استاندارد چارترد افت بیت کوین را پس از سقوط FTX «غافلگیرکننده» پیش بینی کرد


بانک چندملیتی Standard Chartered با احیای اکوسیستم ارزهای دیجیتال از سقوط FTX، نقاط منفی احتمالی بیت کوین را در سال 2023 ارزیابی می کند.

به گفته رئیس تحقیقات جهانی استاندارد چارترد و استراتژیست ارشد، ارزش بیت کوین (BTC) در سال 2023 به 5000 دلار کاهش می یابد.

همانطور که برای اولین بار توسط بلومبرگ گزارش شد، یادداشتی به سرمایه گذاران در 4 دسامبر توسط اریک رابرتسن، استراتژیست ارشد این بانک چند ملیتی، کاهش احتمالی ارزش بیت کوین را در ارتباط با افزایش طلای فیزیکی ارزیابی کرد.

رابرتسن سناریوهای آینده‌نگر را برای سال 2023 ترسیم کرد که می‌تواند منجر به تغییر نرخ بهره نسبت به افزایش سال 2022، ورشکستگی بیشتر بخش ارزهای دیجیتال و احساسات منفی نسبت به بازار شود.

این می تواند جنبه های منفی بیشتری را شامل شود که 70 درصد از ارزش فعلی بازار بیت کوین در سال آینده کاهش پیدا می کند، در حالی که طلا می تواند به 2250 دلار در هر اونس برسد که تا 30 درصد افزایش می یابد.

ماه های پایانی سال 2022 برای اکوسیستم گسترده تر ارزهای دیجیتال آشفته بود. فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال سام بنکمن-فرید و صندوق پوشش ریسک Alameda Research موج شوکی را در سالی که قبلاً سخت بود در این صنعت وارد کرده است.

روند ورشکستگی FTX قبلاً باعث آسیب‌های جانبی شده است که بخشی از آن با پیروی از وام‌دهنده ارزهای دیجیتال BlockFi، تا حدی به دلیل «قرار گرفتن قابل توجه» در برابر FTX و Alameda و بدهی‌های شرکت‌های منحل شده در قبال پیشینیانشان بوده است.

مطالب مرتبط: دادگاه ورشکستگی به FTX و Alameda می گوید آنها یک میلیارد دلار به BlockFi بدهکار هستند، اما این پیچیده است

در همین حال، حامیان ارزهای دیجیتال، چشم اندازهای متضادی برای فضا در سال 2023 ارائه کردند. تیم دریپر، سرمایه‌گذار برجسته و سرمایه‌گذار بلاک چین اعلام کرد که بیت کوین در سال آینده به 250000 دلار خواهد رسید و سقوط FTX منجر به تمرکززدایی، پذیرش BTC و کاربران بیشتر شده است.

همانطور که کوین تلگراف قبلاً در اواخر نوامبر گزارش داده بود، هنریک زبرگ، تحلیلگر کلان بازار، افزایش بالقوه ارزش بیت کوین از مرز 100000 دلار را در میان سایر دارایی های مخاطره آمیز برجسته کرد.

مارک یوسکو، مدیر صندوق تامینی، همچنین از آغاز احتمالی روند صعودی بعدی بیت کوین در سه ماهه دوم سال 2023 خبر داد، زیرا اکوسیستم شروع به انباشت بیت کوین در انتظار رویداد نصف شدن پاداش بعدی می کند.


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید