استارک نت زبان برنامه نویسی قاهره را برای تشویق توسعه دهندگان بازنگری می کند

استارک نت زبان برنامه نویسی قاهره را برای تشویق توسعه دهندگان بازنگری می کند


پلتفرم مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم استارک نت زبان برنامه‌نویسی قاهره را برای تعامل آسان‌تر توسعه‌دهندگان جدید اصلاح کرده است.

پلتفرم مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم استارک‌نت زبان برنامه‌نویسی داخلی خود را در قاهره بازبینی کرده است تا توسعه Web3 را برای توسعه‌دهندگان در دسترس قرار دهد.

در اطلاعیه ای که با کوین تلگراف به اشتراک گذاشته شد، به روزرسانی ها به Cairo 1.0 که برای تقلید از ویژگی های زبان برنامه نویسی محبوب Rust راه اندازی شده بود، اشاره شد. هدف این تجدید نظر این است که به توسعه دهندگان با تجربه عمومی کدنویسی اجازه دهد تا شروع به ساخت برنامه های غیرمتمرکز در شبکه لایه 2 اتریوم StarkNet کنند.

الی بن ساسون، یکی از بنیانگذاران و رئیس StarkWare، به کوین تلگراف گفت که دلیل اصلی اصلاح قاهره این است که توسعه لایه 2 را برای توسعه دهندگان با پیشینه های مختلف در دسترس تر می کند:

“درایورهای اصلی امنیت و سهولت استفاده بودند و اجرای بازبینی فرصت فوق‌العاده‌ای را برای توسعه‌دهندگان با پیشینه زبان سنتی برای حذف ورودی ایجاد کرد.”

مشخصات ذکر شده در عرضه 5 ژانویه شامل تعدادی بهبود در زبان قاهره است. این شامل تایپ قوی با نیاز به ساختارهای نحوی و زبانی پیشرفته، یک سیستم نوع کل نگر، کتابخانه های اکتشافی، کد بهینه شده، و مشخصات انواع داده است.

StarkNet سیرا را به عنوان مشارکت کننده اصلی در بازسازی قاهره که مخفف Safe Intermediate Representation است، برجسته می کند. Sierra به عنوان یک لایه بازنمایی میانی جدید بین Cairo 1.0 و Cairo bytecode عمل می کند.

همانطور که بن ساسون توضیح می دهد، Sierra یک جنبه مهم در ارائه یک شبکه بدون مجوز است. این ارتقا به تراکنش‌های برگشتی اجازه می‌دهد تا در بلوک‌های StarkNet گنجانده شوند و به پروتکل کمک می‌کند از افزودن مکانیسم‌های پیچیده رمزنگاری-اقتصادی اجتناب کند.

مطالب مرتبط: StarkNet در اولین قدم به سمت کنترل جامعه، Cairo 1.0 را منبع باز می سازد

بن ساسون گفت که Sierra به StarkNet اجازه می‌دهد تا «مقاومت سانسور کامل اتریوم را در اختیار بگیرد» و اساساً از حملات انکار سرویس Sequencer (DoS) محافظت می‌کند.

همانطور که قبلا توسط Cointelegraph گزارش شده بود، بن ساسون به همراه سایر دانشمندان کامپیوتر، پیشگام رمزنگاری ZK-STARK بودند. Arguments اطلاعات شفاف مقیاس پذیر Zero-Knowledge یک سیستم اثبات است که داده های تراکنش را رمزگذاری و اعتبار سنجی می کند تا امنیت، مقیاس پذیری و مقاومت در برابر محاسبات کوانتومی را فراهم کند.

طبق گفته استارک نت، قاهره چهارمین زبان محبوب قراردادهای هوشمند با ارزش کل قفل شده است. این پایه و اساس برنامه هایی است که بیش از 300 میلیون تراکنش را پردازش می کند، 90 میلیون NFT را چاپ می کند و تراکنش های 790 میلیون دلاری را در اتریوم تسهیل می کند.


نویسنده: Gareth Jenkinson

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉