علاقه دانش‌آموزان به مهارت‌های ChatGPT در Udemy از سال 2022 4419 درصد افزایش یافته است: گزارش


آخرین گزارش مصرف موضوع Udemy نشان دهنده افزایش رایانش ابری و مهارت های مرتبط با بلاک چین در کنار علاقه به ChatGPT است.

شاخص جهانی یادگیری در محل کار Udemy برای سه ماهه اول 2023 نشان می دهد که ChatGPT، خدمات مالی، و دوره هایی با هدف بهبود مهارت های تدریس تجاری دانش آموزان، شاهد افزایش چشمگیر علاقه 49 میلیون کاربر گزارش شده سایت بوده اند.

این احتمالاً تعجب آور نیست زیرا Wired اخیراً دقیقاً پس از راه‌اندازی ChatGPT توسط OpenAI به عنوان “تابستان چت ربات هوش مصنوعی مرطوب و داغ” توصیف کرده است.

به گفته Udemy، مصرف موضوع، تعداد کاربرانی که دوره‌هایی را با مهارت‌های ویژه ChatGPT گذرانده‌اند، 4419 درصد افزایش یافته است.

اسکرین شات گزارش Udemy PDF. منبع: Udemy

سایر مهارت‌های فن‌آوری پیشرفته که مورد علاقه دانش‌آموزان رو به رشد است، عبارتند از Nutanix، Azure Machine Learning، و Amazon Elastic MapReduce، همه دوره‌های مرتبط با ابر با برنامه‌های کاربردی در یادگیری ماشین. همانند تصویر، نسل هنر هوش مصنوعی (AI) نیز شاهد افزایش علاقه بوده است.

این گزارش همچنین خلاصه ای از سه مهارت برتر در حال افزایش محبوبیت در 15 کشور را نشان می دهد. علیرغم افزایش مصرف نخ، ChatGPT تنها توانست به سه رتبه برتر در بازار ایالات متحده برسد، جایی که رتبه اول را به خود اختصاص داده است. هوش مصنوعی در آرژانتین در صدر فهرست قرار گرفت، در حالی که در کانادا دوم شد.

علاوه بر این، تولید، دولت و خدمات مالی در صدر فهرست بخش‌های نوظهور با رشد شدید در مهارت‌های مرتبط قرار دارند.

این گزارش ارقامی را برای مهارت‌ها در دسته «مهارت‌های قدرت حرفه‌ای» فراتر از صنعت فناوری ارائه می‌کند. در بالای لیست “تدریس” قرار دارد. با افزایش 764 درصدی توجه به موضوع در سه ماهه اول سال 2023، مهارت های مرتبط پس از ChatGPT در رتبه دوم مصرف قرار گرفتند.

در حالی که این گزارش هیچ نتیجه مستقیمی را مشخص نکرده است، اما شامل نقل قولی از مربی دیگو داویلا است:

“داشتن درک جامع از ChatGPT و سایر فناوری های نوظهور هوش مصنوعی برای چرخش سریع در عصر تحول سریع دیجیتال امروزی ضروری است.”

فناوری‌های چت بات در حال حاضر بر دنیای ارزهای دیجیتال تأثیر گذاشته‌اند، با ظهور ربات‌های تجاری پیشرفته که می‌توانند با پلاگین‌های شخص ثالث ساخته شده بر روی ChatGPT ارتباط برقرار کنند و پلتفرم‌های مشابه به طور فزاینده‌ای محبوب شده‌اند.

مرتبط با: 5 دوره رایگان هوش مصنوعی و گواهینامه

اما گزارش Udemy همچنین نشان می‌دهد که فناوری‌هایی که از توسعه بلاک چین پشتیبانی می‌کنند نیز شاهد افزایش علاقه هستند. گواهینامه های پایتون 272 درصد افزایش یافت و مصرف مهارت های FastAPI 102 درصد افزایش یافت – هر دو به طور گسترده در توسعه فناوری بلاک چین استفاده می شوند.


نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید