استاندارد چارترد در آزمایش آزمایشی CBDC چین شرکت می کند


بانک بریتانیایی خدمات e-CNY CBDC را به مشتریان خود ارائه خواهد کرد و کاربرد آینده آن را در سیستم مالی چین بررسی خواهد کرد.

بانک چندملیتی بریتانیایی استاندارد چارترد در آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی یوان دیجیتال چین (e-CNY CBDC)، یکی از اولین بانک های خارجی که این کار را در این کشور انجام می دهد، شرکت خواهد کرد.

طبق اعلامیه در تاریخ 27 نوامبر، استاندارد چارترد و شریک آن City Bank Clearing Services Co. این به مشتریان خود امکان خرید، مبادله و استفاده از e-CNY را در حساب های بانکی خود می دهد. Xiaolei Zhang، رئیس استاندارد Chartered China گفت: «به عنوان یک بانک بین‌المللی که به مدت 165 سال در بازار چین به خوبی تثبیت شده است، Standard Chartered نسبت به چشم‌انداز توسعه دیجیتال Renminbi خوش‌بین است.

این بانک همچنین در برنامه آزمایشی آزمایشی e-CNY CBDC چین که در حال حاضر در 26 شهر و استان ادامه دارد، شرکت خواهد کرد. استاندارد چارترد بیان کرد که حوزه های تحقیقاتی آن شامل پرداخت های تجاری فرامرزی، تامین مالی تجارت و تامین مالی زنجیره تامین است.

سال گذشته، استاندارد چارترد در پروژه آزمایش اثبات مفهوم “پل ارز دیجیتال بانک مرکزی چندجانبه” در هنگ کنگ شرکت کرد تا خدمات تسویه پرداخت فرامرزی را به مشتریان خرده‌فروشی و شرکتی ارائه دهد. در ماه مه 2023، استاندارد چارترد و پرایس واترهاوس کوپرز چین به طور مشترک گزارش «ارز دیجیتال بانک مرکزی برای ایجاد یک اکوسیستم بانکی آینده» را منتشر کردند که در آن درباره امکانات کاربردی CBDCها در خرده فروشی، تجارت و تامین مالی زنجیره تامین بحث شد.

در 25 نوامبر، بانک مرکزی چین کاغذ سفیدی با عنوان «تجارت الکترونیک فرامرزی، راه حل کاربردی دیجیتال رنمینبی تجارت به تجارت» منتشر کرد. در این سند از پردازشگرهای پرداخت تجاری خواسته شد تا e-CNY CBDC را برای تراکنش های مصرف کننده یکپارچه کنند. از زمان آغاز به کار آن در سال 2020، تراکنش های e-CNY از 1.8 تریلیون یوان (253.6 میلیارد دلار) فراتر رفته است، در حالی که تعداد کیف پول ها به 120 میلیون افزایش یافته است.

مطالب مرتبط: CBDC چیست؟ چرا بانک های مرکزی می خواهند وارد ارزهای دیجیتال شوند؟


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید