Starknet (STRK) Airdrop با حمله بزرگ روبرو می شود


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

اکوسیستم Starknet اخیراً در مرکز یک نقض امنیتی قابل توجه قرار گرفت و یکی از مهم‌ترین و موفق‌ترین حملات Sybil در فضای ارزهای دیجیتال بود.

مهاجم توانست با استفاده از 1361 کیف پول از Starknet airdrop سوء استفاده کند، 1432800 توکن STRK به ارزش تقریبی 3 میلیون دلار جمع آوری کند و سپس آنها را به یک آدرس کیف پول منفرد به نام “0x027c…9078” منتقل کند. با توجه به اینکه Starknet حفاظت نسبتاً قوی sybil را پیاده سازی می کند، موفقیت این حملات سؤالات جدی را ایجاد می کند.

نمودار STRKUSDT
نمودار STRK/USDT از TradingView

روش حمله نشان می دهد که شخصی که در پشت این حمله قرار دارد موفق شده است قانون یک کیف پول-یک-درخواست را که airdrops برای جلوگیری از چنین سوء استفاده هایی استفاده می کند، دور بزند. با درخواست airdrop در چندین کیف پول و ادغام توکن ها در یک کیف پول، مهاجم نه تنها مقدار زیادی STRK به دست آورد، بلکه نیاز به اقدامات امنیتی شدیدتر در رویدادهای توزیع توکن را نیز نشان داد.

این رویداد در برابر پس‌زمینه‌ی فهرست اخیر استارک‌نت در بایننس رخ می‌دهد که توکن را وارد مرحله نوسانات بالا کرده است. واکنش بازار به فهرست در ابتدا مثبت بود. افزایش محسوسی در فعالیت های معاملاتی و قیمت ها مشاهده شد. با این حال، این سرخوشی کوتاه مدت بود زیرا قیمت به دنبال احساسات گسترده تر بازار، احتمالاً تحت تأثیر اخبار حمله هوایی، کاهش یافت.

این حمله به عنوان یک یادآوری جدی (بدون جناس) برای توسعه دهندگان پروژه های مشابه است که قصد دارند از استراتژی airdrop برای توزیع توکن استفاده کنند که حتی پیچیده ترین استراتژی های محافظت از سیبیل ممکن است همیشه کارساز نباشند.

از نظر عملکرد بازار پس از فهرست، استارک نت با رفتار معمولی مشاهده شده در دارایی های تازه فهرست شده مواجه شد. افزایش اولیه قیمت منعکس کننده هجوم معامله گرانی بود که به دنبال استفاده از این لیست بودند. پس از آن، قیمت پس از آن با عقب نشینی مواجه شد که اغلب با چنین افزایش های نوسانی همراه بود، زیرا سرمایه گذاران اولیه سود می بردند و بازار به دنبال تعادل جدید بود.


نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید