استاندارد Chartered، PwC از CBDC قابل برنامه ریزی در منطقه خلیج بزرگ چین پشتیبانی می کند


گوانگدونگ، هنگ کنگ و ماکائو با 11 کلان شهر و سه واحد پولی، منطقه مناسبی را برای تحقیقات CBDC تشکیل می دهند.

بانک چندملیتی بریتانیایی استاندارد چارترد و پی دبلیو سی چین با یکدیگر همکاری کرده اند تا کاغذ سفیدی درباره برنامه های کاربردی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در هنگ کنگ و ماکائو، استان گوانگدونگ، که منطقه خلیج بزرگ چین نامیده می شود، تهیه کنند. آنها به این نتیجه رسیدند که قابلیت برنامه ریزی همه تفاوت را ایجاد خواهد کرد.

منطقه خلیج بزرگ (GBA) یک مورد آزمایشی جالب را به دلیل ارزهای متعدد مورد استفاده در حوزه های قضایی متعدد ارائه کرد. ماکائو از پاتاکا استفاده می کند، در حالی که هنگ کنگ از دلار هنگ کنگ و یوان چین استفاده می کند. بر اساس این گزارش، تقریباً 3.8 تریلیون یوان (535 میلیارد دلار آمریکا) تجارت فرامرزی در سال 2021 در این منطقه انجام شده است.

CBDC قابل برنامه ریزی در هنگ کنگ تحت بررسی است. در این گزارش آمده است که مزایای زیادی دارد:

راه‌اندازی موفقیت‌آمیز موارد استفاده قابل برنامه‌ریزی در GBA می‌تواند چارچوبی اساسی برای نحوه تعامل سایر CBDCها در سناریوهای تجاری فرامرزی فراهم کند.

این گزارش می افزاید: «پذیرش تجاری گسترده به تلاش های هماهنگ در میان شرکت کنندگان در صنعت برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان بستگی دارد. قراردادهای هوشمند CBDC را می توان برای اجرای تجارت فرامرزی، برای تطبیق فاکتورها و انعطاف پذیری بیشتر ارز در زنجیره تامین، و برای ساده کردن خدمات و برنامه های وفاداری توسط خرده فروشان با استفاده از یک کیف پول چند ارزی راه اندازی کرد.

مطالب مرتبط: هنگ کنگ پروژه CBDC خرده فروشی تکمیل شده را با یک استیبل کوین با پشتوانه CBDC رونمایی می کند.

این گزارش برنامه های وفاداری مبتنی بر CBDC را با جزئیات بررسی کرد. در این گزارش آمده است که برنامه‌های وفاداری کاربر پسندتر به نفع خرده‌فروشان کوچک خواهد بود که در غیر این صورت احتمال کمتری برای ثبت‌نام در برنامه خود خواهند داشت. این گزارش بیان می‌کند که ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت همچنین می‌توانند از قراردادهای هوشمند برای فرآیندهای «مشتری خود را بشناسید» (KYC) استفاده کنند.

سازمان پولی هنگ کنگ اخیراً یک پروژه آزمایشی e-HKD CBDC را راه اندازی کرده است که تعدادی از موارد استفاده از جمله توکن سازی را بررسی می کند.

مجله: Ripple، Visa، HK به خلبان CBDC، اتهامات Huobi، توکن GameFi 300٪ افزایش یافته است: Asia Express
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید