مدیرعامل ریپیو: استیبل کوین‌ها در زمان ریاست جمهوری جدید در آرژانتین «ضروری» باقی خواهند ماند


سباستین سرانو گفت که صرف نظر از تغییراتی که خاویر مایلی در سیستم پولی آرژانتین ایجاد می‌کند، احتمالاً استیبل کوین جایگاه ثابتی در اقتصاد خواهد داشت.

رئیس جمهور منتخب آرژانتین، خاویر مایلی، با وعده تغییر اقتصادی در انتخابات شرکت کرد. سباستین سرانو، مدیرعامل Ripio به Cointelegraph en Español گفت که شکل این تحول تنها پس از روی کار آمدن او در 10 دسامبر مشخص خواهد شد، اما بدون در نظر گرفتن این موضوع، استیبل کوین ها نقش مهمی در زندگی مالی آرژانتینی ها ایفا خواهند کرد.

سرانو گفت که جامعه ارزهای دیجیتال آرژانتین با اشتیاق فراوان به انتخاب استاد سابق اقتصاد پاسخ داد. صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در آرژانتین Ripio شاهد افزایش 180 درصدی کاربران جدید در ماه اکتبر و افزایش هفتگی 110 درصدی کاربران جدید در 19 نوامبر، روز دور دوم انتخابات بود که مایلی را به قدرت رساند.

اسکناس آرژانتینی منبع: Wikicommons

این هیجان در هجوم فعالیت های تجاری با استیبل کوین UXD وابسته به دلار آمریکا که ریپیو راه اندازی کرد منعکس شد. با توجه به CoinGecko، UXD در 17-18 نوامبر قدرت خود را از دست داد و در همان آخر هفته به بالاترین قیمت شگفت انگیز 5.03 دلار رسید.

مطالب مرتبط: مایلی قول داد بانک مرکزی آرژانتین را تعطیل کند – اما آیا این کار را انجام خواهد داد؟

استیبل کوین‌ها در حال حاضر نقش مهمی در زندگی مالی آرژانتینی‌ها بازی می‌کنند، و این می‌تواند در آینده حتی بیشتر شود، چه مایلی طرح خود را برای دلار کردن کامل اقتصاد اجرا کند یا نه. سرانو گفت:

«با مشکلات دسترسی به اسکناس و دلارهای بانکی، استیبل کوین برای بسیاری از شرکت ها و افراد ضروری شده است. […] اگر به سمت دلاری شدن یا پول گرایی دوگانه حرکت کنیم، اما با دسترسی اندک به دلار، استیبل کوین ها همچنان اهمیت فزاینده ای پیدا خواهند کرد.

سرانو پیشنهاد کرد که به جای لغو بانک مرکزی آرژانتین، همانطور که مایلی وعده داده بود، باید کارآمد شود یا با یک موسسه مشابه جایگزین شود. بدون یک مقام مرکزی، ممکن است “جریان بسیار آشفته پول” همانطور که در گذشته در آرژانتین دیده می شد وجود داشته باشد. این یکی دیگر از دلایل اصلی استفاده از استیبل کوین در آرژانتین و دیگر کشورهای آمریکای لاتین است.

تورم سالانه در آرژانتین در ماه اکتبر به 143 درصد رسید. این کشور در رتبه پانزدهم شاخص پذیرش جهانی Chainalytic قرار دارد.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات کریپتو، به علاوه نکات مالیاتی کریپتو
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید