برنامه چت فرعی اجتماعی نام های کاربری اتریوم، کمک های مالی Polygon را پیاده سازی می کند


اگرچه Grill.chat روی پاراچین Polkadot اجرا می‌شود، اما به کاربران اجازه می‌دهد پست‌ها را به اشتراک بگذارند و با استفاده از کیف پول اتریوم خود، از طریق Polygon پرداخت‌ها را ارسال کنند.

Grill.chat، یک برنامه چت مبتنی بر شبکه Subsocial، سازگاری کیف پول ماشین مجازی اتریوم (EVM) را پیاده سازی کرده است که به کاربران امکان می دهد با استفاده از شناسه اتریوم خود چت کنند و براساس اطلاعیه ای در 7 ژوئن برای یکدیگر از طریق Polygon ارسال کنند.

Subsocial یک پاراچین Polkadot است که برای برنامه های کاربردی رسانه های اجتماعی طراحی شده است.

Grill.chat به کاربران اجازه می دهد تا به بیش از 70 اتاق چت بپیوندند که عمدتاً بر موضوعات مرتبط با رمزنگاری متمرکز هستند. تیم توسعه در تلاش است تا پروژه های Web3 جدیدی را برای ایجاد جامعه خود بر روی پلتفرم جذب کند.

اتاق چت رمزگشایی شده در Polkadot Grill.chat. منبع: Grill.chat

ادغام به این معنی است که کاربران اکنون می توانند کیف پول Subsocial خود را با امضای تراکنشی که مالکیت آنها بر کیف پول را تأیید می کند، به کیف پول EVM خود پیوند دهند. این از نیاز به داشتن توکن های SUB برای اهدا به سایر کاربران جلوگیری می کند و به آنها امکان می دهد هویت اتریوم خود را به کاربران در اتاق های گفتگو ثابت کنند. در آینده، توسعه‌دهندگان قصد دارند از این ادغام استفاده کنند تا مجموعه‌های نشانه‌های تغییرناپذیر (NFT) در معرض دید کاربران دیگر قرار گیرند.

زاخاری ادواردز، مدیر عامل Subsocial در گفتگو با Cointelegraph اظهار داشت که Grill.chat پروژه های رمزنگاری را به عنوان حامیان مالی بالقوه اتاق های گفتگو هدف قرار می دهد. در حال حاضر، بسیاری از انجمن‌های رمزنگاری حول سرورهای Discord و کانال‌های تلگرام ساخته شده‌اند. این کانال ها را نمی توان در وب سایت توسعه دهنده ادغام کرد. این بدان معناست که کاربران باید یک برنامه جداگانه را برای پیوستن یا تعامل با جامعه نصب کنند و چیزی که ادواردز آن را اصطکاک غیرضروری برای کاربران می‌داند ایجاد کند.

در مقابل، گروه‌های چت در Grill.chat می‌توانند در وب‌سایت یا رابط برنامه تیم توسعه یکپارچه شوند. ادواردز به مثال Zeitgeist، یک برنامه کاربردی بازار پیش‌بینی مبتنی بر بلاک چین اشاره کرد. رابط آن دارای نماد “چت” است که مستقیماً به اتاق چت Zeitgeist در Grill.chat باز می شود.

Zeitgeist UI، پنجره Grill.chat باز می شود. منبع: Zeitgeist

با این حال، ادواردز گفت که کاربران این برنامه قبلاً با اصطکاک از منبع دیگری مواجه شده اند. بسیاری از بزرگترین پروژه های رمزنگاری در شبکه های مبتنی بر EVM مانند اتریوم، پلیگون و آوالانچ هستند. کاربران کریپتو به استفاده از کیف پول‌های این شبکه‌ها عادت دارند و لزوماً نمی‌خواهند کیف پول جدیدی را برای استفاده از یک برنامه چت دانلود کنند.

مرتبط با: رسانه های اجتماعی غیرمتمرکز: چیز بزرگ بعدی در کریپتو؟

برای رفع جزئی این مشکل، تیم قابلیتی را اجرا کرد که به کاربران اجازه می‌دهد مستقیماً از رابط برنامه یک کیف پول Subsocial ایجاد کنند. آنها همچنین هزینه گاز کاربران را از طریق یک قرارداد هوشمند پرداخت می کردند که می توانست امتیازات امضا را برای تعداد محدودی از عملکردها واگذار کند.

با این حال، این هنوز به طور کامل مشکل را حل نکرد زیرا شناسه اتریوم کاربر را از پست‌های Grill.chat حذف کرد. ادواردز توضیح داد که تیم انطباق EVM را برای تسهیل انتقال کاربران اتریوم به برنامه اجرا کرده است.

نکته مهم این است که از این فناوری امضاکننده خارج از زنجیره استفاده می کند، زیرا در پایان روز همه آنها روی Substrate کار می کنند. [Polkadot parachain technology]ادواردز گفت و کیف پول های EVM با Substrate سازگار نیستند.

Grill.chat تنها برنامه رسانه اجتماعی نیست که تلاش می کند پروژه های رمزنگاری را متقاعد کند تا جوامعی را بر اساس آن ایجاد کنند. OpenChat یک برنامه چت در شبکه کامپیوتری اینترنتی است. تیم او به کوین تلگراف گفت که پروژه ای در حال کار بر روی ویژگی مشابهی برای نمایش اتاق های چت OpenChat در وب سایت خود است.

شرکت های Web3 در حال رقابت برای ایجاد یک برنامه رسانه اجتماعی مبتنی بر بلاک چین هستند که به طور گسترده مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در 26 آوریل، شبکه لنز مبتنی بر Polygon راه حل جدیدی را برای مقیاس‌بندی اعلام کرد که می‌گوید به «پست‌های فوری» اجازه می‌دهد. در همان روز، MeWe گفت که 20 میلیون کاربر را به فرکانس شبکه پاراچین Polkadot منتقل خواهد کرد.


نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید