"مقدار قابل توجهی" از دارایی های FTX به سرقت رفته یا گم شده - وکیل ورشکستگی

“مقدار قابل توجهی” از دارایی های FTX به سرقت رفته یا گم شده – وکیل ورشکستگی


جیمز بروملی گفت: “ما فقط در مورد دارایی های رمزنگاری، دارایی های نقدی یا دارایی های فیزیکی صحبت نمی کنیم – ما در مورد اطلاعات نیز صحبت می کنیم، و در اینجا دانش یک دارایی است.”

جیمز بروملی، شریک شرکت حقوقی Sullivan & Cromwell، که نماینده بدهکاران در دعوای ورشکستگی Delaware County FTX است، گفت که دارایی های این شرکت همچنان در معرض خطر حملات سایبری قرار دارد.

در 22 نوامبر، در جریان پخش زنده پرونده ورشکستگی FTX Trading، بروملی گفت که جان ری، مدیر عامل جدید FTX، مخالفت های اساسی با گرفتن شرکت، کارمندان باقی مانده و سرمایه از طریق فروپاشی جنجالی و عمومی داشته است. به گفته مشاور FTX، یک گروه اصلی از کارمندان برای اطمینان از امنیت دارایی‌ها و نگهداری سوابق به کار روی صرافی ادامه دادند، اما هکرها از 11 نوامبر، زمانی که شرکت برای فصل 11 ثبت نام کرد، یک تهدید بوده‌اند.

بروملی گفت: «ما فقط در مورد دارایی‌های رمزنگاری یا دارایی‌های نقدی یا دارایی‌های فیزیکی صحبت نمی‌کنیم، بلکه در مورد اطلاعات نیز صحبت می‌کنیم، و در اینجا اطلاعات یک دارایی است. “متاسفانه […] دارایی های قابل توجه یا به سرقت رفته یا گم شده است. ما هم در تاریخ درخواست و هم در روزهای بعد در معرض حملات سایبری هستیم و همانطور که قبلاً اشاره کردم از تخصص پیشرفته برای محافظت در برابر هکرها استفاده کرده‌ایم، اما این حملات ادامه دارد.»

این وکیل گفت که FTX از چندین شرکت حقوقی، امنیت سایبری و تجزیه و تحلیل بلاک چین به عنوان بخشی از روند رسیدگی دریافت کرده است. این شرکت قبلاً اطلاعاتی در مورد پرونده های اجرایی مرتبط با رمزارز توسط سازمان های دولتی ایالات متحده از جمله Chainalysis ارائه کرده است. بروملی افزود که یک شرکت امنیت سایبری دیگری نیز در این رابطه دخیل است، اما گفت که هویت خود را فاش نخواهد کرد زیرا نگرانی‌هایی در مورد سود بردن هکرها از این اطلاعات وجود دارد.

یک بازیگر ناشناس 228523 اتر (ETH) را از FTX در طول سقوط و ورشکستگی بازار سهام استخراج کرد و بعداً برخی از وجوه را به بیت کوین (BTC) تبدیل کرد. از 21 نوامبر، مهاجم حدود 200 میلیون دلار ETH را به 12 آدرس کیف پول مختلف منتقل کرده بود.

مربوط: هکر FTX اکنون سی و پنجمین دارنده بزرگ ETH است

بازسازی در سطح رهبری نیز برای FTX در زمان ری، که از اظهارات عمومی سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق، در مورد این شکست انتقاد کرد، اولویت داشت. بروملی افزود که در زمان بانکمن-فرید، بازار سهام “توسط گروه کوچکی از افراد بی تجربه و ناآگاه کنترل می شود” و ممکن است برخی یا همه آنها به خطر افتاده باشند.

«همزمان با عجله بانک، یک بحران رهبری وجود داشت. [at FTX]. شرکت های FTX توسط گروه بسیار کوچکی از افراد به رهبری سام بنکمن-فرید کنترل می شدند. در جریان یورش به بانک، رهبری آقای بنکمن-فرید از بین رفت و منجر به استعفا در همه رده‌ها شد.

این جلسه پخش زنده اولین جلسه عمومی از زمان اعلام ورشکستگی گروه FTX در 11 نوامبر بود، اما اطلاعات جدید در مورد ورشکستگی شرکت همچنان از طریق اسناد دادگاه و رسانه ها فاش می شود. گزارش شده است که بانکمن-فرید، اعضای خانواده و دیگر مدیران ارشد FTX چندین ملک در باهاما به ارزش بیش از 121 میلیون دلار خریداری کرده اند. بروملی در دادگاه گفت که یک سازمان وابسته به Alameda Research نزدیک به 300 میلیون دلار املاک و مستغلات در این کشور جزیره خریداری کرده است، اما به طور علنی از مدیرعامل سابق FTX نامی نبرد.


نویسنده: Turner Wright

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉