استیبل کوین ها یک اقدام متقابل حیاتی برای عملیات Chokepoint هستند


استیبل کوین‌ها می‌توانند به شرکت‌های ارز دیجیتال کمک کنند تا خود را از سیستم بانکی حذف کنند و مانع از قطع جریان‌های حیات مالی توسط دولت آمریکا شوند.

افزایش شمول مالی یکی از قوی‌ترین پیشنهادهای ارزش ارزهای دیجیتال است. با این حال، از قضا، بحران بانکی به طور مؤثری صنعت کریپتو را حداقل در ایالات متحده بانکی کرده است.

نحوه انجام کارها در مورد سه بانک دوستدار رمزنگاری ایالات متحده، Silvergate، Silicon Valley Bank، و Signature، شبیه چیزی است که نیک کارتر آن را “عملیات Chokepoint 2.0” می نامد. در حالی که مخالفان ادعاهای تئوری توطئه را بسیار سخت می فروشند، این ادعا ارزش خوبی دارد.

امضا، برای یک، با فرار بانکی مواجه نشد. شرکت بیمه سپرده فدرال به طور ناگهانی بانک را تصاحب کرد. اگرچه منابع ناشناس ادعا می کنند که FDIC ادعا می کند که هر خریدار “باید موافقت کند که کل تجارت کریپتو را رها کند”، آژانس این ادعاها را پس گرفت.

کریپتوکارنسی نه تنها انعطاف پذیری دارد، بلکه ابزاری برای پاسخگویی با استفاده از استیبل کوین ها برای به حداقل رساندن وابستگی بانکی دارد. علاوه بر حل یک بحران فوری، می‌تواند زمینه را برای ایجاد رمزارز به عنوان یک سیستم مالی خودکفا و موازی فراهم کند. به هر حال، این دیدگاه ساتوشی بود.

رگولاتورهای ایالات متحده به پای خود شلیک می کنند

دلیلی وجود دارد که اکثر مقامات نظارتی – به استثنای برخی از حوزه های قضایی مترقی – سلاح های خود را برای رمزنگاری شلیک می کنند. قدرت آنها در رابطه سمی بین دولت‌ها، چاپخانه‌های پول، شرکت‌های بزرگ و انحصارطلبی‌هایی است که در قالب سیستم‌های بانکی پنهان شده‌اند. سیستم‌های بدون عامل، بدون مجوز و مستقل با قابلیت رمزگذاری، این پورت ضد فردی را تا حد زیادی تهدید می‌کنند.

سفر ما به سوی دنیای ارزهای دیجیتال منصفانه تر و خودمحورتر هرگز آسان نبوده است. پاسخ بیش از حد تهاجمی تنظیم‌کننده‌ها نیز تا حد زیادی مطابق با انتظارات است. اما به نظر می رسد مقامات به نوعی متوجه نیستند که اقدامات آنها به ویژه در ایالات متحده، خود ویرانگر است.

مرتبط با: آیا رگولاتورها عمداً باعث عجله بانکی شده اند؟

پیشرفت فناوری در رساندن ایالات متحده به موقعیت کنونی تسلط خود در ژئوپلیتیک جهانی بسیار مهم بوده است. فناوری های نوظهور مبتنی بر رمزارز، موارد بعدی را ممکن کرد یک جهش غول پیکر و اگر فقط تنظیم‌کننده‌ها می‌توانستند بر طمع کوتاه‌مدت خود برای قدرت و کنترل غلبه کنند، می‌دانستند که چقدر نوآوری خفه‌کننده به نفع خودشان نیست.

به عنوان مثال، بحران جاری بانکی که عمدتاً ناشی از اقدامات سیاستی نادرست و تحریم‌های انتخابی است، در نهایت ثبات مالی در ایالات متحده را تضعیف می‌کند. علاوه بر این، اگر بانک‌زدایی از صنعت کریپتو واقعاً یک تلاش هماهنگ باشد، مالیات‌دهندگان متوسط ​​ایالات متحده بیشتر بار را تحمل می‌کنند، حتی اگر در محدوده قانونی باقی بماند.

برخی از پروژه‌ها، مانند Archblock، که بانک‌های اجتماعی مستقر در ایالات متحده را برای گسترش تأمین مالی زنجیره‌ای «دارایی‌های دنیای واقعی» برای نهادهای تحت نظارت، ادغام کرده است، راهی مقیاس‌پذیر برای کمک به شرکت‌های رمزارز برای تبدیل شدن به نهادهای نظارتی پیدا کرده‌اند.

در حالی که این رویکرد ممکن است در نهایت برخی از مشکلات نظارتی را حل کند، بخش بزرگی از جامعه جهانی رمزنگاری به دنبال راه‌حل‌های رادیکال‌تر هستند.

شرکت‌های رمزنگاری زمانی که دارای استیبل کوین هستند، نیازی به بانک ندارند

از زمان فروپاشی سکه الگوریتمی Terra، TerraUSD (تغییر نام TerraClassicUSD، زنجیره ای از رویدادها را آغاز کرد که تا حدی به شکست FTX در سال گذشته منجر شد)، استیبل کوین ها بسیار مورد بررسی قرار گرفته اند. درس های ارزشمندی را در زمینه بررسی دقیق، مواجهه بیش از حد و مدیریت ریسک ارائه داد.

واقعی یا فرضی، چیزی مانند عملیات Chokepoint 2.0 ممکن است، زیرا شرکت‌های ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاران از بانک‌ها در داخل یا خارج از رمپ استفاده می‌کنند. دلایل عملی برای این انتخاب وجود دارد: به عنوان مثال، کریپتو را نمی توان با پول نقد خریداری کرد و باید به دلار آمریکا از حساب بانکی پرداخت شود. حتی هنگام استفاده از صرافی، آنها همچنان برای واریز فیات به حواله بانکی نیاز دارند.

مرتبط با: جهان ممکن است به لطف CBDC ها با آینده ای تاریک روبرو شود

با این حال لزومی ندارد که بانک ها اینقدر درگیر شوند. استیبل کوین‌ها می‌توانند خدمات توکن‌سازی فیات را ارائه دهند که شرکت‌های ارز دیجیتال با ریسک و ناامیدی بسیار به بانک‌هایی وابسته هستند. این فرآیند غیرمتمرکز نیست، اما بانکداری نیز در این زمینه نیست. در اینجا بحث مدیریت غیرمتمرکز نیست، زیرا هدف پیوند مالی متمرکز و غیرمتمرکز و در عین حال به حداقل رساندن خطرات طرف مقابل است.

آرتور هیز، مدیر عامل سابق BitMEX در ماه مارس یک وبلاگ آموزنده در این زمینه منتشر کرد، جایی که او مطالعه موردی دقیقی از انتخاب استیبل کوین ها به جای بانک ها ارائه کرد. مهمتر از همه، او یک مدل پایدار استیبل کوین را پیشنهاد کرد که آن را دلار ساتوشی ناکاموتو یا ناکا دلار (NUSD) نامید. ایده این است که از بیت کوین (BTC) و سوآپ معکوس استفاده کنیم تا NUSD بانک ها را در فرآیند صدور یا بازخرید مشارکت ندهد.

پیشنهادهایی مانند NUSD نشانه هایی از تمایل ما برای مقابله مشترک با عدم قطعیت نظارتی و حملات تهاجمی است. با تکامل کریپتو، سطح حمله کمتری برای تنظیم‌کننده‌ها وجود خواهد داشت و جایگزین‌های قوی‌تری برای سیستم‌های قدیمی خواهیم داشت.

نوآوری فقط یک مدل کسب و کار نیست، بلکه بزرگترین نقطه قوت ماست. و به لطف نوآوری، کریپتو بر همه موانع غلبه خواهد کرد. این نمایش باید ادامه یابد زیرا نسل های آینده سزاوار دنیایی بهتر هستند.

سارا آستین او یکی از بنیانگذاران QGlobe Games است که یک پلتفرم بازی با مدل Steam برای کریپتو است. او مدیرعامل موسس Pop17.com و مدیر عامل شرکت Kava Labs، سازنده اصلی جامعه توییچ بود. او پیش از دریافت گواهی علم داده از دانشگاه جان هاپکینز، از دانشگاه دومینیکن کالیفرنیا فارغ التحصیل شد.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: Sarah Austin

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید