مطالعه ادعا می کند که 99.5 درصد از سرمایه گذاران رمزارز در سال 2022 مالیات نمی پردازند


بر اساس این تحقیق، فنلاند و استرالیا بالاترین نسبت مالیات پرداختی سرمایه گذاران رمزنگاری را دارند، در حالی که ایالات متحده در رتبه دهم این لیست قرار دارد.

شرکت مالیاتی کریپتو سوئدی Divly گزارش جدیدی منتشر کرده است که تخمین می‌زند تنها 0.53 درصد از سرمایه‌گذاران کریپتو در سراسر جهان در سال 2022 بر روی کریپتو خود مالیات پرداخت می‌کنند – اما کارشناسان مالیاتی در مورد اعداد و روش‌شناسی آن تردید دارند.

گزارش Divly که در 5 آوریل منتشر شد، این تخمین را پس از تجزیه و تحلیل رابطه بین تعداد افرادی که ارز رمزنگاری شده در اظهارنامه مالیاتی خود را اعلام می‌کنند و حجم جستجو برای کلمات کلیدی مرتبط با مالیات رمزنگاری در کشورهای مختلف، فاش کرد. بر اساس گزارش جهانی رمز ارزهای Statista، او همچنین در محاسبات خود از تعداد دارندگان رمزارز در هر کشور استفاده کرد.

این گزارش تخمین می‌زند که فنلاند با 4.09 درصد در سال 2022، بالاترین نسبت سرمایه‌گذاران کریپتو را دارد که مالیات‌های لازم را برای کریپتو پرداخت می‌کنند و پس از آن استرالیا با 3.65 درصد قرار دارد.

ایالات متحده با حدود 1.62 درصد در رتبه دهم لیست قرار گرفت، در حالی که هند، اندونزی و فیلیپین به ترتیب با 0.07٪، 0.04٪ و 0.03٪ کمترین نرخ های مالیاتی را برای سرمایه گذاران رمزنگاری پرداخت کردند.

منبع: divly.com

روش مورد استفاده برای رسیدن به برآوردها مشکوک است. این گزارش خود نتایج را با بیان اینکه از آنجایی که همه افرادی که مالیات می پردازند به صورت آنلاین اطلاعات مربوط به مالیات کریپتو را جستجو نمی کنند، نتایج را واجد شرایط می کند، داده های حجم جستجو ممکن است به طور دقیق تعداد واقعی مالیات دهندگان کریپتو را منعکس نکند.

فرض دیگری در این روش این بود که تعداد جستجوهای مربوط به گزارش مالیات ارزهای دیجیتال در کشورهای مختلف متفاوت نبود. علاوه بر این، او هشدار داد که ممکن است یک سوگیری احتمالی علیه کشورهایی با دسترسی بیشتر به اینترنت و داده های حجم جستجوی دقیق تر وجود داشته باشد.

دنی تالوار، رئیس مالیات جهانی در نرم افزار مالیات رمزنگاری شده Koinly، به این واقعیت اعتراض کرده است که اکثر سرمایه گذاران کریپتو مالیات پرداخت نمی کنند، همانطور که این گزارش نشان می دهد. او به کوین تلگراف گفت:

99.5 درصد احتمالاً منعکس کننده کشورهایی مانند ایالات متحده، کانادا، استرالیا و هند نیستند که دارای دستورالعمل های مالیاتی رمزنگاری خاص و الزامات انطباق دقیق هستند.

حسابدار خبره، گرگ والس، یکی از اعضای هیئت مدیره بلاک چین استرالیا، نیز گفت که «نمی‌توان با قاطعیت بگوید که روش 100 درصد درست است».

هر دو کارشناس مالیاتی خاطرنشان کردند که تطبیق داده ها و تلاش های نظارتی دولت به این معنی است که فرار از مالیات های رمزنگاری به طور فزاینده ای دشوار می شود.

والس گفت که با پیچیده‌تر شدن و تخصصی‌تر شدن فناوری دولتی، تشخیص عدم انطباق آسان‌تر می‌شود و هشدار داد کسانی که سود ارزهای دیجیتال خود را گزارش نمی‌کنند، اکنون در معرض خطر گرفتن آنها برای سال‌های آینده هستند.

مرتبط با: سیاست مالیاتی بایدن بر روی رمزارزها اهداف زیست محیطی او را تضعیف می کند

تالوار تاکید کرد که در حالی که خطر عدم تطابق برای کریپتو نسبتاً بالاتر از سایر کلاس‌های دارایی است، مقامات مالیاتی در بسیاری از کشورها فرآیندهایی را برای به دست آوردن داده‌ها از مبادلات رمزنگاری در نظر گرفته‌اند.

او افزود که Koinly به میزان قابل توجهی افزایش آگاهی از مالیات کریپتو را در میان سرمایه گذاران در این حوزه های قضایی مشاهده کرده است، و افزود که «تنها 15 درصد از سرمایه گذاران کریپتو مورد بررسی» از وظایف گزارش مالیات کریپتو بی اطلاع هستند.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات کریپتو – به علاوه نکات مالیاتی کریپتو


نویسنده: Ciaran Lyons

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید