استارکور متعهد می شود که «عصای جادویی» خود استارک نت را منبع باز کند


وکیل موتور بسیار مهمی است که Starkware برای جمع آوری صدها هزار تراکنش و فشرده سازی آنها در یک سند رمزنگاری کوچک نوشته شده بر روی بلاک چین اتریوم استفاده می کند.

راه حل مقیاس پذیری لایه 2 اتریوم StarkWare اعلام کرد که قصد دارد استارک نت پروور اختصاصی خود را که تا به امروز 327 میلیون تراکنش پردازش و 95 میلیون توکن غیر فولد (NFT) را انجام داده است، تحت مجوز آپاچی 2.0 منبع باز کند.

وکیل موتور بسیار مهمی است که Starkware برای جمع آوری صدها هزار تراکنش و فشرده سازی آنها در یک سند رمزنگاری کوچک نوشته شده بر روی بلاک چین اتریوم استفاده می کند.

الی بن ساسون، رئیس و یکی از بنیانگذاران Starkware، گفت: “ما پروور را به عنوان عصای جادویی فناوری استارک می‌دانیم. این به طرز شگفت‌انگیزی شواهدی را تولید می‌کند که امکان مقیاس‌پذیری غیرقابل تصور را فراهم می‌کند.”

الی بن ساسون در جلسات Starkware 2023 ارائه می دهد. منبع: کوین تلگراف

Starkware انتقادات جامعه رمزارزها و راه‌حل‌های رقیب مانند ZK Sync و Polygon را به دلیل نگه داشتن IP در پشت فناوری خود برانگیخته است، که با اخلاق منبع باز و قابلیت همکاری بلاک چین در تضاد است.

ساختن تصحیح‌کننده منبع باز تحت مجوز Apache 2.0 به هر پروژه یا شبکه دیگری – و حتی بازی‌ها یا توسعه‌دهندگان پایگاه داده – این امکان را می‌دهد تا از فناوری، ویرایش و سفارشی کردن کد استفاده کنند. این فناوری در سال 2020 منتشر شد و قبلاً توسط ImmutableX، Sorare و dYdX استفاده می شود.

نگاهی کوتاه به جلسات Starkware 2023. منبع: کوین تلگراف

مدیر محصول Starkware، Avihu Levy، تمایلی به تعهد به چارچوب زمانی برای منبع باز بودن گواهینامه نداشت، اما گفت که این امر پس از راه‌اندازی توکن و غیرمتمرکز شدن خود Starknet اتفاق خواهد افتاد. اما او قبول کرد که امسال امکان پذیر است.

او به کوین تلگراف گفت: «ما می‌خواهیم با یک شبکه غیرمتمرکز و بدون مجوز پیش برویم، و این بدان معناست که شما باید این مؤلفه حیاتی را داشته باشید.

لوی گفت که تصمیم به منبع باز گواهینامه نشان دهنده اعتماد فزاینده Starkware به فناوری خود است و پروژه ها را در استفاده از آن به عنوان بخشی کلیدی از پروتکل خود مطمئن تر می کند.

او توضیح داد: “در StarkEx، گاهی اوقات این یک قفل یا بن بست فروشنده در نظر گرفته می شود. بنابراین تعهد فقط یک تعهد تجاری نبود، بلکه یک تعهد فناوری به StarkEx بود.”

“این یک نشانه قوی است که شما هر آنچه را که برای اجرای آن مستقل از Starkware نیاز دارید، خواهید داشت.”

Starkware قبلاً زبان برنامه نویسی خود و رقیب EVM خود، Cairo 1.0، گره Papyrus Full را به صورت متن باز کرده است و در حال فرآیند منبع باز توالی یابی جدید خود است.

مطالب مرتبط: استارک نت زبان برنامه نویسی قاهره را برای تشویق توسعه دهندگان بازنگری می کند

بن ساسون کنفرانس Starkware Sessions را روز یکشنبه در تل آویو آغاز کرد و سازمان دهندگان می گویند این بزرگترین کنفرانس سطح 2 است که تا کنون برگزار شده است.

او به نزدیک به 500 توسعه دهنده و مهمان گفت: «این نقطه عطفی برای افزایش مقیاس اتریوم است. استارک فناوری خود را به عنوان یک کالای عمومی در جایگاه واقعی خود قرار خواهد داد تا به نفع همه استفاده شود.


نویسنده: Andrew Fenton

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید