را می دهد، نه توکن های SUI.

اما اقتصاد رمزی پروژه نشان می دهد که 14 درصد از 10 میلیارد عرضه SUI را به سرمایه گذاران اختصاص داده است. Mysten Labs هنوز اعلام نکرده است که چه زمانی این توکن ها یا هر برنامه rollover مرتبط با آنها را توزیع می کند.

مدل توزیع توکن SUI از 1 می. منبع: مساری

در رابطه با FTX Ventures، یکی از شرکت‌های تابعه صرافی رمزارز FTX که اکنون منحل شده است، آزمایشگاه Mysten سهام این شرکت را در آوریل 2023 خریداری کرد. همچنین حق خرید توکن‌های SUI که قبلاً در اختیار FTX بود را به قیمت تقریبی 96 میلیون دلار پس گرفت.

اضافه بار عرضه SUI؟

معامله گران و تحلیلگران ایمان خود را به جاه طلبی های پروژه Sui برای تبدیل شدن به یک جایگزین جذاب بلاک چین نشان داده اند. با این حال، نگرانی هایی در مورد طرح تدارکات SUI نیز وجود دارد.

مطالب مرتبط: توکنومیکس چیست؟ راهنمای مبتدیان برای عرضه و تقاضای ارزهای دیجیتال

به گفته تحلیلگر دیمیتری لاوروف، بنیاد Sui قصد دارد تا پایان سال 2023 عرضه SUI را حدود 15 درصد افزایش دهد، که ممکن است باعث شود معامله گران قبل از ورود به بازار منتظر کاهش بیشتر قیمت باشند.

از دیدگاه فنی کوتاه مدت، قیمت SUI با فشار فروش موقت در حدود 1.31 دلار مواجه است.

یک سناریوی عقب نشینی می تواند 1.26 دلار را به عنوان هدف نزولی کوتاه مدت در نظر بگیرد. و فرض کنید سناریوی مازاد عرضه معتبر است. سپس، قیمت می تواند 7 درصد از قیمت های فعلی به 1.21 دلار در 5 می یا در آخر هفته کاهش یابد.

نمودار قیمت 15 دقیقه ای SUI/USD. منبع: TradingView

برعکس، آمیبا تحلیلگر می بیند SUI در ماه می در بحبوحه بسته شدن قطعی خود بالاتر از مقاومت خط روند نزولی به 1.50 دلار افزایش یافت. دوست معامله گر Crypto Mikey پروژه ها یک روند صعودی مشابه برای قیمت سوئی.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید